Cikánský baron

/ Otáčivé hlediště

Johann Strauss II.

opereta premiéra: 6. 7. 2007 počet repríz: 37

"Cikánský baron jsem já, mě každá cikánka zná...“ Téměř pohádkový příběh o zázračné proměně cikánského barona Bárinkaye v opravdového šlechtice je utkán z nesmrtelných valčíkových melodií.

 
 

Upozornění: Z provozně technických důvodů již nebudou na Otáčivém hledišti v prodeji vstupenky k stání (na schody). Děkujeme za pochopeníZ vašich ohlasů

Cikánský baron, 31. 8. 2009

Vážení v Jihočeském divadle!Dovolte, abychom Vám vyjádřili veliký dík a uznání po shlédnutí představení Cikánský baron dne 27.8.09 na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově.Výkony všech účinkujících, režie i choreografie byly vynikající.I díky pohádkově krásné přírodní scenérii a posunu diváka k další scéně byly naše zážitky silně emotivní a tento krásný zážitek předáváme rádi dál svým známým. Určitě plánujeme navštívit některé z dalších představení.Ještě dlouho nás bude těšit vzpomínka na dva dny prožité v Českém Krumlově.Opravdu nás však trápí pomyšlení, že bychom o točnu mohli v příštích letech přijít. V hledišti jsme zaznamenali mnoho cizinců, sledovali jsme také jejich nadšení, zaznamenali jsme slova chvály…Je stará hluboká pravda, že umění sbližuje národy a zde se jen potvrzuje.Čerstvé informace z webu hovoří o zániku Otáčivého hlediště v roce 2016. Pokud to nebude nutné s ohledem na technický stav a bezpečnost, pak je nám líto dalších generací – budou velmi ochuzené!Prosíme – apelujte na všechny zúčastněné a bojujte za udržení tohoto unikátního divadelního systému! Vždyť je to s mnoha dalšími raritami v naší zemi doklad o mistrovství českých rukou, o vyspělosti naší techniky i kultury!A lidem dává tolik radosti… myslím, že tento dopis by s námi rád podepsal i autor Otáčivého hlediště v Českém Krumlově pan Joan Brehms! Za 43 účastníků zájezdu - členů Svazu postižených civilizačními chorobami v Hostivici   Jana Kozlová, jednatelka
Jana Kozlová Svaz postižených civilizačními chorobami

Cikánský baron, 8. 9. 2008

Byla jsem koncem srpna na představení Cikánského barona a moc se mitato opereta líbila. Viděla jsem ji kdysi v Karlíně, ale s vašímpředstavením se to nedá srovnávat. Byl to nevšední, umělecký zážitek.Díky všem.
Martina Volná

Cikánský baron, 1. 9. 2008

22.srpna 08 jsem vzala svého italského manžela na představeni Cikánský baron a přála jsem si, aby i přesto, že nebude rozumět, byl stejně nadšený jako já. Nezačali jsme dobře, proto e jsme přijeli pozdě a museli jsme spěchat do kopce, což můj muž nesl velice nelibě a hlasitě to italsky dával na jevo, ale v momentě, kdy se divadlo začalo otáčet, byl nadšený. \"Meglio di La Scala\". Lepší než La Scala. Rádi bychom vzali celou italskou rodinu na Va e představeni, tak doufáme, že divadlo se nebude ru it nebo stěhovat, jak to pořád avizují, protože by byli zklamani nejenom Češi, ale i cizinci!
Karla Tedeschi

Cikánský baron, 24. 7. 2007

Dobrý den, na otáčivém hledišti jsem viděla mnoho inscenací. Z dětství si pamatuji na výkony pana Josefa Bulíka a jeho ženy Hany. Viděla jsem spoustu inscenací, ale největší zážitek jsem měla z představení Cikánský baron 17.7.2007. Posaďte odpůrce \"otáčka\"  do hlediště, věnujte jim toto představení a zeptejte se jich, proč chtějí milovníky divadla zbavit nezapomenutelných zážitků. A není zanedbatelné, že spousta diváků vidí poprvé divadlo jen proto, že je na otáčivém hledišti.Přeji spoustu dalších úspěchů.
Hana Jílková

Cikánský baron, 9. 7. 2007

Dobrý den, ráda bych poděkovala všem, kdo se podíleli na produkci hry Sluha dvou pánů a operety Cikánský baron na Otáčivém hledišti. Naprosto úžasný, neopakovatelný, jedinečný zážitek. Jezdíme každý rok, celou sezonu Otáčivého hlediště, tak na cca 3 představení a je to opravdu něco nádherného. Díky, jen tak dál! LK
Lucie

Cikánský baron, 9. 7. 2007

Děkujeme za výborné představení Cikánského barona 6.7.2007 na otáčivém hlediště v Ceském Krumlově. Nevšední zážitek , vynikající představitelé a kouzelná scéna parku. Ať se Vám dále daří  a věřím , že otáčivé hlediště v Českém Krumlově zůstane zachováno. Ještě jednou díky a příští rok jedeme opět.
Jaroslav Bělohlavý