Carmen

/ Otáčivé hlediště

Attila Egerházi, Georges Bizet - Rodion Shchedrin

balet premiéra: 18. 7. 2013 derniéra: 23. 8. 2014

Příběh Carmen a Dona José, toto klasické a již světoznámé dílo, vypráví o přání, žárlivosti, lásce, hříchu a pomstě.

 
Režie a choreografie Attila Egerházi
Asistent choreografa, nastudování Linda Svidró Schneider, Béla Kéri Nagy
Scénografie originální koncepce György Árvai
Adaptace a redesign scénografie Attila Egerházi
Realizace scénografie Pavel Krejčí
Kostýmy originální koncepce Andrea T. Haamer
Redesign kostýmů Attila Egerházi
Světelný design originální koncepce Péter Kovács Gerzson
Adaptace světelného designu Attila Egerházi

 

foto / Michal SiroňVíce...
Z vašich ohlasů

Carmen, 2. 9. 2014

Pozdě, ale musíme se připojit k ohlasům na baletní představení Carmen a hlavně na p.Zdeňka Mládka, který si zaslouží náš obdiv svým skvělým vystoupením. Jste báječný, fantastický,plný energie, prostě naše jednička.BRAVO!!
Válkovi a Příhodovi

Carmen, 25. 8. 2014

Přečetla jsem si hodnocení baletu pí.Ludmily, jak se nadchla baletem Carmen. Já si myslím, že balet patří na baletizol do divadla. No pro mne to opravdu byla nuda. Viděla jsem i Divotvorný hrnec a moc se mi líbil. Výborní byli hlavně pánové.
Dana Kolářová

Carmen, 25. 8. 2014

Děkujeme za skvělé představení Carmen na otáčivém hledišti ze dne 22.8. Netradiční pojetí, skvělý výkon všech, především hlavních protagonistů (fantastický výkon nepřehlédnutelného p. Zdeňka Mládka který perfektně pasoval ke Carmen v podání p.Svidró Schneiderové) v nás dlouho zanechá krásné vzpomínky...bravo.
František Prokop

Carmen, 25. 8. 2014

V pátek jsem vyrazil s rodinou na otáčivé hlediště v Českém Krumlově na balet Carmen. Představení se mi moc líbilo. Připadalo mi, že balet byl pojat moderně, což se ovšem nemusí líbit všem. Někdo třeba čekal něco jiného. Měli jsme krásná místa hned vepředu. Naštěstí vyšlo počasí a nepršelo. V průběhu představení nás trochu překvapil ohňostroj, ale nakonec si myslím, že se tam vcelku i hodil. Byl to krásný zážitek a když budu mít příští rok čas tak pojedeme určitě znovu.  
Martin

Carmen, 25. 8. 2014

Carmen v moderním pojetí velmi krásný zážitek a ne žádná nuda. Obdivuhodný výkon celého sboru. Náročnější než v kamenném divadle. Tomu svědčíl i velký potlesk. Za rok opět v Krumlově.
Eva

Carmen, 25. 8. 2014

Balet Carmen se mi velmi líbil, velmi se mi líbila i představitelka Michaely - Cristina Porres Mormeneo. Budu se těšit na další baletní představení v Jihočeském divadle.
Magda

Carmen, 25. 8. 2014

SUPER, SUPER představení, byla jsem s dcerou a kamáradkou a můžeme jen konstatovat-díky panu Egerházi a jeho mezinárodnímu baletnímu souboru se balet Jihočeského divadla posunul z provincie na evropskopu úroveň, výrazem čehož je častá spolupráce s předními choreografy jako např. Kylián, Radačovský .. přeji a držím celému souboru palce, jen tak dál. Myslím si, že šéf baltu nasadil laťku úrovně hodně vysoko, a skončí-li jeho angažmá v Jihočeském divadle bude se velmi a velmi těžko hledat adekvátní náhrada.
Ludmila

Carmen, 25. 8. 2014

Velice pěkné představení, poklona účinkujícím, kteří za těchto technických podmínek hrají. Díky
Ivana

Carmen, 24. 8. 2014

Představení Carmen snad bylo to nejhorší co jsme kdy v Krumlově viděli. Snad se do Jihočeského divadla vrátí i klasický balet a čest Carmen v příštím roce vrátí opera.  
Procházkovi

Carmen, 22. 8. 2014

 Bohuzel jsme byli zklamani nudny vecer jinak tak temperamentni opery . Skoda Skoda tak daleka cesta a ... Dlouhy, nudny zacatek, proc v anglictine? Zbytecne, nekonecne otaceni (pouze prijemne). Silena dekorace. Tanec ani moderni, ani klasicky, nohy se casto trasly jak pod napetim 220, orientalni motivy, prisrna tanecni plocha. Proste a jednoduse o nicem, cekala jsem vic. Carmen. Carmen, uz jeto vyslovim, predstavim si zazitek. Skoda, ze nektere pasaze nezpival Pavarotti. Alespon necim by bylo predstaveni zajimave. Nejkrasnejsi balet na tehle scene byl a zustava Labuti jezero. Tak si prisiti sezonu vynahradim dnesni nudu.  S potesenim pojedu 200km uz potreti.
Michaela

Carmen, 31. 7. 2013

25.7.2013 / Carmen - magický prožitek z baletního představení. Uneseni jsme byli z výkonu p. Petronely Bogdan a p. Zdeňka Mládka. Souhra, elegance a skvělý výkon, umocněný horkým počasím v nás zanechal báječný pocit. Díky, díky všem!!!! Za 12 nadšených lidiček Kolářovi z Karviné  
Kolářovi

Carmen, 25. 7. 2013

Carmen 19.7.13 Die moderne Ballettaufführung war wieder fantastisch! Es war ein unvergesslicher, romantischer Abend. Vielen, vielen Dank dem ganzen Ballettensemble, vor allem den Solisten Carmen und Don Chose - eine exzellente Leistung. Wie waren schon letztes Jahr hier und haben Romeo und Julia bewundern können. Die drehbare Bühne in dem Freilichttheater in dem wunderschönem Park ist eine absolute Rarität und die Stadt Krumau auch eine großartige Sehenswürdigkeit. Wir kommen sehr gerne aus Österreich zur weiterer Ballettaufführung und nach Krumau zurück!!!!  
Bibi Mitterbauer

Carmen, 25. 7. 2013

Carmen, 19. 7. 13 Chtěla bych jménem 7 osob poděkovat Jihočeskému baletu za úžasný večer: nadchnuly nás taneční výkony jak sólistů, tak skupin a dramatická choreografie Egerháziho zvláště přizpůsobená otáčivému hledišti a tanci na louce a mezi stromy. Svit měsíce takřka v úplňku skrz koruny stromů, teplá noc a vůně zapáleného ohně stupňovaly magičnost představení. Jezdíme za nimi již 3. rokem až z Rakouska (za každého počasí), bereme na balet vždy přátele; tentokrát návštěvu až z dalekého Holandska. Všichni jsou představeními moderního baletu nadšeni, které vždy na víkend spojíme s prohlídkou nádherného Krumlova. Těšíme se na příští rok a necháme se překvapit, co Jihočeský balet nového nastuduje!  
dr. E. Pelikánová

Carmen, 25. 7. 2013

Carmen v podání Schneiderové z Jihočeského baletu - oheň a elegance - nejlepší baletní představení, které jsme v Českém Krumlově kdy viděli. Magická atmosféra večera, skvělí sólisté a celý soubor, skvělá choreografie, nápadité kostýmy a kulisy, dramatická muzika - vše na špičkové úrovni!!! Bylo to potěšení pro všechny smysly, prostě úchvatný zážitek. Máme do Krumlova sice dost daleko, ale rádi přijedeme znova.  
Jiří S.

Carmen, 23. 7. 2013

Dobrý den, dneska (vlastně včera t.j. 19.7.) jsem viděla představení Carmen na otačivém hledišti. Bylo to krásné představení kde choreografie dokonale využila možností otáční hlediště a prostoru kolem. Ráda bych celému baletnímu souboru a předvším choreografovi velmi moc poděkovala za zážitek, představení jsem si velmi užila.
Věra Vlasáková
starší >>