Utajený koncert #2

/ Američan v Paříži & Rapsodie v modrém

koncert premiéra: 12. 2. 2016

Utajený koncert #2
George Gershwin - Američan v Paříži & Rapsodie v modrém

Koncertujeme na neobvyklých místech

Protože vás rádi překvapujeme, připravili jsme pro vás na tuto sezónu řadu UTAJENÝCH KONCERTŮ. V pátek 12. 2. 2015 se koncert konal v depu Dopravního podniku města České Budějovice.

 

Účinkovali

Dirigent
Klavírní sólo
Dokumenty
Tisková zpráva
Z médií
Deník
16. 2. 2016
Rozhlas.cz
15. 2. 2016
Zakulturou.cz
15. 2. 2016

Tyto koncerty jsou kombinací klasické hudby a zábavy a konají se na zajímavých místech, která veřejnosti obvykle nejsou přístupná. První z nich se konal na základně Letecké záchranné služby v Plané u Českých Budějovic a setkal se s velkým diváckým úspěchem.

I tentokrát vás odvezeme na utajené místo, kde v podání orchestru opery Jihočeského divadla uslyšíte dvě skladby George Gershwina - Američan v Paříži a Rapsodie v modrém. Chcete vědět, jak na to?

  • Rezervujte / kupte si vstupenku na představení, která v tomto případě funguje i jako jízdenka. Právě autobus vás totiž zaveze na konkrétní utajované místo koncertu i zpět.
  • Vyrážíme 12. 2. 2016 přesně v 19.00 hod označenými autobusy od budovy Jihočeského muzea (ul. Dukelská). Buďte dochvilní - autobus nečeká!
  • Místo konání koncertu je i v tomto případě temperované, ne vyhřívané. Oblečte se proto neformálně, pohodlně a teple. Tentokrát je vítáno oblečení ve stylu 30. let.
  • Předpokládaný čas návratu k budově Jihočeského divadla je ve 21.00 hod. Po návratu k divadlu pro vás bude v Klubu Slavie připraven taneční večírek ve stylu třicátých let se vstupem zdarma.

 Pokud patříte mezi zvědavější jedince, chcete předem hádat, kam to vlastně pojedeme, a případně vyhrát volné vstupenky do Jihočeského divadla, zaregistrujte se na www.jihoceskedivadlo.cz/utajenekoncerty.

Stačí napsat jméno, příjmení a kontakt. Postupně vám budeme zasílat indicie k místu konání koncertu.

Bonus Utajeného koncertu #2
Swingová  noc – taneční večírek ve stylu 30. let XX. stol.
12.2. 2015 - start 21.00 Café klub Slavie
Kapely: BudJazz a Jazzika
Retro oblečení vítáno
Pro účastníky Utajeného koncertu #2 zdarma

Neodmyslitelným partnerem pro sérii Utajených koncertů je Dopravní podnik města České Budějovice, se kterým jsme letos úspěšně realizovali divadelní jízdu Autobuď.

Fotoreportáž z Utajeného koncertu #1 ZDE.

Děkujeme partnerům, za jejichž podpory Utajený koncert #1 vznikl:
Dopravní podnik města České Budějovice, a. s.
Jihočeské letiště České Budějovice a. s.
Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje
ALFA-HELICOPTER, spol. s r. o.Více...
Z vašich ohlasů

Utajený koncert #2, 22. 2. 2016

Také bych se chtěla vyjádřit k utajenému koncertu. Moc se mi to líbilo, těším se na další.
Bohumila Zíková

Utajený koncert #2, 15. 2. 2016

V pátek 12. února jsme se zúčastnili 2. utajovaného koncertu Jihočeského divadla, tentokrát konaného v depu Dopravního podniku. Měl-li bych tento kulturní počin hodnotit stručně, tedy: úžasné, výsledek - nadšení a radost z pěkného zážitku. Uchvátila nás jednak myšlenka, zorganizovat koncert v netradičním prostředí, jednak skvělé a do detailů propracované organizační zajištění. Za to patří poděkování vrcholovým pracovníkům obou institucí, jak divadla, tak Dopravního podniku a jejich zaměstnancům za skvělou přípravu a zajištění. Jako doklad smyslu pro detail a vtip připomínám i fakt zmíněný i ředitelem JD L. Průdkem, že autobusy diváky dopravily až k sedadlům ve zbudovaném hledišti. Samostatnou kapitolou je vlastní program a provedení. Výběr programu věnovaný skladateli George Gershwinovi se aspoň nám trefil do gusta. Příjemným začátkem bylo úvodní vystoupení sólisty a členů sboru za klavírního doprovodu Martina Veselého. A hlavní část koncertu byl sám o sobě úžasný zážitek. Hudební provedení obou částí, jak úvodní Rapsodie v modrém a i následující symfonické věty Američan v Paříži v provedení orchestru JD, hudebně nastudované a dirigované Mariem de Rose i klavírní sólo a doprovod Aleše Vítka bralo dech. Proto závěrečný aplaus ve stoje byl na místě a správným ohodnocením celého provedení. Děkujeme, za nádherný páteční kulturní zážitek. Těšíme se na další utajený koncert a i na další představení Jihočeského divadla.
Jan a Ivana Voldřichovi