Humans of Budějovice

studenti Gymnázia Česká

divadelně-sociologický Hyde Park premiéra: 23. 5. 2016 II. premiéra: 24. 5. 2016

Unikátní projekt na pomezí divadla a sociologického experimentu, ve kterém  bude účinkovat přesně 100 obyvatel Českých Budějovic. Každý z nich reprezentuje 1% obyvatel, skrze které mohou diváci živě své město zkoumat. Znáte své město? Na co byste se ho zeptali?

Jediná dvě uvedení 23. a 24. května 2016 na Sokolském ostrově v rámci zahájení Budějovického Majálesu.

Projekt je výsledkem roční spolupráce Malého divadla a studentů Gymnázia Česká a vzniká za spolupráce mezinárodního projektu Platform Shift +, Budějovického Majálesu a sociologického týmu Behavio Labs

VSTUP VOLNÝ

http://humansofbudejovice.cz/

Dokumenty
Tisková zpráva
Z médií
5+2 dny
6. 5. 2016
Milk and Honey
10. 5. 2016
Zakulturou.cz
19. 5. 2016
Divadlo.cz
19. 5. 2016
Týden.cz
21. 5. 2016
Deník
23. 5. 2016
Deník
25. 5. 2016
Deník
25. 5. 2016
Budejckadrbna.cz
24. 5. 2016
 
Pomocná režie Tomsa Legierski
Hudba VEES 
Představení řídí Ewa Kociemska

 

Koncept / studenti Gymnázia Česká

Hrají herci Malého divadla a České Budějovice a 100 obyvatel Českých Budějovic.Chceme dát Budějcím dárek a chystáme unikátní projekt na pomezí divadla a sociologického experimentu s názvem HUMANS OF BUDĚJOVICE. K jeho uskutečnění ale potřebujeme přesně 100 spolupracovníků z vašich řad a byli bychom nesmírně rádi, kdybyste se na něm s námi podíleli právě vy! Pojďte s námi na jeviště!

48% obyvatel Budějovic jsou muži, 52% ženy, 4% nemají práci, 16% dokončilo vysokoškolské vzdělání... Co kdybychom nudná čísla vyměnili za konkrétní lidské tváře? Představte si, že by celá populace Českých Budějovic byla zastoupena stovkou skutečných osob. A přesně to máme v plánu 23. a 24. května 2016 na Sokolském ostrově v rámci Budějovického Majálesu. Máte chuť zažít unikátní experiment přímo z pódia? Přihlašte se a garantujeme vám zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Přihlásit se můžete na stránce humansofbudejovice.cz, kde také najdete veškeré podrobnosti. 

Jestli se nám podaří unikátní událost uspořádat záleží i na vás. Pojďte do toho s námi! A přemluvte také své přátele, rodinu, kolegy - dokud nás nebude sto, nevzdáme se! .)

Těším se na spolupráci s vámi!
Janek Lesák, režisér projektuVíce...
Z vašich ohlasů

Humans of Budějovice, 25. 5. 2016

Protože z posledních několika let mám s představeními Malého divadla samé výborné zkušenosti - představení jsou vždy plná originálních nápadů, mladistvé energie a jiskrného humoru - a také mne, kromě jiných oborů, zajímá i sociologie, zúčastnila jsem se, jak bylo avizováno, unikátního projektu Humans of Budějovice, a to dne 24. 5. 2016. Žel, tentokrát musím konstatovat, že se jednalo o jednoznačnou ztrátu času, i přes to, že vlastní nápad byl, podle mne, docela dobrý. Tedy, byl by dobrý, kdyby se „dotáhl“. Tím „dotažením“ myslím především předem jasně stanovenou a divákům předem sdělenou úmluvu o charakteru odpovědí, tak aby odpovědi šlo vyhodnotit, a kvantifikování dosažených výsledků vyplývajících z odpovědí „vzorku obyvatel ČB“ buďto pomocí celých čísel nebo nějakého grafu. Shluky lidí, byť snímané z ptačí perspektivy kamerou, k vytvoření grafu totiž často nestačily. I tyto shluky lidí by však mohly teoreticky při této „hře“ vytvořit odpověď, podmínkou však je, že položená otázka by byla binárního charakteru, tedy vyžadující odpověď ano – ne. Což nebylo vždy. Odpovědi na některé otázky měly charakter stanovení místa na škále, což z živelného pobíhání skupinek lidí zprava doleva a zpět nešlo vůbec určit. Odhlédneme-li od dosažených "výsledků", charakterem otázek hravého, „sociologického průzkumu“ a budeme-li celou akci pojímat pouze jako divadelní představení, tak taky nic moc… Tvůrci akce by si asi měli předem odpovědět, co vlastně bylo cílem této aktivity (zábava? nebo data?), protože ne vždy je vše se vším kompatibilní a v této podobě tento projekt „kulhal na obě nohy“. Snad se pobavili alespoň ti na jevišti...
Ludmila Magdalena Maršíková