Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla

prezentace baletní školy JD
Komponovaný večer žáčků baletní školy se členy baletu JD. Pod vedením Sergeje Škalikova se představí naši nejmenší po boku zkušených baletních profesionálů ze souboru baletu Jihočeského divadla.
 

Účinkovali

Bude doplněno.
Z médií
Deník
10.5.2008
 
Dramaturgie Libuše Králová
Choreografie a režie Sergej Škalikov

 
Z vašich ohlasů

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 28. 5. 2012

Večer Baletní školy byl velmi zdařilý. Kvalitní byl téměř všechna čísla, zvlášť mě potěšily Kachničky (na You Tube se občas bavím záznamy toho samého tance z brazilského Blumenau, Námořnice, Klauni a Piráti, anžto Stevensonův román a John Silver jsou i mou srdeční záležitostí.:-) Ta holčička po vylezení ven z truhly zapózovala až dojemně... P. S. Když jsem napsal A, připíšu i B. To Labutí jezero nebylo podle mě ono. Což se dá vysvětlit tím, že mu dívky ještě nedorostly, a ani to od nich nešlo čekat...
Jiří Sláma

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 21. 5. 2012

Sobotní vystoupení Baletní školy byl krásný zážitek. Byla vidět píle děti a pedagogický profesionalismus S. Škalikova. Naprosto vyprodané hlediště DK-Metropol jasně dokázalo zájem o tuto akci. Možná by si tato akce pro příště zasloužila i více propagace ze strany JD, neboť Baletní škola je i součástí JD a je jeho dobrou vizitkou.  
M. Garabiková Pártlová

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 21. 5. 2012

V sobotu jsme absolvovali další z krásných zážitků na půdě JČD. Byl jím tradiční koncert baletní školičky. Vystoupení nejmenších dětí z 1. a 2. skupiny vháněla slzy do očí.  Skupina presentovala radost z pohybu a schopnost ovládat své tělo a cítit hudbu. Skupina již předváděla vyspělé baletní výkony. Vystoupení baletní školy bylo citlivě doplněno představením studentůTanečního centra Praha a zejména členů baletního souboru JČD. Žáci baletní školy tak měli možnost vidět před sebou perspektivu svého snažení a získat chuť do nové práce. Hluboce se skláním před prací baletního mistra profesora Škalikova, který baletní školu vede a v jehož choreografii byla všechna vystoupení tohoto tělesa. Velice citlivě dokázal vybrat hudbu a vystoupní přizpůsobit schopnostem jednotlivých skupin baletní školy. Každý divák tím byl nutně nadšen a nadšení vyzařovalo i z tváří tanečníků. Práce profesora Škalikova zasluhuje nejvyššího uznání, vždyť není lehké v dnešní době odtrhnout děti od počítačů a zejména je přimět k disciplinované namáhavé práci v tanečním sále. Přeji mu, a všem našim dětem, aby ho ještě dlouho neopouštěl jeho elán a nadšení pro práci s dětmi. Přeji mu hodně zdraví a osvícené nadřízené, kteří pro jeho práci vytvářejí podmínky. 
Miloslav Bauer

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 26. 5. 2011

Děkuji panu profesoru ŠKALIKOVOVI za to, že se věnuje dětem v baletní škole a baletní škole jako takové. Jeho práce je nesmírně cenná a záslužná. Květnový koncert baletní školy a "standing ovations" s dlouhotrvajícím aplausem pro pana profesora Škalikovova hovoří za vše.
Karla Bauerová

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 13. 5. 2011

Rádi bychom poděkovali Jihočeskému divadlu a především panu profesoru ŠKALIKOVOVI za krásný zážitek na vystoupení baletní školy. Veliký dík a uznání mu patří za obrovský kus profesionální práce a velký pokrok,který děti za rok udělaly (choreografie a jednotlivá vystoupení byla úžasná).  Ale také především za to, co dělá pro celý jihočeský balet a pro balet jako takový. Vychovává totiž nové, zatím malé diváky a milovníky baletu, kteří k tomuto krásnému umění získávají lásku právě díky jeho hodinám a skvělému přístupu již od dětství a bude je provázet jejich životem. Velké poděkování za jeho působení zde v Jihočeském divadle nejlépe vyjádřilo dlouhotrvající spontánní standing ovation. Přejeme panu profesorovi a školičce další krásné úspěchy.
Mgr. Michaela Kopsová

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 12. 5. 2011

Na květen se těším celý rok. Nejen kvůli šeříkům, ale hlavně proto, že v tento krásný měsíc má své vystoupení Baletní školička. Tentokrát to sice vyšlo na středu, ale i tak bylo opět okamžitě vyprodáno. Dětičky byly naprosto úžasné, byla na nich vidět radost a nadšení.  Jednotlivá vystoupení byla i tento rok doprovázena skvěle vybranou hudbou, a choreografie naprosto originální. Nevím, kam na ty nápady pan Škalikov chodí. Myslím, že si ty dlouhotrvající ovace stojících diváků naprosto oprávněně zasloužil. Přeji Baletní školičce spoustu spokojených žáčků, a panu profesorovi hodně trpělivosti, energie a inspirace. Už teď se těším, čím nás příští rok potěší. Ještě bych ráda poprosila, pokud má divadlo k dispozici fotografie z vystoupení, zda by mohly být (alespoň na chvíli) k vidění (popř. ke stažení) na web. stránkách. Děkuji, a přeji mnoho dalších úspěchů!
Lída Whiteside

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 27. 5. 2010

Koncert baletní školy 23. května byl velmi pěkný a je dobře, že jej organizujete. Ráda bych poděkovala vedení Jihočeského divadla a panu profesorovi Škalikovovi za vše, co dělají pro malé i větší děti v baletní škole.  Je to nesmírně záslužné a potřebné. Přeji Vám vše nejlepší do Vaší další práce a těším se na další koncert v květnu 2011!
Karla Bauerová

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 25. 5. 2010

Chtěla bych poděkovat za krásné vystoupení celé baletní školičky pod vedením  pana profesora Škalikova.
Mgr. Margareta Garabiková Pártlová

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 24. 5. 2010

Po celý uplynulý rok jsme doprovázeli naši dcerku na hodiny k panu profesorovi Škalikovovi. A těšili se na okamžik, kdy budeme moci spatřit to, o čem jsem slýchávali z jejího radostného vyprávění.  Dočkali jsme se. 16. května jsme navštívili koncert baletní školy. A odcházeli naprosto nadšení tím, co jsme zažili. Děkuji Vám, pane profesore, za trpělivou práci s našimi mláďátky. Děkuji Vám, vedení Jihočeského divadla, za to,  že k takové práci poskytujete prostor a vytváříte podmínky.
Jan Bauer

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 24. 5. 2010

DNE 16.5. 2010 JSEM S RODINOU NAVSTIVILA  KONCERT BALETNI SKOLICKY,BYLI JSME NADSENI A TOUTO CESTOU BYCH CHTELA PODEKOVAT PANA PROFESOROVI SERGEJI SKALIKOVOVI ZA JEHO VELKOU PRACOVITOST S DETMI A PREJI BALETNI SKOLICCE CO NEJVICE USPECHU V PRISTIM ROCE.
Ilona Nekolva

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 21. 5. 2010

Dobrý den, dne 19. 5. jsem s celou svou rodinou a známými navštívila koncert Baletní školičky a profesionálů Jihočeského divadla. Opět jsem byla nadšena jak výkony malých žákyň a žáčků, tak i členů baletního souboru.Mé vřelé díky patří především  panu profesorovi Škalikovovi, který celý školní rok připravoval baletní školičku na toto nádherné vystoupení. Jsem moc ráda, že baletní školička existuje právě pod jeho vedením, neboť pan Škalikov je člověk na svém místě. Ještě jednou velké díky.
Miloslava Rosenfelderová

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 20. 5. 2010

Koncert baletní školičky dne 16.5.2010 - nikdy jsem v hledišti Jihočeského divadla neviděl tolik emocí, tolik slz a úsměvů,  jako na tomto představení. Od milého vystoupení malého kohoutka se slepičkami až vrcholná umělecké vystoupení profesionálních členů uměleckého souboru baletu JČD - to byl gejzír dojmů, radosti, potěšení, hrdosti a obdivu. A nejen k vystupujícím. Vysoce si cením práce profesora Škalikova, a to nejen za choreografii celého představení, ale zejména za dloholetou trpělivou a vyčerpávající práci s dětmi. Škoda, že se za takovou práci nadávají Thalie!!Přeji panu profesorovi mnoho sil a trpělivosti do další práce a baletní školičce mnoho zdaru a úspěšných vystoupení do dalších let. Vyslovuji svou hrdost nad tím, že vedení Jihočeského divadla dokáže najít prostor, ve kterém může baletní školička fungovat, vyhledávat a připravovat talenty pro budoucí profesionální soubory a že se nesoustřeďuje jen na nakupování hotových umělců z jiných dílen, ale samo přispívá k rozvoji této krásné umělecké disciplíny. Bylo by pěkné, kdyby se stejné přestavení mohlo opakovat  - například pro školy v dopoledních hodinách ke konci školního roku (kdy mají již učitelé problém udržet pracovní atmosféru ve třídách) a ukázat  širokému dětskému publiku, že existuje i něco jiného, než počítače, fotbal, hokej a nakupování v hypermarketech.
Ing. Miloslav Bauer

Koncert baletní školy a baletu Jihočeského divadla, 19. 5. 2010

Dobrý den, na 16. 5. 2010 jsme se těšili už od září. Jako každý rok touto dobou pořádá Baletní školička vystoupení svých žáčků. Ani letos jsme nebyli zklamáni. Děti byly kouzelné, a jejich vystoupení byla prokládána ukázkami z různých baletních představení Jihočeského divadla. Krásně jsme si ten podvečer užili, a rádi bychom poděkovali jak dětem a sólistům, tak především panu Škalikovovi, za trpělivost, a krásný přístup ke svým svěřencům. Má můj hluboký obdiv. Přeji Baletní školičce mnoho úspěchů do dalších let a spoustu šikovných a nadšených studentů. Již nyní se těším na jejich další vystoupení.
Lída Whiteside