Divotvorný hrnec

/ Otáčivé hlediště

Burton Lane / V + W / E. Y. Harburg - Fred Saidy

muzikál premiéra: 26. 6. 2013 derniéra: 9. 8. 2014 počet repríz: 27

Co si takhle znovu říci: My si taky uděláme rodinný výlet do Štědré Doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách? 

Dokumenty
Plakát k představení
foto Michal Siroň
Tisková zpráva
Plakát k představení 2014
Design / Marek Vácha
Z médií
5plus2.cz
12. 6. 2013
Deník
26. 6. 2013
Deník
17. 6. 2013
MF dnes
17. 6. 2013
Jihoceskenovinky.cz
16. 6. 2013
Nejlepsi-adresa.cz
16. 6. 2013
Scéna.cz
17. 6. 2013
Divadlo.cz
21. 6. 2013
Právo
25. 6. 2013
Scéna.cz
24. 6. 2013
5plus2.cz
26. 6. 2013
MF dnes
27. 3. 2013
Musical-opereta.cz
26. 6. 2013
Nejlepsi-adresa.cz
26. 6. 2013
Rozhlas.cz
26. 6. 2013
Topzine.cz
26. 6. 2013
Týden.cz
21. 6. 2013
5plus2.cz
11. 7. 2013
Deník.cz
12. 7. 2013
Divadelni-noviny.cz
3. 9. 2013
Haló noviny
27.7.2014
MF dnes
4. 8. 2014
 
Hudební nastudování a dirigent Martin Peschík
II. dirigent a sbormistr Josef Zaplatílek
Choreografie Sergej Škalikov
Asistent režie Jan Štěch
Představení řídí Michaela Freudenschussová
Text sleduje Alena Vozábalová

 

Divotvorný hrnec plný zlata, který plní tři přání, plnokrevné postavy v čele s třeboňským vodníkem Čochtanem v báječně rozehraných komediálních situacích, jež spojují melodické evergreeny Burtona Lanea… Ano, „Tam za tou duhou“ či „Jen ten, kdo nemá rád“ – to jsou světové evergreeny tohoto muzikálu, který díky dvojici V + W zlidověl i v českobudějovické kotlině!

Spoluúčinkují balet Jihočeského divadla, taneční skupina a děti baletní školy pod vedením Sergeje Škalikova.

Za volantem jeepu WILLYS FORT z roku 1943 se střídají Dan a Pavel Kalouskovi.Překlad a úprava: Jiří Voskovec a Jan Werich, foto Michal SiroňVíce...
Z vašich ohlasů

Divotvorný hrnec , 24. 11. 2014

Omlouvám se, že až koncem listopadu píši recenzi na toto představení. Do Krumlova na otáčivé hlediště jezdíme s manželem pravidelně každý rok, přesto ten letošní byl pro mě vyjímečný - 7. srpna jsme byli na muzikálu Divotvorný hrnec. Těžko budu tady popisovat v superlativech svoje pocity. JEDNÍM SLOVEM NÁDHERA!!! Celé představení všichni učinkující hráli s obrovským nasazením a chutí, a že jich nebylo málo - nejméně 70 človíčků, včetně dětí!! Nezapomenutelný zážitek pro nás oba! Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří se na muzikálu podíleli!!
Jaroslava Nachtigalová

Divotvorný hrnec , 20. 8. 2014

7.8.2014 večer jsem byl součástí něčeho velkého, něčeho, na co se nedá zapomenout. Těžko se dají popsat pocity, které jsem prožil. Nečekal jsem, že otáčivé hlediště má tak magickou moc, dostat už tak vynikající představení ještě výš. Když se mi po začátku rozmotala hlava, snažil jsem se počítat herce. Ztrácel jsem se někde u 70, nebyli zdaleka všichni. Pak jsem si lámal hlavu, jak nám ten Jarda z Vyprávěj tak omládl. Je to vůbec on? A byl to on. A hrál jak o život. Všichni hráli jak o život. Vše šlapalo jak dobře namazanej stroj bez přestávky a najednou byl konec. A já litoval, že sen končí a já musím zase jít. Díky.
Jarda

Divotvorný hrnec , 19. 8. 2014

Díky za nádherné představení Divotvorného hrnce na otáčku. Super hlavní herci, super sbor i tanečníci, super děti.
Jana M.

Divotvorný hrnec , 13. 8. 2014

Ve vašem divadle jsem byla dne 5.8.2014 na představení - Divotvorný hrnec, poprvé a musím říct, že jsem byla velice nadšena. Herci naprosto skvělí. To prostředí výborné a celková atmosféra mě velice dojala. Rozhodně někdy v budoucnu plánuji další návštěvu tohoto naprosto dokonalého divadla. Proto bych Vám tímto chtěla poděkovat za zážitek, který si ponesu po celý život. S láskou ústečanda
Klára Němcová

Divotvorný hrnec , 11. 8. 2014

Predstaveni 7/8/2014 - nezapomenutelne! atmosferu noci dokresloval mesic bezmala v uplnku, ktery se vzdy v pravy cas vyloupl z pod mraku! a verte, ze kdybychom se vsichni nebali, ze popadame na zem, tleskali bychom vestoje! diky, diky, diky. jo, a abych nezapomnela, Ondro Vesely, zamilovala jsem se ;-)
Šárka

Divotvorný hrnec , 5. 8. 2014

Na otáčivé hlediště v Českém Krumlově se každý rok moc těšíme. Jezdíme se skupinou tělesně postižených a musím poděkovat všem, kteří zajišťují chod divadla. Ochota, úsměv, pomoc, vstřícnost . Představení Divotvorný hrnec se nám letos moc líbilo a herci odvedli úžasný kus práce a pro nás diváky nezapomenutelný zážitek. Děkujeme a už se těšíme na rok 2015.
Mocňáková

Divotvorný hrnec , 4. 8. 2014

Ve čtvrtek 31.7.2014 jsme viděli představení Divotvorný hrnec. Nebudu Vás zatěžovat přílišnými slovy, ale jednoduše napíši: Bylo to úžasné!
Yvona Kubalová

Divotvorný hrnec , 22. 7. 2013

Dobrý den, dovolte mi,abych Vám předala velké poděkování za překrásný kulturní zážitek,když jsme v neděli 14.července shlédli na otáčivém hledišti v Českém Krumlově hru Divotvorný hrnec. Něco tak krásného jsme dlouho neviděli. Znám americký muzikál,znám z dob svého dětství hlášky vodníka Čochtana,kdy jsme to s rodiči poslouchali z černé gramofonové desky s panem Werichem.V podání Vašeho divadla to bylo úžasné,nádherné. Miluji Český Krumlov,navštívili jsme toto překrásné město již 6x,4x Slavnosti pětilisté růže,v prosinci minulého roku jsme vychutnali adventní klid a pohodu. Když jsem náhodou na podzim zjistila,že budete uvádět Divotvorný hrnec dala jsem to na vědomí přátelům a 6 se nás vydalo na víkend do Krumlova a velice spokojeni byli všichni.Můj partner prohlásil,že by chtěl ve Vašem podání v krumlově shlednou ještě Lucernu. V zakoupeném programu je repertoár na rok 2014 a Lucernu bohužel nehrajete. Moc si přeji aby byla alespoň v roce 2015,abychom měli příležitost vydat se do krásného Českého Krumlova znovu. V sobotu jsme navštívili v Praze Olšanské hřbitovy a hledali jsme hrob pánů Voskovce a Wericha,abycho jim za Čochtana zapálili svíčku. Byli jsme úspěšní,hrob jsme našli. Ještě jednou děkuji za celou naši "skupinu" a přeji Vám ať máte samé spokojené diváky,jako jsme byli my a ať máte štěstí ve výběru her,které budete mít ve svém repertoáru.  
Anna Šutová

Divotvorný hrnec , 18. 7. 2013

Dobrý den, představení Divotvnorný hrnec na Otáčivém hledišti bylo naprosto úúúžasnnné. Měli jsme možnost vidět odpolední charitativní představení, které se konalo v červnu. A bylo prostě skvělé. I za světla :-) má představení své kouzlo :-). Moc děkujeme všem hercům, byli skvělí :-). A těšíme se, že příští rok zase vyrazíme směr Krumlov - Otáčivé hlediště :-).  
Ivana

Divotvorný hrnec , 16. 7. 2013

Viděla jsem poslední představení Divotvorného hrnce, které mě nadchlo. Seděla jsem ve 4 řadě a herce měla na dosah. Obdiv patří zejména paní Hošpesové, ale i všem ostatním hercům, i těm nejmenším. Ještě jednou děkuji.  
Helena Valhová

Divotvorný hrnec , 16. 7. 2013

Chci Vám všem moc poděkovat za skvělé představení Divotvorného hrnce. Líbily se mi skvělé herecké výkony nejen v hlavních rolích, ale i ve vedlejších, a to jak dospělých tak i dětských. Skvěle zvládnutá velká výprava, složená z herců různých divadelních žánrů, výborná choreografie a velmi dobré využití přírodního prostoru je opravdu vizitkou režiséra. Velmi oceňuji děti, které byly skvělé a daly tomuto muzikálu doslova šťávu. Výborné představení, ještě jednou dík. Doporučuji.  
Gustav Sysel

Divotvorný hrnec , 15. 7. 2013

Děkuji za úchvatný zážitek, obdivuji všechny herce, že to ulítají, zkoordinovat tak rozsáhlou scénu s takovým množstvím herců a navíc dětí bych se nebál označit za neuskutečnitelné, ale v Krumlovském "otáčku" se zázraky dějí !!!! Děkuji panu Křížovi, který opět ukázal svoje kvality a všem zůčasněným hercům. Také bych rád pozdravil nápadně krásnou slečnu v roli Evy, která si podle mě mohla rovněž přijít do popředí pro děkovačku :)

Divotvorný hrnec , 15. 7. 2013

Díky za krásné představení všem, kteří se na něm podílejí. Byla to nádhera :-). Můj obdiv mají všichni účinkující a především ti nejmladší. Stálo to za tu dlouhou cestu, kterou jsme do Krumlova absolovovali.  
Jitka

Divotvorný hrnec , 15. 7. 2013

Včera jsme viděli úžasné představení na Otáčivém hledišti.Všichni herci byli moc dobří, nejvíce se nám ale líbil Woody Jana Kříže a Maršálek Miloslava Veselého.  
Petr Rychlý

Divotvorný hrnec , 15. 7. 2013

V pátek 12.7. jsem byla na Divotvorném hrnci a mám pro toto představení jen jeden výraz: ÚCHVATNÉ. Čochtan v podání pana Klečky neměl chybu. Všichni účinkující podali perfektní výkony a milé byly všechny děti. Pane režisére Průdku, díky, díky, díky!!!  
Libuše K.
starší >>