Zkoleduj se 2017

charitativní koncert

Charitativní koncert spolku Surikati z.s. a Waldorfské základní školy, jehož výtěžek půjde na podporu místním poskytovatelům sociálních služeb.

Vystoupí Petr Vaněk spolu se zpěváky a herci Zkoleduj se za doprovodu žáků Základní školy waldorfské. 

Zažij Vánoce jinak! Benefiční koncert plný vánočních koled.

Vstupné dobrovolné, nutná rezervace.

 

Účinkují

Bude doplněno.
Dokumenty

Autor projektu: Petr Vaněk
Zpívají herci: Richard Fiala, Magdalena Borová, Petr Vaněk, Petra Kosková, Tereza Páclová, Ondřej Nosálek, Adéla Petřeková, Jan Meduna
Hudební spolupráce a supervize: Marek Doubrava, Pavla Fendrichová
Režie: Filip Jevič
Scénografie: Josefína Bakošová 

 

Více info na: www.zkoledujse.czČtyři vánoční koncerty, čtyři česká města, osm herců a spoustu netradičních koled – to vše se skrývá pod projektem Zkoleduj se. Kromě Petra Vaňka se zapojila nejen řada herců, ale také žáci a studenti základní školy a gymnázií. Hlavním cílem akce je pomoci neziskovým sociálním subjektům v jednotlivých městech a v neposlední řadě vyzvat kohokoli, kdo má chuť pomáhat, hrát si a zpívat!

Spolek SURIKATI, který Petr Vaněk založil a vede, přináší první ročník filantropického projektu Zkoleduj se. V období nadcházejícího adventu proběhne zpívání koled a nových vánočních písní, a to hned ve čtyřech českých městech: České Budějovice, Žďár nad Sázavou, Ostrava a Praha.

A kdo bude zpívat? Autor projektu herec Petr Vaněk dal dohromady sbor osmi herců a hudebníků, s nimiž nacvičil nejen nové aranže známých koled, ale i zcela nové písně s vánočním tématem.

V každém městě spolupracují hudebníci s vybranou školou. Úkolem žáků a studentů nebylo pouze naučit se jednotlivé koledy, ale také vybrat sociální subjekt ve svém okolí, který bude výtěžkem z daného koncertu podpořen. Jak říká právě Petr Vaněk: „Význam vánočních zvyků je pro nás zásadní. Ať už se to týká vánočních koled nebo tradice setkávání se s přáteli, rodinou. Protože kdy jindy máme k sobě blíž, když ne o Vánocích...“

 

Celý hudební repertoár připravil hudebník a skladatel Marek Doubrava. Společně se studenty škol z Prahy, Českých Budějovic a Žďáru nad Sázavou a také nadačním fondem Křídlení v Ostravě zazpívají vánoční koledy trochu jinak, než jsme zvyklí. Skladby jsou obohaceny o nové aranže a texty a rozvíjejí tak hravost.  Do zpívání se na jednotlivých koncertech může zapojit kdokoliv – návštevník i náhodný kolemjdoucí.