Et nunc et semper - kantáta pro sóla, sbor a orchestr

/ Hudební modlitba za nalezení vyrovnanosti.

premiéra: 15. 9. 2014

Katedrála sv. Mikuláše, České Budějovice, 15. září 2014 v 19.00 hod.

Autorská kompozice generálního hudebního ředitele Jihočeského divadla Maria De Rose na texty žalmů, breviáře, Friedricha Nietzcheho, italských madrigalů, anglického tisku a Leonarda Leibsona nese v sobě touhu o hledání vnitřních jistot, duševní opory člověka obklopeného roztříštěným světem, babylonem jazyků, svodů, hříchů i rozhřešení a milosti.


 

 

Účinkovali

Bude doplněno.
Z médií
Eurozpravy.cz
15. 9. 2014
Kulturne.com
15. 9. 2014

Její hudba je záměrnou směsicí různých skladebních technik, které představují různá dějinná období a jejich styly. Hlavní a nejpatrnější je zhudebnělá modlitba „ gloria Pater … sicut erat in principio, et nunc et semper…“ obsažená v katolické mši.
Tato postmoderní skladba, komponovaná původně pro scénické uvedení operním souborem Jihočeského divadla a uvedená ve světové premiéře v rámci scénického dvojvečera s Mascagniho operou Sedlák kavalír, tak zazní poprvé v koncertním provedení. Pro tento účel ji skladatel Mario De Rose rozšířil o nové hudební plochy.
Neobvyklý večer v dokonalé akustice nedávno zrekonstruované katedrály sv. Mikuláše je přichystán u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších církevních svátků – památky Panny Marie Bolestné a je unikátní možností k poslechu ryze současné duchovní skladby autora, jehož jméno jako dirigenta a skladatele bylo donedávna známo více z evropských i zámořských koncertních podií, nežli u nás.

Večer uvádíme jako slavnostní zahájení divadelní sezóny 2014/2015. Vstup zdarma.Účinkují:
Maria Bisso – soprán
WeiLong Tao – tenor
Alexandr Beň – baryton
Sbor a orchestr opery JD
Sbormistr – Martin Veselý

Dirigent Mario De Rose