Madame Butterfly

Giacomo Puccini

taneční ztvárnění opery premiéra: 25. 1. 2008 derniéra: 14. 5. 2009 počet repríz: 12

"Kapesníčkový příběh mladé gejši z Nagasaki a přelétavého amerického námořního důstojníka ztvárněný pouze tancem na nesmrtelnou hudbu velikána italské opery."

 

Účinkovali

Cio-Cio-San
Její druhé já
Suzuki, její společnice
B. F. Pinkerton, důstojník amerického námořnictva
Kate Pinkertonová, jeho žena
Sharples, americký konzul v Nagasaki
Bonzo, strýc Cio-Cio-San
Princ Yamadori
Goro, dohazovač
Oddávající
Dokumenty
Plakát Madame Butterfly / foto Petr Hasal, grafika Marek Vácha
Z médií
Deník
24.1.2008
MF dnes
24.1.2008
Právo
25.1.2008
Metropolitní expres
24. 1. 2008
Deník
10. 3. 2008
Passauer Neue Presse
6. 3. 2008
Passauer Neue Presse
8. 3. 2008
Passauer Neue Presse
8. 3. 2008 / překlad
Deník
24. 4. 2008
Deník
15.10.2008
 
Režie a choreografie Robert Balogh
Hudební příprava Ludmila Izugrafovová

 

Tam, kde pro vyjádření emocí nestačí slovo, nastupuje zpěv - a tam, kde náš nejniternější cit nelze ani vyzpívat, nastupuje řeč těla. Takto ztvárněný osud něžné Japonky, zvané "Paní Motýlek", která na oltář cti neváhá položit svůj život, Vás jistě znovu uchvátí i v této neobvyklé podobě. Ostatně - s básníkem řečeno: "V tak pozdní hodinu svírá se srdce děsem, / že slyší stále hudbu, a ne lidský hlas. A ten hlas by stejně musil mlčet, / ba mlčeti jazykem svátečním..."Z vašich ohlasů

Madame Butterfly, 5. 11. 2008

Díky všem účinkujícím z baletu Madame Butterfly. Mohu jenom tleskat a doporučit návštěvu představení svým známým. Myslím, že balet Jihočeského divadla je v současné době na velmi vysoké úrovni. Ještě jednou díky, už teď se těším na páteční Malou noční Mozartianu.
Dáša Kalinová

Madame Butterfly, 3. 10. 2008

Děkujeme celému souboru baletu Jihočeského divadla za skvělé představení Madame Butterfly ze dne 1.10. v Táboře. Jsme rádi, že jsme si ho nenechali ujít. Byl to pro nás v letošním roce jeden z nejlepších divadelních zážitků. Jen tak dál, těšíme se příště ... s pozdravem manželé Holaňovi.
Ivan a Marie Holaňovi

Madame Butterfly, 18. 4. 2008

Dobrý den,tisíceré díky za nevšední zážitek z baletního představení MadameButterfly, které jsme s přítelkyní navštívily 17.dubna. Nejsem vyznavačkou tohoto žánru, a přesto jsem byla okouzlena. Hodnotit jednotlivé vykony si netroufám, ale dopad celého představení (včetně scény) do mé \"dušičky\"byl úžasný. Ještě jednou děkuji celému týmu, který se na představení podílel.  
Alena Šebelková

Madame Butterfly, 12. 3. 2008

Dobrý den. Děkuji touto cestou všem, kteří se podíleli na baletním představení Madam Butterfly. Nádherné, bravurní výkony, především pana Mládka, ve mne zanechaly neopakovatelný dojem. Držím mu palce a doufám, že se v Thálii umístí na nejpřednějším místě.
Jarka Solarová

Madame Butterfly, 31. 1. 2008

Děkujeme za krásný umělecký zážitek na představení  Madame Butterflydne 29.1.2008. Malá baletka je šikovná holčička.Krásné, díky všem.
Dvořákovi

Madame Butterfly, 31. 1. 2008

Včera jsem  navštívila představení baletu Madame Butterfly a musím přiznat, že mě i mým známým se to moc líbilo.Kvůli pracovním povinnostem musím velmi obezřetně vybírat,jak budu trávit svůj volný čas.Shodou okolností jsem už zhlédla balet Zvoník u Matky Boží a je mi líto,že už ho nedáváte(tedy alespoň jsem ho v progranu JD od té doby nezaznamenala).Na ten bych si čas ještě rozhodně udělala.Své včerejší návštěvy divadla však rozhodně nelituji,právě naopak.Hlavní představitelé jsou podle mého názoru skvělí,slečnu Zachovou jsem viděla poprvé,pan Mládek nezklamal jako vždy, jeho Pinkerton ve spojení se zpěvem Luciana Pavarottiho skutečně rozechvívá srdce. Celý soubor byl výborný,dle mého názoru na skutečně vysoké úrovni a jsem moc ráda,že mě další představení baletu v JD neminulo.S pozdravem  vaše divačka H.Korandlová
Hana Korandová

Madame Butterfly, 30. 1. 2008

Děkujeme baletnímu souboru JD za  páteční premiéru Madame Butterfly,byla pro nás silným uměleckým zážitkem a byli jsme skutečně mile překvapeni vysokou úrovní  celého souboru.Jen tak dál....manželé Vackovi.
manželé Vackovi

Madame Butterfly, 28. 1. 2008

Po shlédnutí premiéry Vašeho baletního ztvárnění mé oblíbené opery Madame Butterfly, jsem byl doslova fascinován nejen výkony tanečníků, výběrem hudby z opery, výtvarným a kostýmním pojetím, ale nesmírně mne potěšil i \"bonus\". Vaše představitelka hlavní role Madame Butterfly - slečna Zachová - má takřka identickou fyzickou podobu s pěveckou představitelkou nahrávky Mirellou Freniovou. Pokud to byl záměr, gratuluji! Pokud ne, gratuluji rovněž! Přeji hodně úspěchů a hodně podařených repríz. Jan Bláha  
Jan Bláha

Madame Butterfly, 25. 1. 2008

Dobrý den, k dnešní večerní premiéře Madame Butterfly přeji celému souboru a hlavně své neteři Barboře Zachové  mnoho krásných zážitků, spokojených diváku a všem držíme palce.  Báro , jen tak dál!!!!!!!!                                          teta Dáša a Péťa
Dagmar Kratochvílová