Autobuď

P. Hašek, J. Lesák, V. Riedlbauchová

unikátní divadelní jízda premiéra: 25. 4. 2015 derniéra: 17. 9. 2015

Unikátní divadelní jízda Jihočeského divadla a Dopravního podniku města České Budějovice k výročí 750 let založení Českých Budějovic.

Může být jevištěm celé město? Dá se městskou autobusovou linkou dojet o sto let do minulosti?

Nastupte do kouzelného retro-autobusu a nechte se převézt do doby, kdy vaše babičky byly ještě malé Budějčandy. Navštivte místa zdánlivě známá a podívejte se na ně staronovýma očima. Překročte bludný kámen a zažijte své město tak, jak jste ho ještě nezažili. Speciální autobusová linka s omezeným počtem padesáti jízdenek startuje pouze osmkrát. Příští zastávka: České Budějovice první republiky!

Odjezd vždy ze zastávky MHD Poliklinika Sever (na straně u Malého divadla - směr do centra).

Jedinečné zážitkově-divadelní představení, při kterém navštívíte místa významná pro období 20. let 20. století v Českých Budějovicích. Čekají vás zastávky v nejstarším budějovickém vetešnictví, v bývalé kavárně Savoy, kde se scházela budějovická elita, navštívíme Zimní stadión, ve kterém si připomeneme, že hned v jeho sousedství stála největší synagoga ve střední Evropě, zavítáte na exkurzi přímo do výroby tužek Koh-i-noor, nebo si vyslechnete netradiční koncert ve skladu lahví pivovaru Budvar. Autobusová linka vás zaveze do nově zrekonstruovaného kostela Sv. rodiny a připomene vám osudy řady sirotků, kteří zde vyrůstali a společně s námi vystoupíte na Černou věž, abyste se podívali na České Budějovice z nadhledu.

Při této divadelní exkurzi zajímavými místy Českých Budějovic vás budou provázet herci Malého divadla, pamětníci historických událostí města a neopakovatelný genius loci této jihočeské metropole.

Rozehrajeme pro vás město České Budějovice dle zpráv a článků z výtisku Hlasu lidu - místních novin ze dne 20. 4. 1922. Jen pro vás, majitele jízdenky linky Autobudě, se znovu odehraje jeden den ze života Českých Budějovic před 93 lety! Pouze osmkrát a nikdy více!

Site-specific projekt inscenačního týmu šesti mladých divadelních tvůrců realizuje Malé Divadlo Jihočeského divadla ve spolupráci s Ateliérem 3D, Střední uměleckoprůmyslovou školou sv. Anežky České a Dopravním podnikem města České Budějovice.

Režijně-výtvarný koncept: Petr Hašek, Janek Lesák, Veronika Riedlbauchová, Ján Tereba, Tomsa Legierski a Zuzana Patráková

Předpokládaná doba jízdy linky „Autobuď“: cca 150 minVíce...
Z vašich ohlasů

Autobuď, 4. 5. 2015

Právě se celá naše rodina vrátila z cesty Autobuďem a překypujeme nadšením.  Velký dojem utvořený z dokonale sladěných drobností, každá štace nás (každého jinak a v jiné míře) hluboce oslovila. Za sebe zmíním snad chorální "to je máma, to je táta..." v podání "sirotků" v kostele sv. Rodiny, mrazivé prázdno zimního stadionu po lidech a svatyni, co tu už nejsou, v balet proměněné rutinní úkony dělníků  z Koh-i-norky, tolik připomínající film Tanec v temnotách... A pro nás  ovšem překvapení večera: Ten Petr Hašek, co to režíroval, je ten Petr Hašek z "Gaisslerů" našeho oblíbeného divadelního souboru z našeho ještě milovanějšího Kuksu. O důvod víc cítit se ač původem Východočeši v Budějovicích doma.
Ondřej Doskočil

Autobuď, 4. 5. 2015

Milé Malé divadlo! Vaše představení Autobuď dokázalo, že jste divadlo malé jen názvem. Úžasná myšlenka, skvělé herecké výkony, perfektní realizace, příkladná spolupráce, špičková profesionalita...Měla jsem to štěstí, že jsem na představení doprovázela primu z Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích. A po celou dobu litovala, že ten skvělý zážitek nemůžeme poskytnout i ostatním studentům školy. Byla bych proto moc ráda, kdyby se Vám a Vašim partnerům podařilo realizovat další reprízy. Diváci si z Vašeho představení odnesli mnoho informací o historii a přitom se skvěle bavili! Navíc jste nám dodali i spoustu energie a dobré nálady. Za diváky z Jírovcovky Vám děkuje zástupkyně ředitele.
Lenka Kudrličková

Autobuď, 28. 4. 2015

Ahoj herci z Autobuď! Divadlo bylo úžasné! Nápad cestovat autobusem časem je skvělý. Děkujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naty, Adam, Sofinka, Natálka, Bára, Eliška, Rous, Barča, Šimi, Filip, Radek, Tomáš, Šárka, Luky, Luca, Vojta, Ellinka, Tinka, Hanka a Klára
ZŠ Viva Babini