Pohani

Anna Jablonská

hra premiéra: 3. 4. 2015 derniéra: 16. 4. 2016 počet repríz: 11

Do rodiny, která právě prochází krizí, nečekaně zavítá hluboce věřící babička. A bez ptaní se usadí natrvalo. Počáteční rozpaky a nevoli dětí vystřídá úžas, protože se začnou dít zázraky. Jsou nečekané úspěchy a zisky opravdu výsledkem babiččiných modliteb?

 

Účinkovali

Marina
Oleg, její manžel
Kristýna, její dcera
Natálie Stěpanovna, Olegova matka
Nikolaj, soused Mariny a Olega
Otec Vladimír
Sergej, vysokoškolský profesor
Doktor
Dokumenty
Plakát k představení
Fotografie Ivan Pinkava, grafický design Robert V. Novák
Tisková zpráva
Z médií
MF dnes
1. 4. 2015
MF dnes
1. 4. 2015
Právo
3. 4. 2015
Divabaze.cz
3. 4. 2015
Deník
7. 4. 2015
Deník.cz
9.4.2015
Mezinami.cz
15. 4. 2015
MF dnes
18. 4. 2015
Divadelní noviny
13. 5. 2015
Mezinami.cz
19. 4. 2016
 
Představení řídí Jaroslav Kukrál

 

Překlad / Jekaterina Gazukina, Tereza ChlaňováZ vašich ohlasů

Pohani, 6. 1. 2016

K inscenaci POHANI - proč jen jsem na to šel? Dvě hodiny řečí o náboženství a víře. Na malém prostoru 8 herců, pro rekvizity nebylo kam šlápnout - umyvadlo, dlaždice , lešení, plážový písek skoro až do první řady, nezbytná cigareta P. Oubrama. Pro zmatené pobíhání Lenky Krčkové jí v první půlce nebylo vůbec rozumět.
Karel Přibyl

Pohani, 17. 9. 2015

To nebyla hra, to nebylo divadlo. To byl život. Postupně, jak se herci rozehřívali, dostávali se do tempa, tak jsem zapomněla, že jsem v divadle. Věřila jsem jim každé slovo, každé gesto. Nevnímala jsem okolí. Vtáhli mě do děje.  Obsazení herců bylo perfektně vybráno.  Děkuji za pěkný zážitek.
Jana Oháňková

Pohani, 3. 6. 2015

75% Zdánlivě jednoduchá režie M. Tyce se ukázala být nejlepší cestou, díky níž si mohl každý divák z představení vybrat téma, jež ho oslovuje. Během večera se tak hrálo „několik inscenací najednou“ - někdo sledoval rodinné drama, druhý drama o hledání víry či o konfrontaci ateismu a křesťanství, či filosofickou „esej“ zabývající se otázkami víry, smrti... Klíčovou roli babičky ztvárnila D. Bambasová, která jí dokázala vdechnout protichůdné vlastnosti - ty pak přirozeně propojila v celek ukazující na postavu s nelehkým osudem zahaleným tajemstvím. Pěkná, živě interpretovaná, hudba D. Lomiče.
Jiří Landa, i-divadlo.cz

Pohani, 22. 4. 2015

Musím pochválit dramaturgii za výběr her pro novou scénu Na půdě. Všechny tři kusy jsou přínosem a jsou skvěle zrežírovány a výkony některých herců jsou v tomto prostoru překvapivé. P. Dvořák, T. Vítů, J. Červenková... Největším zážitkem pro mě byl výkon p. Bambasové, kterou bych (kdybych neseděl tak blízko) vůbec nepoznal. Neuvěřitelná proměna a křehké herectví z této "šelmy" vytvořilo nejzajímavější hereckou studii a přesvědčilo mě opět o kvalitách této naší stálice. Přeji divadlu i nové scéně další úspěšné a zajímavé tituly.
Pavel Kolář

Pohani, 20. 4. 2015

Velmi mile mě tato hra překvapila a chci poděkovat všem účinkujícím za parádní herecké výkony. Každý herec byl skvěle pro danou roli vybrán. Přesto musím ještě o něco více vyzdvihnout výkon Terezy Vítů, která ukazuje, jak je nadanou, mladou a krásnou herečkou. Snad ji dál budeme v budějovických hrách vídat v podobně zajímavých rolích.
Martin Štefko