Divotvorný hrnec

Harburg, Saidy, Lane

muzikál premiéra: 30. 3. 2001 II. premiéra: 2. 4. 2001 derniéra: 16. 5. 2003

Divotvorný hrnec autorské trojice Harburg, Saidy, Lane patří k nejznámějším muzikálovým dílům. U nás jej proslavila zejména již legendární poválečná karlínská inscenace s Janem Werichem v roli vodníka Čochtana.

 
Hudební nastudování Petr Chromčák
Režie, choreografie výtvarné řešení: Gustav Skála
Sbormistr Karel Fráňa
Pomocná režie Miloslav Veselý

 

Motto: Jsou v životě situace nebo představy, které obyčejně označujeme jako pohádkové. Pohádkové bývá štěstí a pohádková kariéra: pohádkové jsou večery po boku milenky a pohádková je nádhera, která přesahuje naše prostředky... Naproti tomu bolení zubů, nedostatek peněz placení daní, nebo jiná protivenství nám vůbec nepřipadají jako sen, nýbrž jako holá a evidentní zkušenost. Z čeho je patrno, že v běhu života věříme víc zkušenostem špatným než vyjímečně dobrým... Pohádkovost je zkušenost a zážitek sui generis, ve velkém množství, ba ve většině pohádek můžete zjistit jadérko pohádkových zkušeností, a nejen to: téměř stejných zkušeností u všech národů světa...Z vašich ohlasů

Divotvorný hrnec, 31. 7. 2003

V sobotu 26.7.2003 jsme s přáteli navštívili představení Divotvorný hrnec,odcházeli jsme zcela uchváceni-krása!!! Nejprve mne zarazilo, že na představení vedou rodiče i dost malé děti, obávala jsem se, že budou vyrušovat - ani nedutaly.Doufám, že se mi opět podaří příští rok sehnat vstupenky na nějaké představení a návštěvu Krumlova si zopakovat.Držím palce, ať onen \"Senátor Šála\" točnu nezruší a ať zvítězí zdravý rozum a možná by pomohla nějaká další petice za zachování točny, kterou by určitě každý při odchodu podepsal.Těším se na shledanou.
Marie Koptová