Divotvorný hrnec

Lane – Harburg&Saidy / V+W

muzikál premiéra: 26. 9. 2014 derniéra: 20. 12. 2015 počet repríz: 13

Co si takhle znovu říci: My si taky uděláme rodinný výlet do Štědré Doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách? Divotvorný hrnec plný zlata, který plní tři přání, plnokrevné postavy v čele s třeboňským vodníkem Čochtanem v báječně rozehraných komediálních situacích, jež spojují melodické evergreeny Burtona Lanea… Ano, „Tam za tou duhou“ či „Jen ten, kdo nemá rád“ – to jsou světové evergreeny tohoto muzikálu, který díky dvojici V + W zlidověl i v českobudějovické kotlině!

Dokumenty
Plakát k představení
koncept a grafický design Marek Vácha
Tisková zpráva
Z médií
Divadlo.cz
17. 9. 2014
Scéna.cz
26. 9. 2014
Právo
26. 9. 2014
Blesk.cz
26. 9. 2014
Milk and Honey
duben 2015
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Choreografie Sergej Škalikov
Sbormistr Martin Veselý
Asistent režie Jan Štěch
Hudební příprava Lilija Červená
Představení řídí Michaela Freudenschussová
Text sleduje Alena Vozábalová

 
Více...
Z vašich ohlasů

Divotvorný hrnec, 21. 12. 2015

Včera jsem již podruhé navštívila představení Divotvorný hrnec. V programu jsem totiž se zděšením zjistila že by se mělo jednat už o derniéru a já hned věděla, že vás musím ještě jednou vidět. A ještě že tak. Nejprve bych asi měla přiznat že Vás zbožńuji už tři roky a chodím pravidelně na všechna vaše představení. Čímž bych Vám chtěla poděkovat, že váš odchod do Prahy byl jen částečný a na budějovické divadlo jste nezanevřel. Jak jsem již řekla viděla jsem vás hrát snad ve všech rolích. Ovšem postava Woodyho vám sedne jak ušitá. Od začátku do konce je na Vás vidět, jak si to užíváte, jakobyste najednou ožil. Nádhera. Moc vám děkuji za ten pocit být toho součástí.
Kateřina Šamalová

Divotvorný hrnec, 15. 10. 2015

Děkujeme za krásné představení Divotvorný hrnec. Perfektní režie pana Průdka a nadherné herecké výkony pánů Kříže a Veselého. Líbila se nám Káča paní Hošpesové a herecký výkon pana Brantalíka. Už se těšíme na Zpívání v dešti.
Alena Kopecká

Divotvorný hrnec, 9. 3. 2015

Na Divotvorný hrnec jsem vzala svou 13-ti letou dceru a skvěle jsme se bavily obě dvě. Představení je dynamické, vtipné, velmi dobře odzpívané i odtančené a Čochtan v podání pana Hrušky nezapomenutelný.
Dagmar Kopřivová

Divotvorný hrnec, 6. 3. 2015

Včerejší představení Divotvorný hrnec - jedním slovem - eminente!! Celé obsazení - fantastický výkon - pěvecky, herecky, tanečně prostě dokonalé! A pan Werich určitě z hereckého nebe tleská a je patřičně hrdý na svého jihočeského nástupce v roli Čochtana - pane Hruško - to byla herecká lahůdka :) !!!
Pavla Haršániová

Divotvorný hrnec, 22. 1. 2015

Děkuji za nádherný večer!!! Divotvorný hrnec je prostě jistota, viděla jsem ho v minulosti v Jihočeském divadle již několikrát, ale přijedu znovu! Celková výprava, herecké i pěvecké výkony VŠECH - opravdu pohlazení. Jezdíme autobusem z Netolic do Jihočeského divadla již několik desetiletí, jsme opravdu věrní fandové vašeho divadla - přála bych všem tvůrcům včerejšího představení vidět naši spokojenost, jemný úsměv a pobrukování písniček po cestě z divadla domů. DÍKY!
Zuzana Leherová

Divotvorný hrnec, 11. 11. 2014

Dovolte mi, abych se s Vámi podělila o zážitek ze dvou návštěv muzikálu Divotvorný hrnec. Poprvé na druhé premiéře a podruhé 3.11. Děkuji za hluboký prožitek z tohoto muzikálu a za výkony herců, které byly vynikající - např. Ondřej Veselý se zhostil své role bravurně, ostatně jako vždy. Přesto mezi všemi výbornými herci bych ráda vyzdvihla "pana" herce Martina Hrušku. Martin Hruška ztvárnil postavu Čochtana velmi přesvědčivě. Je to herec, který skvěle zvládne role v komedii, tragedii i v muzikálu. Nesmíme zapomenout na jeho bravurní zpěv a hru na hudební nástroje. Je to všestranně nadaný "pan" herec. Myslím, že nemluvím zdaleka jen za sebe, když řeknu, že chodím do divadla nejen na představení, ale hlavně na "pana" herce Hrušku. Ještě jednou, Martine, děkuji a přeji všem divákům mnoho dalších setkání s tímto hercem a jemu hodně dalších úspěchů v práci i v osobním životě.
Magda Kubešová

Divotvorný hrnec, 30. 9. 2014

Děkuji všem hercům, baleťákům a orchestru Jihošeského divadla za kouzelný, pohodový večer. Přenesení Divotvorného hrnce z otáčka do kamenného divadla byl vynikající nápad. Pondělní druhá premiéra byla opravdu parádní. Roztomily byl i přebrept pana Veselého - jakoby do role patřil. Vynikající výkon podal pan Hruška v roli Čochtana. Také ostatní účinkující byli skvělí. Na představení bylo znát, že všichni hrají s chutí. Ještě jednou děkuji a přeji stále vyprodaný sál.
Věra Malá

Divotvorný hrnec, 29. 9. 2014

Celkova atmosféra /smejavá/ po cely cas trvania výstupov a prirodzené a vysoko profesionálne odohratie postavy Miloslava Vesého nás ubezpečili, že sme urobili dobrý krok, keď sme sa rozhodli 26.9.2014 z Bratislavy navštíviť toto divadlo. Ďakujeme.
Robi

Divotvorný hrnec, 29. 9. 2014

V pátek 26.9.14 jsme shlédli premiéru Divotvorného hrnce. Hru jsme již viděli na otáčivém hledišti v Č. Krumlově, přenesení do kamenného divadlo nás nezklamalo. Postava Josefa Maršálka v podání Miloslava Veselého byla úchvatná,  Pavel Klečka nezklamal v roli Čochtana. Líbil se nám i Jan Kříž v roli Woody Richtarika. Skvělý byl baletní doprovod se solem Adama a Evy. Scéna i celá výprava doplnila celkový hezký dojem  z uskutečněného představení. Děkujeme za hezký večer.
Jan Voldřich