Interaktivní prohlídky divadla

Prohlídky prostor Jihočeského divadla spojené s úvodní hrou a odborným komentářem / termíny dle objednávky škol a skupin / délka cca 90 min. / kapacita 20 – 30 osob / 80 Kč / osoba.

Pro více informací kontaktujte paní Vendulu Kecovou -  tel.:728 027 371, e-mail: vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz.

 

Účinkovali

Bude doplněno.

PROHLÍDKA I. / Poznejte divadelní prostor skrze „bojovou“ hru! Mapky, šifry a bludiště chodeb. Rozkryjte historii Jihočeského divadla. Najděte staré hradby, rozklíčujte divadelní slang a… Vyhrajte! Nechte se zavést do tajemných prostor zákulisí divadla, kam se běžný divák nedostane. / lektoři: Stanislava Drápelová a František Řihout / pro 2. st. ZŠ a SŠ

PROHLÍDKA II. / Víte, co dělá choreografka nebo kašér? Víte, kde v divadle najdete nápovědu? Zajímalo by vás, co se děje v divadle, když se zrovna nehraje? Nechte se provést labyrintem divadelních chodeb v roli režiséra, herečky nebo osvětlovače, zahrajte si společně zábavnou hru o divadle a nahlédněte s námi za oponu a do zákulisí. / lektoři: Vendula Kecová a František Řihout / pro 1. stupeň ZŠZ vašich ohlasů

Interaktivní prohlídky divadla, 25. 2. 2020

Děkujeme za příjemně strávený čas. Prohlídka byla zajímavá a poučná nejen pro děti, ale i pro dospělé.
Petr Špatný

Interaktivní prohlídky divadla, 10. 1. 2020

Děkujeme za úžasný zážitek. Interaktivní prohlídku rozhodně kolegům pedagogům doporučuji.
Jana Vlčková

Interaktivní prohlídky divadla, 12. 12. 2019

Děkujeme za krásnou interaktivní prohlídku Jihočeského divadla. Je to výborný nápad, naše děti to opravdu zaujalo a s chutí pronikaly to tajů divadelního světa. Ať už to byla hra, při které děti objevovaly historii a činnost divadla, nebo tajuplné zákulisí se všemi rekvizitami, kulisami a kostýmy. Velký dojem na nás zanechala možnost navštívit zkoušku činohry a obzvláště baletu. Děkujeme paní Kecové a panu Františkovi. ZŠ Jílovice.
Dagmar Lošková

Interaktivní prohlídky divadla, 4. 1. 2019

V Jihočeském divadle se mi hodně líbilo. Skupinové práce byly hodně dobrodružné a poučné.
Šimon Dvořák

Interaktivní prohlídky divadla, 4. 1. 2019

Dne 20.12.2018 jsme navštívili Jihočeské divadlo. Nejvíce se mi líbila prohlídka Jihočeského divadla a ukázka dětí, které nacvičovaly muzikál Kominíček. Poté jsme šli do dílny, kde jsme viděli operní pěvce. 
Adéla Davidová

Interaktivní prohlídky divadla, 4. 1. 2019

Den návštěvy Jihočeského divadla. Moc se mi líbilo plnění zábavných úkolů. Také jsme zpívali v 3D ateliéru úryvky z Prodané nevěsty. Děkuji za hezký den p. učitelce. 
Eva Kameníková

Interaktivní prohlídky divadla, 4. 1. 2019

Dobrý den, včerejší prohlídka se mi moc líbila. Nejvíce se mi líbilo jak děti zkoušeli Kominíčka a plnění úkolů bylo moc zábavné i balet prohlídka super . Děkuji za krásnou prohlídku  
Karolína Brabcová

Interaktivní prohlídky divadla, 19. 3. 2018

  V pátek 16.3. jsme s dětmi z příměstského tábora navštívili Jihočeské divadlo, kde se nás ujala paní Vendula Kecová a pan František Řihout. Děti si užily program i prohlídku s krásným průvodním slovem. Oběma bych chtěla poděkovat za veselé a kreativní dopledne, které se dětem velmi líbilo.
Miroslava Čermáková

Interaktivní prohlídky divadla, 6. 2. 2018

Dobrý den, chtěli bychom moc  poděkovat za prohlídku divadla, bylo to impozantní. Průvodce byl velmi příjemný a byli jsme vážně překvapeni, co naše divadlo v sobě skrývá.
Žáci Obchodní akademie, Husova 1

Interaktivní prohlídky divadla, 8. 12. 2017

Chtěli bychom poděkovat Jihočeskému divadlu za krásné a inspirativní prohlídky budovy divadla "od půdy po sklep" - včetně přípravy zajímavých soutěžních úkolů, které jsme plnili. Jmenovitě děkujeme našim průvodcům panu Františku Řihoutovi, paní Stanislavě Drápelové i paní Vendule Kecové za zprostředkování akce. Návštěvy Jihočeského divadla se nám moc líbily a všechny velice příjemně překvapily. Exkurze byly provedeny zábavnou a zároveň naučnou formou, tudíž jsme si domů odnesli nejen zážitky, ale i znalosti. Dík i za výkony herců a tanečníků při zkouškách, byly fantastické. Žáci tříd 2CRA, 2CRB a 3CR ze Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy v Českých Budějovicích, Husova 9  
Eliška Kubovcová

Interaktivní prohlídky divadla, 15. 8. 2017

26. května 2017 nás měla čekat v Jihočeském divadle krásná prohlídka. A opravdu čekala. Dozvěděli jsme se velké množství zajímavostí, prohlédli si divadelní zákulisí, prošli se po prknech, co znamenají svět, prozkoumali spletitou síť chodeb a zahráli si zábavnou hru. Celý program byl pečlivě a nápaditě připravený a moc nás bavil. Za příjemně strávené odpoledne děkujeme našim milým průvodcům paní Vendule Kecové a panu Františku Řihoutovi. Tento divadelní výlet všem doporučujeme. My byli nadšení.
Dramaťáci ze ZUŠ Piaristické

Interaktivní prohlídky divadla, 27. 6. 2017

I letošní prvňáčci se dočkali interaktivní prohlídky JD. Museli však počkat, až se naučí číst. V divadle je čekalo spoustu dobrodružství a zajímavostí. Byl to pro ně silný zážitek, hlavně zkouška baletního souboru se jim vryla do paměti. Děkujeme!
Marie Jakubcová, ZŠ Rudolfov

Interaktivní prohlídky divadla, 29. 5. 2017

Interaktivní prohlídka Jihočeského divadla, 16. 5. 2017 Bylo zajímavé, že jsme si prohlédli divadlo a zároveň jsme si zahráli zajímavou a poučnou hru. Poznali jsme, kdo všechno tu pracuje, a všichni jsme se na chvíli stali zaměstnanci. Někdo byl jevištní technik, baletka, zvukař, režisér... Byli jsme také rádi, že jsme si mohli poslechnout zkoušku vašeho orchestru a měli možnost nakouknout do každé části divadla. Paní i pán, kteří nás doprovázeli, dokázali vše skvěle vysvětlit a okomentovat. Děvčata zaujaly hlavně kostýmy, paruky a maskérna.
Žáci 5. A ZŠ L. Kuby

Interaktivní prohlídky divadla, 23. 2. 2017

Za žáky 6. tříd ZŠ Borovany děkujeme za pěkné předvánoční dopoledne strávené v divadle v rámci programů interaktivní prohlídka a dílna Člověk nebo loutka. Děti otestovaly svou pozornost a pohybové schopnosti, zjistili, kolik lidí a profesí kromě herců se v divadle vůbec nachází, a také měly možnost podívat se do prostor, kde a jak vzniká divadlo - šatny, baletní sál, zkušebny, jeviště... Nejvíce asi žáky nadchla možnost jako myšky sledovat ze zákulisí generální zkoušku nově nacvičovaného činoherního představení. Z ohlasů žáků: "V ČB v divadle jsem byla poprvé. Líbila se mi zkouška baletu a plnění úkolů po divadle."  "Nejvíc se mi líbila hra na loutky. Prohlídka super, chtěla bych tam znovu." "Dobré nápady a aktivity." Děkujeme!
Hana Jandová

Interaktivní prohlídky divadla, 20. 2. 2017

Dne 17.2.2017 jsem se svými čtvrťáky podnikla interaktivní prohlídku divadla. Předem jsme nevěděli, co očekávat. A výsledek? Něco zcela úžasného, obohacujícího naši duši a troufám si říci, že pro mnohé z nás i nezapomenutelného.  Pocity z této prohlídky, kdy vstoupíte do zákulisí divadla a máte možnost být i z té "druhé strany", se slovy moc popsat nedají. Nicméně mi utkvěla jedna věta mých žáků, která mluví za vše. Cituji: "Tady je to lepší, než někde v zábavním parku." Tímto děkuji paní Vendule Kecové za krásné uvedení do světa divadla prostřednictvím skvěle připravené interaktivní  hry a dále panu  dramaturgovi  Františkovi:-) za to, jak poutavě nám o zákulisí divadla povídal a zavedl nás i tam, kam se běžný divák nedostane... Přeji  celému týmu Jihočeského divadla hodně úspěchů a chuti do další práce.
Eva Mezerová, ZŠ Nové Hodějovice
starší >>