Filmmakeři

Janek Lesák a kol.

film na divadle premiéra: 27. 3. 2015

Pro děti 13+

Ve spolupráci s profesionálním animátorem a maličkým živým filmovým orchestrem vznikne na jevišti dokonale vybavené filmové studio. Příběh fenoménu, který má po celém světě miliony fanoušků. Nejslavnější filmové hvězdy, zrod fantastických filmových efektů i konečný souboj filmu a divadla o místo nejzábavnějšího média všech dob.

Scénář / Janek Lesák & kolektiv Malého divadla

Dokumenty
Plakát k představení
Tisková zpráva
Z médií
Deník
16. 10. 2015
Deník
3. 5. 2016
Kulturissimo.cz
26. 5. 2016
Zakulturou.cz
8. 6. 2016
Právo
9. 6. 2016
Mezinami.cz
22. 2. 2017
 
Dramaturgie Petr Hašek
Asistent režie, inspice Ewa Kociemska
Rekvizity Tomáš Adam

 

Divadelní dílny

NADABUJ SVŮJ ANIMÁK / Uvědomili jste si vůbec někdy, kolik je v animovaném filmu zvuků? Slyšíte šplouchnutí vody, ránu pěstí o stůl, skřehotání racka, otevření vrat i rozhovor dvou lidí. Vy však před sebou uvidíte jen množství dřívek a plechů, kovových tyček a kamenů, plastových sáčků i kokosových skořápek. Opravdu věříte, že s tímhle dokážete „naruchařit“ film? Ruchařsko-dabingová dílna vás o tom přesvědčí! / lektoři: Vendula Kecová a Petr Hubík / pro 1. a 2. st. ZŠ a SŠ / Více...
Z vašich ohlasů

Filmmakeři, 20. 11. 2018

Díky za nápad přenášet derniéru Filmmakerů online na FB. Mrzelo, mě že mé oblíbené představení bude derniérováno a ještě víc mě mrzelo, že se na něj osobně nedostanu. Takhle jsem si mohla derniéru užít i já. Navíc to zvýraznilo práci "ruchaře", to načasování jednotlivých ruchů! Seděla jsem u toho s otevřenou pusou :-) Díky za nový zážitek z tohoto představení.  
Lenka

Filmmakeři, 31. 3. 2017

Představení Filmmakeři bylo super.
Jirka

Filmmakeři, 31. 8. 2016

Veselá taškařice, promyšlených vtípků a poučených animací a stínového divadla. Inscenace si neklade vyšší cíl, než pobavit, a tento záměr naplňuje excelentně. Zhlédnuto na festivalu 32. Skupova Plzeň. 70 %
Kateřina Jírová, i-divadlo.cz

Filmmakeři, 6. 6. 2016

Včera jsme zhlédli toto představení v Praze v Divadle v Dlouhé v rámci festivalu Dítě v Dlouhé. Velmi originální představení, nápadité, skvěle zahrané, úžasná výprava. Moc jsme se bavili my, ale hlavně naše děti 14 a 11 let. Není snadné zaujmout divadlem tuto věkovou skupinu "počítačové" generace. Děti vodíme do divadla pravidelně, takže mám srovnání. Vám se to podařilo skvěle. Díky a znovu tleskám. Zasloužíte si s tímto představením vyprodané sály!
Daniela Krýsová

Filmmakeři, 4. 1. 2016

Děkujeme za krásné prožití Silvestra - představení Malého divadla Filmmakeři bylo úžasné - velice jsme se pobavili - moc se nám líbilo - děkujeme za skvělé nápady a báječné provedení - budeme si muset zopakovat - ÚŽASNÉ!!! Vřele doporučujeme!!! Jediné, co vytknout rodičům - nedodržení doporučení divadla, že představení je  od 13ti let... je to škoda - protože brát na toto představení mladší děti je dle mého názoru nerozumné - děti to naprosto nepochopí - nemohou řadu věcí znát - neporozumí legraci, nadsázce - mají z toho jenom trauma - dospělácí jim řadu věcí vysvětlují během představení - což ruší i ostatní diváky a ani rodiče z toho moc nemají - což je škoda, protože je to opravdu bezva odvaz..... Ale pokud máte doma puberťáka - tak neváhejte a vezměte ho i s kamarádama do divadla - určitě jim tím uděláte velkou radost... Děkuji Jihočeskému divadlu a v tomto případě především Malému divadlu, že naučí i odrostlé děti chodit do divadla a nabídnout jim něco více.... Kéž Vám  všem vydrží elán a hlavně otevřené hlavy a srdce novým, skvělým, hravým a klidně i děsivým nápadům .... už se budeme těšit Marešovi z ČB
Andrea Marešová

Filmmakeři, 25. 11. 2015

Když nepočítám školní léta, tak chodím do divadla cca 5x ročně asi 10 let. Cimrmani, Jihočeské divadlo, na Pražské divadla atd... Úplně s čistou hlavou říkám, že toto bylo jedno z nejlepších divadel co jsem kdy viděl. Super!!!
Tonda Souček

Filmmakeři, 23. 11. 2015

Úžasné originální představení, herci opět nezklamali. Výborný nápad, dobré herecké výkony, originální rekvizity, obdivuhodný zpracování zvuku. Moc jsme si představení užili a ani minutu se nenudili. Všem doporučuji!
Andrea

Filmmakeři, 7. 4. 2015

Představení Filmmakeři se mi líbilo. Zaujali naši pozornost a i toto je někdy obtížné dosáhnout. Doporučuji se do Malého divadla podívat, ať už se jedná o rande nebo schůzka s přáteli, stojí to zato. Asi nejvíce super bylo sledovat, jak se k filmu vytvářejí dobré zvuky. Bavilo mě to, moc jsem se nasmála určitě jsem se nenudila. Také se mi líbilo, jak z každé obyčejné věci dokážou vyrobit potřebnou kulisu. Představení se mi líbilo, bylo to vtipné a zajímavé. Líbilo se mi, že představení bylo hráno pomocí různých zvuků a také rozdělení filmů na akční, romantický až hororový motiv. Divadelní představení, které jsme zhlédli, bylo něco jiného a dost se lišilo od klasického představení. Líbilo se mi, že z obyčejné jízdy v autě udělali zážitek. Ručně u auta dělali stěrače, poté déšť i rozprašovače. Představení bylo velmi propracované, herci byli výborně sehraní. Bylo to vtipné a chvilkami jsem byla i dojatá.
Studenti Obchodní Akademie ČB

Filmmakeři, 2. 4. 2015

Dobrý den, dnes jsem navštívila se syny toto představení. A bylo naprosto úžasné! Podle dětí nejlepší co viděly. Obdivuji nápad, propracovanost, herecké výkony. Opravdu tleskáme a budeme muset jít ještě asi jednou ;-). Celkově hodnotím Malé divadlo jako VELKÉ divadlo. Moc se nám u vás líbí. Vždy! Děkujeme.
Monika Blažejová