Mam´zelle Nitouche

Florimond Hervé

opereta premiéra: 12. 10. 2007 derniéra: 28. 4. 2013 počet repríz: 38

„Pro divadlo pan Floridor, pro dívčí ústav Celestin!“

 

Účinkovali

Denisa de Flavigny
Představená kláštera
Fortnýřka
Major de Chateau - Gibus
Célestin alias Floridor
Fernand de Champlatreux
Loriot
Gustav - důstojník
Robert - důstojník
Kadet
Ředitel divadla
Režisér
Corinna
Gimblette
Lydie
Sylvie
Kapelník
Inspicientka
Nápovědka
Jeanette, oblékačka
Jean, hasič
Žoržík, tanečník
Stráž
Dokumenty
Plakát Manzelle Nitouche / foto Petr Hasal, grafika Marek Vácha
Z médií
Deník
9.10.2007
Deník
12.10.2007
MF dnes
12.10.2007
MF dnes
12.10.2007
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Scéna a kostýmy Jan Růžička
Pohybová spolupráce Jaroslava Leufenová
Sbormistr Josef Sychra
Asistent režie Jan Štěch
Představení řídí Zdeňka Dubská
Text sleduje Alena Vozábalová

 

„Pro divadlo pan Floridor, pro dívčí ústav Celestin!“ Ale také rozpustilá „ slečna schovanka“ dívčího ústavu U vlaštoviček, nesmrtelná Nituška v operetě, která – dík Oldřichu Novému / a také Stanislavě Součkové / doslova zdomácněla i na našich operních scénách, Jihočeské divadlo nevyjímaje. Zvítězí vůně kostelního kadidla nebo vůně divadelních šminek? To vám neprozradíme, ale vězte, že tu správnou rovnováhu nastolí Amorovy šípy fešného poručíka potřené vůni nejkrásnější – vůní lásky!Více...
Z vašich ohlasů

Mam´zelle Nitouche, 22. 11. 2011

Před několika dny jsem měla to potěšení už podruhé shlédnout operetku Mamzelle Nitouche v podání souboru opery Jihočeského divadla. Opět mě ohromily fantastické výkony všech zúčastněných a hlavně vtipná a nápaditá režie , takže jsem z divadla odcházela nadšená a nabitá energií. Společně s "Hledám děvče na boogie woogie" je"nituška" moje oblíbené představení. Vím, že se toto představení drží na scéně JU už čtyři roky, ale nestahujte ho prosím ještě! Byla by to škoda, osobně na něj hodlám zavítat znovu při nejbližší příležitosti.  PS: Nejsem si jistá, ale mám takový dojem, že paní Hošpesová v Paravánu zazpívala "hřícha mírů" místo "míra hříchů". Bylo-li tomu tak, je to ten nejroztomilejší přežblept jaký jsem kdy na divadle slyšela ;)!
Ela, 21 let

Mam´zelle Nitouche, 24. 11. 2011

V pátek 18. 11. jsme shlédli představení Mam'zelle Nitouche. Naše zklamání bylo o to větší, že většina činoherních představení poslední doby nás nadchla. Páteční představení však bylo vpravdě ubohé, počínaje režií, ktará úspěšně "zabila" nejpůsobivější scény, přes nudnou výpravu a mdlý herecký výkon pana Veselého, který zjevně nepochopil vtip "dvojrole". Nejhorším zážitkem však byl nevyrovnaný pěvecký výkon hlavní představitelky, která ve svižnějších scénách zjevně nestačila a často marně hledala polohu hlasu. Sbor dívek pak působil přímo groteskně, byv vydáván za "široko daleko nejkrásnější". Ani precizní herecký výkon pana Průdka nemohl zachránit ochotnicky a zoufale diletantsky působící představení.
Kristina Fučíková

Mam´zelle Nitouche, 19. 11. 2010

Mamzelle Nitouche je po všech stránkách  krásné představení. Nituška pí Hošpesové a pánové Veselý a Průdek roztomilí. Jen tak dál.
Eva Sýkorová

Mam´zelle Nitouche, 19. 11. 2010

Dobry den,chtela bych vsem podekova za nadherne pobaveni, moc se mi libila Nituska a vsicni jini hlavne pani Hospesove, panu Veselemu a panu Vorackovi dekuji moc za nadherny vecer.
Martina Kadlecová

Mam´zelle Nitouche, 21. 3. 2008

Vážená paní Musilová, děkujeme Vám za ohlas na představení Mamzelle Nitouche a věřte nám, že ještě dopoledne jsme nevěděli jestli páteční "Nitušku" večer budeme hrát. Je to dilema hrát ve velké indispozici, a tím samozřejmě určitým způsobem ovlivnit představení anebo diváky poslat domů. Já zastávám názor, že nehrát je jak pro diváky tak pro divadelníky vůbec to nejhorší. To že jste naše představení pochválila a nenapadlo vás, že jak Celestin tak Sylvie hrají pod antibiotiky a s teplotou, považuji za naše malé vítězství a věřte, že bych duet o Cínovém vojáčku opravdu nezazpíval. O tom, že ho s paní Hošpesovou docela umíme, se můžete přesvědčit na nějaké další z repríz této pěkné operety.   V úctě Miloslav Veselý - šéf opery JD
Miloslav Veselý, šéf opery JD

Mam´zelle Nitouche, 17. 3. 2008

Včera jsem byla na představení Mam´zelle Nitouche.Skvělá opereta,skvělí učinkující nejlepší ze všech pan Průdek,rozhodně mu pošlu hlas do Thálie.Ale proč píši.Zajímalo by mne proč byla vynechána jedna se stěžejních árií Celesténa a Denisy o olověném vojáčkovi.Myslím,že je to škoda.Prosím o odpověď.Děkuji.
Šárka Musilová

Mam´zelle Nitouche, 31. 12. 2007

Krásný den,chtěla bych moc moc pochválit operetu Mamzelle Nitouche, která se podle mně velmi vydařila. Viděly jsme ji s kamarádkou v Jihočeském divadle v sobotu 22.12. a skoro se nám nechtělo odejít. Myslím, že co se opery a operety týče, je to to nejlepší co teď hrajete. I přes to, že jsme poměrně mladší (17 let), nebojíme se u vás navštěvovat kromě činohry i operu, i když mnoho našich vrstevníků to pokládá za, cituji : \"ječení na jevišti a absolutně žádnej vodvaz\", nám se opera líbí a jistě navštívíme i nějaká další představení.Jen tak dál.
Magdaléna Křepelová

Mam´zelle Nitouche, 21. 11. 2007

Dobrý den,chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na zpracování operetky Mamzelle Nitouche. Po všech těch \"Iljech\" a \"Testosteronech\" to byl přímo balzám na duši. Paní Hošpesová je roztomilá \"Nituška\",  Celesten pana Veselého nemá konkurenta a tak bych mohla pokračovat od jednoho herce k druhému. Představení bylo opravdu kouzelné. Ještě jednou dík.
Věra Dominová