Zawirowania - Kudy dál?

taneční představení

"Kudy dál?" je work in progress* ukázka představení čtyř tanečníků Tanečního divadla ZAWIROWANIA: Elwiry Piorun, Karoliny Kroczak, Szymona Osiński a Barteka Figurski. 

Představení hledá odpovědi na otázky, jak si najít své místo v množství a rozmanitosti příležitostí, které nám nabízí moderní svět. Výchozí situace, ze které vzniká nové představení, se stává osobním prohlášením, provokuje tanečníky k tomu, aby se popasovali s rozdílným postojem, a to jak jeden k druhému, tak k divákovi. Rozhodnutí, která se týkají formy a obsahu představení, jsou znovu a znovu přijímána a opouštěna. V obou případech odhalují či skrývají emoce tanečníků. 

Je lepší zůstávat v atmosféře nekonečna, nebo je lepší se shodnout na jasně popsaných formách a hodnotách?

Je lepší se pokusit o kompromis mezi potřebami jedinců, nebo máme věřit lídrovi a poddat se jeho vizi světa?

A co potom máme dělat s pochybnostmi, které se objeví v obou případech?

 

Účinkují

Bude doplněno.

*work in progress představení, tedy tzv. rozpracovaná verze, značí veřejnou ukázku polotovaru, tedy nikoliv hotového představení. Tento způsob prezentace je velmi přínosný pro tvůrčí proces, kdy se diváci vlastně stávají jeho součástí, a který je stále běžnější mezi uměleckými skupinami současného pohybového umění. Polská taneční skupina ZAWIROWANIA stráví 17 dní na rezidenčním uměleckém pobytu na Studiové scéně Na Půdě, aby intenzivně pracovala na přípravách představení. 

Pořadatel akce Kredance, více info zde.