Žena jako druh

Joanna Murray – Smith

komedie premiéra: 24. 4. 2015 derniéra: 26. 4. 2016 počet repríz: 16

Slovo je mocná zbraň. Zvlášť v ruce obratné spisovatelky, která si z provokace udělala skvělý byznys. Její knihy „Naprostá bezvýznamnost mužské sexuality“, „Oškliví podvádějící parchanti“, „Láska a jiná sprostá slova“ nebo „Za vším hledej postel“ se staly bestsellery. Ale některým naivním obdivovatelkám pořádně zamíchaly život. A jedna z nich si přichází vyřídit se svým idolem účty. S pistolí v kabelce…

V hlavní roli Bibiana Šimonová

 

Účinkovali

Margot Masonová
Molly Riversová
Tess Thorntonová
Bryan Thornton
Frank
Theo Reynolds
Dokumenty
Plakát k představení
Fotografie Ivan Pinkava, grafický design Robert V. Novák
Tisková zpráva
Z médií
MF dnes
24. 4. 2015
Právo
24. 4. 2015
MF dnes
27. 4. 2015
Deník
25. 4. 2015
Deník
28. 4. 2015
Deník.cz
28. 4. 2015
Mezinami.cz
29. 4. 2015
Mezinami.cz
25. 11. 2015
Deník
26. 4. 2016
 
Pohybová spolupráce Jaroslava Leufenová
Představení řídí Jan Saska

 

Překlad / Jitka Sloupová, fotografie z představení Petr NeubertZ vašich ohlasů

Žena jako druh, 11. 1. 2016

Po shlédnutí představení Žena jako druh jsem měla pocit, že jsem nenavštívila hlavní kulturní scénu hlavního krajského města, ale zasedla k večernímu televiznímu vysíláním jednoho z českých TV seriálů komerčních televizí. Humor hry je tedy dle mého názoru vytyčen spíše pro průměrné diváky či pro lehce nadprůměrného, který se chce opravdu velmi odreagovat. Pro mne bohužel zatím nejslabší divadelní hra, kterou jsem v JD shlédla. Souhlasím s předchozím komentářem, že nejlepší z celé hry je závěrečná píseň Hey Mister Robinson.
Renata J.

Žena jako druh, 11. 11. 2015

Dle mého soudu byla nejlepší závěrečná píseň "Hey Mister Robinson" v podání legendárního dua Simon a Garfunkel. Jinak nevím co měla hra divákovi sdělit. Ostatně dost prořídlé hlediště po přestávce kdy podstatná část diváků odešla je toho výmluvným důkazem.
Mašek

Žena jako druh, 4. 11. 2015

Jsem nadšená! Skvělé představení, už dlouho jsem se tak upřímně nezasmála a nepobavila nad výkony herců. Dana Verzichová coby uštvaná a unavená matka od tří dětí byla naprosto dokonalá! Určitě doporučuji a půjdu se aspoň ještě jednou podívat..Díky
Jarka

Žena jako druh, 5. 10. 2015

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za opravdu velmi vydařené představení Žena jako druh. Výborný text, výborné herecké výkony všech dam. Opravdu jsem se skvěle bavila. Doporučuji!
Hanka

Žena jako druh, 7. 5. 2015

Výborné! Děkuji.
Martina

Žena jako druh, 4. 5. 2015

Zúčastnila jsem se oficiálního otevření nových prostorů JD a ateliéru. Tímto bych chtěla poděkovat všem aktérům za příjemný kulturní zážitek, pěkně strávený  večer a dobře zvládnutou organizaci. Rovněž jsem měla možnost nahlédnout na zkoušku hry Žena jako druh s některými kolegy z Jihočeské univerzity. Jedná se o zábavné a aktuálně laděné představení, které bezpochyby zaujme svou výstředností a úderností slov. Děkuji za tuto příležitost a ochotu při provázení divadlem.
Petra

Žena jako druh, 29. 4. 2015

Po návštěvě premiéry hry  Žena jako druh a po přečtení recenzí mi nezbývá než poděkovat za příjemný zážitek. Z recenzí nějakých rádoby intelektuálů bych si nic nedělal. Divadlo se přece hraje pro diváky. :-) Přeji hodně štěstí a budu se těšit na další kousky
Michal

Žena jako druh, 28. 4. 2015

Moc slov. Obdivuji hlavní herce, že si všechna pamatují a stačili se role naučit hned do 1. a 2. premiéry. Pan Tomáš Drápela - malý hlučný muž opět s pistolkou. Je ho aspoň slyšet i v rolích, kdy si režie usmyslí pustit hudbu do dialogu či monologu. Pan Jiří Untermüller zůstal věren své šabloně a gestům. Výborná Teresa Branna. Já bych vše krátil.
Karel