Kráska a zvíře

Béla Kéri Nagy - Tomáš Vondrovic

taneční pohádka premiéra: 24. 11. 2017

Jeden z nejznámějších, původem francouzských, pohádkových příběhů známe z mnoha různých divadelních, filmových i tanečních zpracování. Příběh obětavé lásky, která dokáže změnit i strašlivou podobu nejdůležitějším kouzlem, spatříme-li jen svou lásku ve tváři toho druhého. Autorská dvojice – choreograf, tanečník a baletní mistr Jihočeského divadla Béla Kéri Nagy a režisér, scénárista a básník Tomáš Vondrovic - tento velký pohádkový příběh tentokrát vyprávějí sice beze slov, ale neméně srozumitelně. 

Toto představení je vhodné pro rodiny s dětmi. 

Délka představení 1 hodina 35 minut.

Dokumenty
Plakát k představení
Foto Honza Sakař, grafický design Marek Vácha
Tisková zpráva
Z médií
Tanecniaktuality.cz
25. 9. 2017
Divadlo.cz
21. 11. 2017
Operaplus.cz
22. 11. 2017
MF dnes
24. 11. 2017
Deník
24. 11. 2017
Taneční aktuality
23. 11. 2017
Budejckadrbna.cz
22. 11. 2017
Taneční aktuality
27. 11. 2017
Deník
29.11.2017
Operaplus.cz
1. 12. 2017
Zakulturou.cz
2. 12. 2017
Týden.cz
21. 11. 2017
Kulturne.com
Passauer Neue Presse
17. 2. 2018
Passauer Neue Presse
17. 2. 2018
Divadelni-noviny.cz
6. 3. 2018
Jihlavske-listy.cz
2. 11. 2019
 
Choreografie, režie a dramaturgie Béla Kéri Nagy
Asistent choreografa Barbora Coufalová
Hudební režie Jan Píša
Projekce Adam Veit
Představení řídí Michaela Freudenschussová

 
Více...
Z vašich ohlasů

Kráska a zvíře, 16. 2. 2018

Vážení byli jste úžasní, moc nás to bavilo, nejlepší pan Zdeněk Mládek je báječný, umí!!!! Díky moc!!!  
Jana a Jarda

Kráska a zvíře, 16. 2. 2018

Představení se nám moc líbilo, zejména Kráska tančila lehounce a pohádkový děj nás vtáhl a pobavil. Příjemný rodinný balet!!
Lucie Fialová

Kráska a zvíře, 12. 2. 2018

Představení moc pěkné, děkujeme všem tanečníkům za nevšední zážitek, úchvatný byl Zdeněk Mládek svým procítěným projevem i souzněním s hudbou. Děkujeme!!!!
Hermanovi

Kráska a zvíře, 12. 2. 2018

10.02. jsme navštívili naše první baletní představení, velice se nám líbilo. Kostýmy byly krásné, pár úsměvných chvilek se také našlo. Paní, která ztvárnila Gryfa byla asi nejlepší. Děkujeme.
Plávkovi

Kráska a zvíře, 5. 1. 2018

Byla jsem na premiéře baletního představení kráska a zvíře, moc se mi to líbilo. Myslím si, že otec krásky skvěle zapadl do představení, těžko by ho mohl nahradit mladší. Každý má svůj názor a jelikož žijeme v demokratické zemi, tak ho může i beztrestně vyslovit. Ale já osobně s těmi negativními komentáři zde nesouhlasím. Představení se mi natolik líbilo, že na něj jdu ještě jednou. Přeji mnoho úspěchů do dalších dnu, měsíců a let..  
Simona

Kráska a zvíře, 18. 12. 2017

Skvělé představení, děkujeme!
MP

Kráska a zvíře, 15. 12. 2017

Dnes jsme navštívili taneční pohádku Kráska a zvíře. Musím především pochválit tanečníky, pan Mládek byl skvělý, je skvělý ve všech svých rolích. Kráska byla krásná a křehká, velmi nás zaujal Gryf (Julie de....). A také jsme po VELICE DLOUHÉ době viděli tanec na špičkách, bohužel dnes jako by toto do baletu už nepatřilo a je to velká škoda... Musím nesouhlasit s předchozí recenzí, šéf baletu se na otce krásky velice hodil, má výraz, dramatičnost a k otci Krásky by se ani nehodilo létat vzduchem, jeho pojetí bylo přirozené a přitom dramatické. Nejslabším článkem byla hudba - některé nahrávky byly tak potichu, že i na balkoně byl slyšet každý pohyb a zašustění šatů, některé duněly... Asi by stálo zato je nahrát znovu, případně živý orchestr by představení dodal nový rozměr. Velmi ale oceňujeme, že nový šéf baletu se pustil do výpravného baletu s příběhem, kostýmy, výpravou... Pojetí předchozího šéfa baletu (trenýrky, ponožky, šedá scéna...) se nám vůbec nelíbilo, na balet jsm e přestali chodit. Těšíme na další hezké a snad i klasické balety pro celou rodinu.  
Michaela

Kráska a zvíře, 5. 12. 2017

Premiéra představení Kráska a zvíře byla pro mě za hodně dlouhou dobu nejhorším „baletním“ zážitkem, a to z několika důvodů. Už při otevření programu této „baletní pohádky“ čeká diváka nepříjemné překvapení v podobě pseudofilozoficko-mytologicko-ezoterické splácaniny, která bohužel v tomto duchu pokračuje i na jevišti. Celá nesourodá a relativně bezduchá choreografie připomínala vystoupení amatérské skupiny někde na maloměstě, což je o to horší, že všichni víme, jak skvělé výkony podávají za normálních okolností tanečníci baletního souboru Jihočeského divadla. Jako by jim někdo svázal ruce i nohy! Absolutně nechápu i nesoudnost samotného šéfa baletu Lukáše Slavického, který byl na jevišti bohužel tou nejhůř stravitelnou figurou – jeho taneční kreace pohybující se maximálně metr nad zemí a neustálé pohazování patkou padající mu přes tvář opravdu nejsou hodné bývalého sólisty mnichovského baletu, kterého by v něm už nikdo nepoznal.
Markéta Ederová

Kráska a zvíře, 4. 12. 2017

Jsem již mnoho let nadšenou fanynkou baletního souboru Jihočeského divadla a jeho tanečníky obdivuji. Poprvé za celou dobu se však stalo, že jsem z představení odešla - a to z premiéry Krásky a zvířete. Zdeněk Mládek tančil v neforemném kostýmu, který absolutně znehodnotil jeho taneční projev, Kráska jen popocházela nebo byla nadhazována. Nejhorší dojem na mě však udělal tanečník s výraznou nadváhou v roli jejího otce.Lámala jsem si hlavu, jak mohl šéf baletu někoho takového obsadit, načež jsem  zjistila, že to byl šéf baletu sám.  Na závěr chci říct, že ostatním tanečníkům dál fandím a přeji jim v budoucnosti mnoho úspěchů, které si zaslouží, protože jsou opravdu výjimeční.
Viktorie Malá

Kráska a zvíře, 30. 11. 2017

I my děkujeme za včerejší představení Krásky a zvířete. Líbilo se nám úplně všechno, projev všech tanečníků, kostýmy, výběr hudby, choreografie, prostě perfektní zážitek. Děkuji všem.
Jana a Vendy

Kráska a zvíře, 28. 11. 2017

Děkujeme tanečníkům za pěkný večer, moc se nám představení líbilo. Trochu jsme se báli zvířete, ale mile nás úžasný tanečník Zdeněk Mládek překvapil svým projevem i se svou partnerkou. Jste výborní!
Patrik + Hana

Kráska a zvíře, 28. 11. 2017

Jsme příznivci baletu a proto jsme si nenechali ujít premiéru Kráska a zvíře. Jako vždy jsme byli nadšeni tanečním projevem p. Zdeňka Mládka, jeho taneční kreace i s partnerkou nás nikdy nenechají na pochybách, že si Thálii zasloužil. Byl jste úžasný!!! Díky i ostatním tanečníkům za nevšední zážitek.
Hermanovi