Koncert operních melodií

/ Prima la musica, poi le parole?

premiéra: 20. 6. 2013

Závěrečný koncert účastníků mistrovského pěveckého kurzu s Mariem De Rose.

 

Účinkovali

Bude doplněno.
Dokumenty
Plakát k představení
Z médií
Deník
18. 6. 2013
Nejlepsi-adresa.cz
18. 6. 2013
5plus2.cz
19. 6. 2013

Podtitul závěrečného koncertu je odvozen od známé stejnojmenné opery Antonia Salieriho, v níž se s nadsázkou řeší věčná operní „hamletovská“ otázka: co v hudebně dramatickém žánru stojí na prvním místě – hudba, či slova? 200 roků po Salierim se k absolutnímu prvenství sice nedospělo, ale všichni operní posluchači vědí, že k dokonalému zážitku z provedení patří dokonalé zvládnutí obou….

Sólisty, kteří se workshopu zúčastnili, na tomto koncertu složeného z operních árií z italského repertoáru, doprovodí na jevišti budovy JD orchestr opery JD.O workshopu:
Ve dnech 14. - 20. června 2013 se v Jihočeském divadle uskuteční první pěvecký workshop "La parola teatrale" vedený generálním hudebním ředitelem Jihočeského divadla Mariem De Rose. Kurz je určen jak začínajícím, tak zkušeným operním pěvcům, kteří chtějí prohloubit spojitosti mezi hudebním frázováním, textem libreta a instrumentací zejména v italských operních dílech. Workshop se zaměřuje na získání dovednosti vytvářet komplexní charakter operní postavy, založené nejen na vokálním projevu. Završením mistrovského kurzu bude veřejný koncert jeho účastníků za doprovodu orchestru opery Jihočeského divadla.