GAME

Janek Lesák & Natálie Preslová

divadlo, které musíte zažít premiéra: 14. 4. 2018 derniéra: 8. 2. 2020

UVÁDÍME V RÁMCI II. DIVADELNÍ PŘEDHLÍDKY JIHOČESKÉHO DIVADLA V PRAZE – JIŽNÍ SPOJKA 2020

Partnerem hry je Dopravní podnik města České Budějovice, a.s.

Pro hráče 15+

Tohle není divadlo, tohle je hra. Žádné hlediště, žádné jeviště. Příběh, který můžete vidět jen očima jedné z postav. GAME je participační divadlo postavené na principech LARPu (Live Action Role Playing Game) - hraní za fiktivní postavu v reálném čase a prostoru. Je to jako hrát deskovou hru na hracím plánu velikosti tenisového kurtu. Figurku nepotřebujete - tou jste vy sami. V přesný čas začátku buďte připraveni před Malým divadlem, odtud vás odvezeme na tajné místo hry. Neexistuje únikový východ, neexistuje záchranné heslo. Musíte hru hrát a dohrát. Na místě strávíte cca 2 hodiny, poté vás odvezeme zpět na místo srazu. Pravidla se dozvíte na místě. Hru prožijete v kůži jedné z 50 postav příběhu. Abyste zvítězili, budete muset řešit její problémy a plnit její přání. Vývoj hry budete moci kdykoli ovlivnit, ať už svým rozhodnutím, slovy nebo činy. Jak váš příběh dopadne, bude jen a jen na vás. Nevyužijete dovednosti herce, ale dovednosti hráče. Hra vyžaduje schopnost aktivního pohybu a vykonávání herních úkolů (fyzické aktivity, logické úkoly, aktivní komunikace se spoluhráči). Všichni, kdo se GAME zúčastní, se musí aktivně podílet na průběhu hry, není možné se “jen dívat”. Během hry mohou být použity světelné efekty, výstřely, absolutní tma a scény zobrazující explicitní násilí. Hra není vhodná po osoby mladší 15 let. Pro účast ve hře platí dresscode ve stylu 30. let 20. století. (Google vám napoví.) Využít můžete půjčovnu kostýmů Jihočeského divadla. 

Nákupem lístku hra začíná.

Dokumenty
Plakát k představení
Foto Honza Sakař, grafický design Marek Vácha
Z médií
Blesk.cz
9. 4. 2018
Týden.cz
10. 4. 2018
Scéna.cz
10. 4. 2018
Deník
12. 4. 2018
MF dnes
12. 4. 2018
Právo
12. 4. 2018
Jihoceskykalendar.cz
12. 4. 2018
Kulturne.com
12. 4. 2018
Zakulturou.cz
12. 4. 2018
Hrajeme.cz
13. 4. 2018
Rozhlas.cz
16.4. 2018
Deník
19. 4. 2018
Divedove.blogspot.cz
26. 4. 2018
Informuji.cz
3. 8. 2018
Divadelní noviny
14. 8. 2018
MF dnes
15. 8. 2018
Krajskelisty.cz
16. 8. 2018
Plzen.cz
7. 9. 2018
Novinky.cz
11. 9. 2018
Tanecnimagazin.cz
26. 2. 2019
idnes.cz
4. 1. 2020
respekt.cz
7.5.2020

Nevhodné pro osoby s omezenou schopností pohybu.

V rámci projektu Platform Shift+.Z vašich ohlasů

GAME, 20. 2. 2020

Super divadlo nedivadlo! Každý divák=hráč má svůj vlastní příběh a vidí to divadlo úplně z jiné strany. Je to neskutečný zážitek a celé je to fakt skvěle vymyšlené. Doporučuju všema dvaceti. Běžte, dokud se to ještě hraje! 90 %
Majdin_kulturní_svět, i-divadlo.cz

GAME, 1. 4. 2019

Tohle není divadlo, tohle je hra. Žádné hlediště, žádné jeviště. Příběh, který můžete vidět jen očima jedné z postav. GAME je participační divadlo postavené na principech LARPu (Live Action Role Playing Game) ? hraní za fiktivní postavu v reálném čase a prostoru. Takhle to popsali přímo v Malém divadle, a takhle přesně to bylo. Zajímavý zážitek. 65 %
Lenka Rzepková, i-divadlo.cz

GAME, 6. 3. 2019

Ahoj, dobrý deň! Chcela som vám poďakovať za úžasný zážitok z predstavenia GAME v Prahe v Divadle NOD. Vôbec som netušila, do čoho idem a aj som sa trochu obávala, ale po skončení som mala jedine chuť hrať to znovu. Neskutočne prepracované, klobúk dolu. Za toto by ste normálne mali dostať nejaké ocenienie :) Ešte dlho sme s priateľom rozoberali všetky detaily a možnosti, ktoré nám hra ponúkala a čo by sme vtedy a vtedy urobili ináč a čo všetko by konkrétny charakter mohol zmeniť. Moc sme si to užili, aj napriek tomu, že môj priateľ sa mal v hre zamilovať a zosobášiť s barmankou, ale máte to odpustené (nakoniec ste ho tesne pred svadbou zastrelili) :)) Jedine čo by som vytkla je to, že bolo na hru veľmi málo času a tým, že sa hry účastní veľa ľudí, bol zo začiatku na javisku chaos a dlhšie trvá, kým sa človek zorientuje o čo vôbec ide a čo sa od neho očakáva. Pre niekoho, kto do toho vstupuje prvý krát, je to príliš veľa dojmov a nevie na čo sa má skorej sústrediť a tak stratí veľa času. Pre mňa by sa kľudne hra mohla hrať aj pol dňa :) Prajem vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili na tvorbe GAME, ešte veľa super predstavení a spokojných hráčov!
Emília Skokanová

GAME, 22. 5. 2018

Zdravím! Také bych rád zaslal svou reakci na GAME, jíž jsem byl včera součástí. Základní myšlenku příběhu (pokud tedy nejsem vedle :-)), že obyčejní lidé mají svých starostí  dost a nemají čas a energii všímat si těch nahoře, znám již dlouho a nepřekvapila mne. Na druhou stranu mne velmi překvapilo, jak jsem vnímal svou roli. Totiž v mém civilním životě sleduji politiku zřejmě až příliš a včera v postavě rybáře bylo velmi osvobozující být jen čistě tím dole, kdo si hledí svých ryb a své vytoužené rybárny a je mu vlastně docela jedno, kdo starostou bude, jen když budu mít tu svou rybárnu! Tak možná pohled pro autory ještě zas z opačné strany. Díky!
David Kříž

GAME, 22. 5. 2018

Moc se mi včera Game líbila a uvítala bych zase další příběh. Děkuji.
Renča Křížová

GAME, 14. 5. 2018

Jsem velký fanda Malého divadla. Zhlédla jsem již několik her tohoto skvělého kolektivu - vždy s velkým nadšením, často až dojetím. Na hře GAME mě mimo jiné lákala možnost být jejich součástí. Na druhou stranu tu byla samozřejmě obava z neznámého - podrobnější informace přišly až těsně před představením. Bohužel nemůžu a ani nechci sdělit naplno své pocity. Můžu jedině doporučit. Mně rozhodně jeden prožitek nestačil. Už teď se těším na další roli a na setkání se všemi "Malými divadelníky".
Eva Sosnová

GAME, 14. 5. 2018

Dobrý den, ráda bych vyjádřila velké díky za možnost zúčastnit se tohoto úžasného projektu! Pro mne to bylo tak silné, hlavně závěrečná pointa mne zasáhla tak hluboko, že se pořád vzpamatovávám. Závidím autorům, kteří můžou opakovaně sledovat pokaždé jiný průběh hry, záleží na obsazení lidí. Janek Lesák byl úžasný! Podobné projekty bych dala povinně do všech škol! Děkuji! 
Anna Pultarová

GAME, 19. 4. 2018

Dobrý den, mockrát děkuji za nabídku úžasného Jankova projektu! Bylo to vynikající a až mrazivě aktuální i poučné pro výuku politologie a téma geneze totalitarismu. Tomu říkám skutečná "zážitková pedagogika"! Děkujeme a těšíme se na každou další spolupráci. Jste skvělí! Srdečně zdraví  
Jiří Krejčí

GAME, 18. 4. 2018

Dobrý den, včera jsme s přítelem navštívili Game a já za to chci moc, moc poděkovat. Bylo to úžasné. Přítel z toho (nebo spíš ze sebe) byl nakonec celý špatný, já jsem byla nadšená, že jsem mohla vidět věci i z jiného úhlu pohledu a pochopila jsem jednání jiných lidí. Posledních několik týdnů jsem studovala psychologii nacismu a tohle bylo rozhodně něco dalšího, co mi pomohlo všechny podobné události pochopit. Dalo nám to s přítelem hodně a v noci nás oba ještě provázely ne zrovna příjemné sny. Prostě úžasné, úžasné, úžasné! Jen jedna věc mě mrzí - viděla jsem vše pouze ze svého pohledu a moc by mě zajímalo, jaké role a cíle měli ostatní. Není možné někde vidět kartičky všech postav? Opravdu by mě to zajímalo. Moc děkuji za tak nevšední zážitek. 
Aneta Šulcová