Shakespeare v Hollywoodu

Ken Ludwig

komedie premiéra: 19. 2. 2016 derniéra: 4. 4. 2018 počet repríz: 22

30. léta minulého století - zlatá éra Hollywoodu. Natáčí se Shakespearův Sen noci svatojánské. V ateliérech se to hemží hvězdami i hvězdičkami, producenty, novináři, statisty, nechybí vznětlivý režisér či nerudný cenzor. Nablýskaný svět filmu přivábí také neodolatelnou dvojici, skutečného vládce elfů Oberona a jeho pravou ruku Puka, aby si trochu pohráli s city smrtelníků. A vznikne z toho náramně barvitá, situační, bláznivá i trochu pohádkově romantická komedie…

 

Účinkovali

Oberon
Puk
Max Reinhardt
Jack Warner
Albert Warner
Harry Warner
Sam Warner
Will Hays
Daryl
Olivie Darnellová
Lydie Lansingová
Louella Parsonsová
Dick Powell
Jimmy Cagney
Joe E. Brown
Dokumenty
Plakát k představení
grafický design / Marek Vácha
Tisková zpráva
Z médií
Divadlo.cz
16. 2. 2016
Blesk.cz
16. 2. 2016
Eurozpravy.cz
16. 2. 2016
Deník
18. 2. 2016
MF dnes
19. 2. 2016
Deník
19. 2. 2016
Právo
19. 2. 2016
MF dnes
25. 2. 2016
Kulturne.com
28. 2. 2016
Deník
2. 3. 2016
Zakulturou.cz
11. 3. 2016
Mezinami.cz
10. 6. 2016
Deník
4. 4. 2018
Deník.cz
4. 4. 2018
 
Pohybová spolupráce Jaroslava Leufenová
Dramaturgie Olga Šubrtová
Představení řídí Jan Saska

 

Filmové dotáčky / Kateřina Husáková, Petr Holeček. Novináři, hosté na večírku, herci v ateliéru, filmový štáb / Lukáš Bartoň, Jiří Cehák, Markéta Heidenreichová, Kateřina Kuboušková, Jaroslav Kukrál, Tereza Mahrová, Žaneta Petrová, Zdeněk Říha, Lukáš Slepička, Markéta Vejdovcová.

Hudba v představení užita na základě licence OSA. Překlad / Pavel DominikVíce...
Z vašich ohlasů

Shakespeare v Hollywoodu, 26. 1. 2018

I když jsem představení jedním dechem zhlédla již po třetí, musím chválit. Pokaždé se chtěně či nechtěně cosi obmění a je vše úžasné a vtipné. Krásné představení, které bych doporučila všem lidem bez ohledu na věk či vztah k divadlu. Tomáš Havlínek je úžasný, Viktor Limr nám ženám bere svým podmanivým hlasem dech, pan Jiří Untermüller jako obávaný Will Hays nám připomene nějakého úředníka, kterého jsme během života potkali .... Celé představení je tak milé, že tu radost si nesete domů a ještě před usnutím se usmějete tomu, co se na jevišti stalo. A to je to kouzlo....Moc všem hercům děkuji.  
Markéta Filoušová

Shakespeare v Hollywoodu, 20. 2. 2017

Úžasné představení, které nás od začátku do konce bavilo svým humorem. Děkujeme všem hercům za skvělé výkony, speciálně pak bychom rádi vyzdvihli herecký talent pan Tomáše Havlínka, jehož ztvárnění postavy Puka bylo naprosto excelentní.
Václav a Zuzana Marešovi

Shakespeare v Hollywoodu, 19. 12. 2016

Včera jsem na doporučení absolvovala představení Shakespeare v Holywoodu a opět jsem si návštěvu Jihočeského divadla užila. A důvod pro to, abych se o svůj  pozitivní komentář podělila, je moje potřeba poděkovat zvášť Oberonovi a speciálně pak Pukovi, jehož výkon mi připomněl nezapomenutelného Puka Petry Hobzové svého času na Otáčivém hledišti. Děkuji.
Kateřina Cempírková

Shakespeare v Hollywoodu, 31. 10. 2016

Díky za mimořádně povedené představení!!!
Zuzana

Shakespeare v Hollywoodu, 31. 10. 2016

Děkujeme za skvělé představení.
Martin Klapetek

Shakespeare v Hollywoodu, 23. 9. 2016

Právě jsme se vrátili z představení, úžasné!!! Děkujeme
Renata Šestáková

Shakespeare v Hollywoodu, 31. 8. 2016

65% Režisérka hru inscenovala kdysi v DnV. Vstoupila tak podruhé do téže řeky a dle mého názoru se jedná o návrat vydařený. Hře, respektive nové inscenaci, napomohlo menší jeviště JD, v němž se vztahy mezi postavami i prožívané situace zintenzivněly, což přineslo i více humoru. Herecky mě oslovili R. Šmotek a T. Havlínek. Z inscenace překvapivě vystupují i dvě ženské postavy - Lydie v podání D. Verzichové, jež s citem pro míru ztvárnila prototyp přihlouplé subrety, a Louella Parsonsová, v níž J. Červenková vytvořila nepřehlédnutelnou osobnost jízlivé novinářky komentující společenské dění.
Jiří Landa, i-divadlo.cz

Shakespeare v Hollywoodu, 28. 4. 2016

Očima přísného divadelního kritika jsou tyhle Ludwigovy postmoderní námluvy s renesančním klasikem nepochybně záležitostí bez vyšších uměleckých ambic. Hře sice nechybí určitá míra sofistikovanosti – narážky na texty z různých Shakespearových her, tíživé téma umělecké nesvobody zprostředkované postavou Maxe Reinhardta nebo mixování reálných a imaginárních figur. Divák se nicméně může spolehlivě bavit i bez hlubších znalostí jak Shakespeara, tak detailů a jmen ze "zlaté éry Hollywoodu". Je to ale nutně na škodu kvalitě hry? Myslím, že v tomto případě ne – inscenace pro mě totiž bez problémů naplňuje kategorii oddychové komedie, která si zcela vědomě neklade vyšší cíle, ale zároveň neupadá do prvoplánové podbízivosti. "Atraktivní balení" hře zajišťují sevřená scéna nahrávající stylizaci do prostředí hollywoodských ateliérů, Fikejzova dobově padnoucí hudba a především (chtělo by se říct už tradičně) skvělé Kyptovy kostýmy. Oceňovat výkony herců znamená  pouštět se do vypisování telefonního seznamu, protože každý z nich dokázal své postavě "vybojovat" alespoň jeden úsměv vzbuzující výstup a zároveň se vyvarovat přílišného tlačení na pilu a přehrávání (snad tomuto riziku nepodlehnou ani při dalších reprízách). Jiří Untermüller jako obávaný Will Hays v průběhu děje velmi vyváženě přepíná výrazový projev mezi striktním a sarkastickým úředníkem a neodolatelně narcistním blouznivcem. Hlasově a vizuálně "čtyřjediný" Jan Dvořák suverénně zvládá nejen "chodící klišé" Jacka Warnera, ale i tři jeho bratry, jejichž telefonické rozmluvy mají patřičnou šťávu. René Šmotek, jehož postava má jako jediná i hlubší tragický nádech, úspornými gesty a lehkým akcentem sympaticky vykresluje Reinhardta jako skeptického, humorem vyzbrojeného Evropana uprostřed hollywoodské povrchnosti. Nastavenou retro-stylizaci hry dokonale ctí a výrazově naplňuje trio dámských postav: Olivie v křehce přirozeném podání Terezy Vítů, "vzorová" naivka Dany Verzichové i novinářka Jaroslavy Červenkové přesvědčivě zprostředkovávající nablýskanost i rutinu "velkého světa" filmu. Jednoznačnými králi představení jsou nicméně představitelé ústřední, perfektně sehrané dvojice. Viktor Limr si jako Oberon pohrává s tónem hlasu při každé své replice a jeho přesně dávkovaná ironie, gesta a smysl pro timing jsou naprosto vynikající. Tomáš Havlínek má energii a uvolněnost, které k postavě Puka nezbytně patří, a znovu prokazuje jednoznačný a přirozený komediální talent, který by mohl do budoucna s přehledem zužitkovat i v "opravdovém" Shakespearovi. Je zkrátka fajn vidět soubor činohry zas jednou v sehrané formě a v kusu, který by si snad mohl získat dlouhodobější zájem diváků. Díky za to.
Michal

Shakespeare v Hollywoodu, 4. 4. 2016

Úžasné představení, které nás velmi pobavilo :) Jen tak dál.....
Mirka Soukupová

Shakespeare v Hollywoodu, 25. 2. 2016

Pobavilo. Moc povedené, příjemná divadelní oddychovka :-)
Jiřina Mikšátková