Sluha dvou pánů

/ Otáčivé hlediště

Carlo Goldoni

komedie premiéra: 8. 6. 2007 derniéra: 31. 8. 2015 počet repríz: 92

Slavná komedie dell´arte v režii Jiřího Menzela vás královsky pobaví. Je legrace pozorovat, že sloužit dvěma pánům není žádná legrace.

 

Účinkovali

Pantalone de Bisognosi
Clarice, jeho dcera
Doktor Lombardi
Silvio, jeho syn
Beatrice Rasponi
Florindo Aretusi
Brighella, hostinský
Smeraldina, komorná
Truffaldino, sluha
Číšník
Nosič
Z médií
Deník
23.4.2007
Právo
30.7.2008
Deník
7.6.2007
MF dnes
7.6.2007
Právo
8. 6. 2007
Právo
14. 6. 2007
Deník
8.6.2007
Lidové noviny
11.6.2007

Překlad / Eva Bezděková, fotografie z představení / Petr NeubertZ vašich ohlasů

Sluha dvou pánů, 3. 9. 2015

Za krásného teplého večera jsme viděli nádherně zahranou hru na otáčivém hledišti v Krumlově... Nepopsatelný kulturní zážitek... Skvělý výkon herců.... Děkujeme a jistě opět přijedeme.
Olga Šebestová

Sluha dvou pánů, 31. 8. 2015

30.8.2015 jseme navštívili představení Sluha dvou pánů na otáčivém hledišti v Českem Krumlově. Neuvěřitelný zážitek .Vynikající výkon všech herců kde exceluje pan Jan Kaštovský. Děkujeme za hezkou zábavu .
Jaroslav Vrzal

Sluha dvou pánů, 31. 8. 2015

V pátek 28.8.2015 jsme byli na představení Sluhy dvou pánů v Č. Krumlově - úžasné výkony všech herců a na pana J. Kaštovského nemá ani pan Donutil. Děkujeme!
manželé Šťastní

Sluha dvou pánů, 31. 8. 2015

Dne 27.8.2014 jsme s přítelkyní navšívili otáčivé divadlo, na hře...Sluha dvou pánů...Musím napsat jen a jen nadšení a úžasně zahrané. Prozatím jsem se nesetkal s něčím co mne tak nadchlo. Ještě dlouho budu vyprávět o zážitku, který jsem prožil. Určitě přeji mnoho zdaru a všechny tak úspěšné hry. Opět na brzkou shledanou.
Josef

Sluha dvou pánů, 12. 9. 2014

V sobotu 30. srpna 2014 jsme v rámci dvoudenního zájezdu našich zahrádkářů z Dolní Dobrouče zhlédli Goldoniho komedii "Sluha dvou pánů" v Českém Krumlově v divadle s otáčivým hledištěm. Byli jsme nadšení!!! Byl to tak silný zážitek, že je opravdu těžké jej popsat. Uchvátilo nás už samo otáčivé hlediště a hercům jsme za jejich výkony tleskali i na otevřené scéně. Byli výborní a pan Kaštovský v roli Truffaldina byl skutečně úžasný! Všech našich 51 diváků odjíždělo s pocitem vděčnosti, že mohli toto představení absolvovat. Hezké bylo slyšet slova jako "Zítra bych to chtěl vidět znovu, abych si to opravdu vychutnal". To je asi hodnocení samo za sebe! Jsme také rádi, že otáčivé hlediště ještě funguje a moc se přimlouváme za jeho zachování. Vám, paní Grauerová, upřímně děkujeme za perfektní zajištění vstupenek. Oceňujeme Vaši ochotu i milé jednání při poskytování všech potřebných informací. Ještě jednou díky! Jihočeské divadlo za celý zájezd zdraví
Zdena Dušková

Sluha dvou pánů, 8. 9. 2014

Dobry den, radi bychom z celeho srdce podekovali Vam vsem, kteri jste se jakymkoliv zpusobem podileli na predstaveni 31.8. Neskutecnym zpusobem jste nas pobavili, potesili, prekvapili a udelali nam dobre na dusi i na tele. Za vydatneho deste jste ze sebe a z divaku dostali maximum, skvele. Byli jsme u Vas poprve a urcite ne naposledy. Tesime se na pristi sezonu. Vsem prejeme mnoho uspechu a energie na rozdavani.
Martina, Tom, Magda , Jirka

Sluha dvou pánů, 4. 9. 2014

Děkuji za krásné představení Sluhy dvou pánů dne 31.8., kdy se hrálo za vydatného deště a herci byli úžasní. Moc hezký zážitek.
Alice

Sluha dvou pánů, 4. 9. 2014

Sluha dvou pánů 30. 8. 2014 bylo zatím nejhorší představení, které jsem zažil. Této kombinaci žánru, souboru a režiséra, která koresponduje s pouťovým charakterem historického Krumlova, se v budoucnu vyhnu.
Petr Nosek

Sluha dvou pánů, 2. 9. 2014

Dobrý den, musím se přidat k poděkování za včerejší (31.8.2014) obdivuhodný výkon při představení Sluha dvou pánů. Počasí nám nepřálo, po celou dobu vytrvale pršelo, ale profesionalita herců je úžasná. Moc Vám děkujeme za fantastický zážitek. Jeli jsme do Vašeho divadla skoro 200 km a musíme se přiznat, že jsme si mysleli, že jedeme zbytečně.  Jsme moc rádi, že jste vydrželi až do konce. Ještě jednou díky.
Petra Brichová

Sluha dvou pánů, 2. 9. 2014

Děkujeme za včerejší úžasné představení i za to, že herci zvládli i v tom hrozném počasí hrát tak, že nikdo nepoznal, že jsou trvale pod sprchou ;-). Těšíme se na příští sezónu.
Lucie

Sluha dvou pánů, 1. 9. 2014

Musím moc poděkovat za včerejší nasazení a obětavost všech... Lilo jako z konve, ale představení se přesto konalo celé s maximálně profesionálním přístupem všech herců. Byla to úžasná podívaná a nezapomenutelný zážitek... Truffaldino v podání Jana Kaštovského byl prostě nepřekonatelný, a to i přesto, že přes bláto už nebyl skoro vidět kostým.. :-)  Smekám... děkuji a přeji mnoho úspěšných představení za lepšího počasí....
Adéla

Sluha dvou pánů, 25. 8. 2014

Včera 17.8.2014 jsem měl možnost navštívit představení "Sluha dvou pánů". Představení bylo vynikající a výkony snad všech herců gradovaly až do závěru. Hráli, bavili se při tom, a navíc hráli srdcem. To, co předvedl Tomáš Drápela se dá těžko popsat, to musíte vidět na vlastní oči. Tohohoto herce jsem až do včerejška neznal, ale byl jsem nadšen z jeho výkonu a určitě si jej budu pamatovat. Všem vřele doporučuji. Přeji divadlu mnoho úspěchů a dál dalších takto skvělých her. Ještě na závěr přeji Tomášovi, aby mu fyzička vydržela, co možná nejdéle.  
Milan Pantůček

Sluha dvou pánů, 20. 8. 2014

Dobrý den, navštívila jsem představení Sluha dvou pánů na Otáčivém hledišti a jsem ohromena panem Tomášem Drápelou. Jeho herecký a fyzický výkon je obdivuhodný. Děkuji panu Drápelovi a ostatním hercům za krásně prožitý večer.
Andrea Novotná

Sluha dvou pánů, 18. 8. 2014

Přeji Vám dobrý den, včera 17. srpna 2014 jsem měl možnost shlédnout představení otáčivého divadla v Českém Krumlově Sluha dvou pánů. První vystoupení jsem bohužel neviděl celé, je to asi 2 roky, kdy představení bohužel přerušila průtrž mračen. Včera jsem si ale představení opravdu užil, výkony herců byly obdivuhodné. Děkuji všem za zážitek.
Martin Strouhal, Chyšky

Sluha dvou pánů, 18. 8. 2014

Dobrý den, včera 17.8.2014  jsem po roce opět navštívila "otáčko". Tentokrát to bylo představení Sluha dvou pánů. Chci strašně moc poděkovat za skvělé  představení, především za neuvěřitelný výkon panu Drápelovi. Chvílemi to vypadalo, že je snad z gumy. Dokonce i počasí nám přálo a celý večer nepršelo. Přeji divadlu a všem jeho členům hodně sil do příštího roku a už se těším na další skvělý zážitek.
Jitka Sochová z Tábora
starší >>