Divadlo Continuo / Den Osmý

premiéra: 15. 10. 2014

Divadlo Continuo je mezinárodní nezávislá divadelní skupina, jejíž členové společně pracují a žijí v malé vesnici Malovice v jižních Čechách, v prostorách bývalé zemědělské usedlosti pojmenované Švestkový Dvůr.
Inscenace Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Pohyb, fyzické herectví, tanec, cirkusové techniky, živá muzika, stejně jako výrazná výtvarná stylizace - to vše vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací.
Divadlo Continuo pravidelně vystupuje na řadě prestižních mezinárodních festivalů (Francie, Holandsko, Maďarsko, Slovensko, Polsko, Německo, Slovinsko, Švýcarsko, Japonsko, Jižní Korea, USA).
Inspirací pro novou inscenaci Divadla Continuo Den osmý se staly nejstarší písemné zmínky lidské historie - fragmenty mýtů oblasti starověkého Blízkého východu, texty Sumerů, Akkadů, Chetitů, Ugarytů či Izraelců odkazující nejen k počátkům lidské civilizace, ale i k věčnému základu, který tvoří podstatu lidského rodu, společnosti i jednotlivce bez ohledu na dobu, kulturní odlišnosti a historické pozadí.
Dramatizací a přetavením původních mytologických motivů vznikla inscenace spojující prvky fyzického a loutkového divadlo za doprovodu živé hudby.
Vznikl příběh o dvojznačnosti lidského bytí. O touze člověka po nesmrtelnosti a překonání pozemského údělu na jedné straně, na straně druhé o jeho trvalé inklinaci k nízkosti, přízemnosti, závisti, strachu a zlobě.

 

 

Účinkují

Bude doplněno.

Režie: Pavel Štourač / výroba loutek: Helena Štouračová, Michal Puhač / kostýmy: Helena Štouračová / hudba: Alessandro La Rocca / light Design: Christoph Siegenthaler

Hrají: Zuzana Smolová, Kateřina Šobáňová, Mariana Tucci, Martin Janda, Michal Puhač, Alessandro La Rocca

Vstupné 220,- Kč / studenti 160,- Kč