Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu

/ Otáčivé hlediště

Ferdinand Raimund

kouzelná romanticko - komická hra premiéra: 6. 6. 2013 počet repríz: 15

Romantická pohádka, dvojnická komedie, kouzelná hra se zpěvy... to vše a ještě mnohem víc nabídne příběh Ferdinanda Raimunda o tajemném Alpském králi a zázračném napravení jednoho nelidy. V režii Břetislava Rychlíka se můžete těšit na výpravnou komedii plnou záměn, zázraků, hudby a divadelní poesie. 

 

Účinkovali

Astragalus, Alpský král
Alpanor, alpský duch v jeho službách
Pan Třeštil, bohatý statkář
Žofie, jeho čtvrtá žena
Málinka, jeho dcera z třetího manželství
Pan Stříbřitý, Žofiin bratr, obchodník z Benátek
Augustin Trnec, malíř
Lízinka, Málinčina komorná
Habakuk, Třeštilův sluha
Šebestián, kočí
Sabina, kuchařka
Kristián Světlička, uhlíř
Marta, jeho žena
Rozárka, jejich nejstarší dcera
Dědeček, Kristiánův otec
Duch Viktorie, první Třeštilovy ženy
Duch Valpurgy, druhé Třeštilovy ženy
Duch Emerenciány, třetí Třeštilovy ženy
Jeník
Kryštof
Ondřej
Dokumenty
Plakát k představení
Motiv / Markéta Sládečková Oslzlá
Tisková zpráva
Z médií
Divadlo.cz
29. 5. 2013
Deník
4. 6. 2013
MF dnes
5. 6. 2013
Deník
5. 6. 2013
5plus2.cz
5. 6. 2013
idnes.cz
5. 6. 2013
Právo
6. 6. 2013
Ceskatelevize.cz
6. 6. 2013
Deník
12. 6. 2013
Deník
12. 6. 2013
Týdeník Budějovicko
12. 6. 2013
MF dnes
17. 6. 2013
Divadelni-noviny.cz
26. 6. 2013
Divadelní noviny
25. 6. 2013
Právo
2. 7. 2013
Lidové noviny
2. 7. 2013

foto Petr NeubertVíce...
Z vašich ohlasů

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 24. 6. 2013

Veliký dík a hluboký obdiv celé „herecké company paní Bambasové“ za sobotní představení hry Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu. V takovém hrozném počasí a určitě i vyčerpaní čekáním jste nám s velikým nasazením odehráli bravurně skvělé představení.Během čekání nás uklidňovala a rozptylovala naše pochyby paní principálka Bambasová .Veliké díky a BRAVO!BRAVO!BRAVO!  
Blažena S.

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 24. 6. 2013

Hezký den. Po přečtení ,,kritiky,, z 11.6 a 12.6 jsem odjížděl na hru ,Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, s rozpaky a smíšenými pocity. Opět jsem se přesvědčil, že by nikdo neměl dát na pocity a názory druhých. Prostředí otáčky netřeba zmiňovat, hra je moc pěkná a vše dovrší herecký um ,,Jihočeské kočovné společnosti herecké,, ! Byl to úžasný zážitek, hlediště se očividně bavilo,a herci si hru naplno užívali. Po loňském shlédnutí hry Dekameron jsem si myslel, že nepůjde jen tak srovnávat, ale chyba lávky. Prostě ,,Třeštil,, je super, bravo, standing ovation..a to nejen jako postava, ale jako celá hra...!!! Jen tak dál...  
Luboš

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 17. 6. 2013

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu. Byli jsme zde třetí rok za sebou... Poprvé však velmi zklamáni... Toto předstzavení mě donutilo se příště zamyslet, zda částku za vstupné vynaložím a pokud ano, takl za co. Až doposavad jsme vždy jen řešili jaké bude počasí... Opravdu významně špatné a slabé představení oproti předchozím. Přesto děkuji a určitě se budeme zase vracet, jen budeme více vybírat. Petr Fix s rodinou
Petr Fix s rodinou

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 19. 6. 2013

Úžasné představení, kostýmy, pojetí, atmosféra... p. Nevěčný už snad nemohl být lepší. S odstupem času hodnotím ještě výš. Ale asi to není představení pro každého, polovině věcí jsem se smála sama - přišlo mi, že na "našem" představení to brali lidé příliš vážně :-( škoda (jejich). Já i můj uměním nepolíbený manžel každopádně děkujeme za skvělý zážitek.  
Lea Brůžková

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 17. 6. 2013

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu - Viděl jsem Vás v Českém Krumlově 15. 6. 2013. Úžasné to bylo. Taťána Kupcová je boží. Skvělý zážitek. Díky moc .
Michal Sch.

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 17. 6. 2013

Famózní alegorie postav, obrazů a absurdit! Koncept hry Záskok od mistra Járy da Cimrmana v režii Tima Burtona. Nemám slov. Je zapotřebi vidět víckrát a vnímat každou postavu zvlášť. Pro mě nejlepší představení Jihočeského divadla. Palec hore!
David Compagnon

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 13. 6. 2013

Hra je velice milá, něco zcela jiného než jsme z OH zvyklí. To je dobře, není nikdy dobré ustrnout v historických velkohrách. Nadsázka v divadle na divadle je vtipná, ovšem zvládají ji zejména pánové, především pak Roman Nevěčný a Tomáš Drápela, mezi dámami rovněž v pořádku, bohužel až na zcela tristní Terezu Brannou a Lenku Krčkovou, to už nebylo vtipné ani milé. Hezké písničky, krásné kostýmy. Děkujeme  
Eliška

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 12. 6. 2013

.....právě jsem se vrátila z „točny“ - magnifique !!! - a to jsem ani „nežila dva roky v Paříži.... !!“ ;) - vždycky se celý rok těším na Vaše představení na „otáčku“ - letošní první shlédnuté - skvělé !! - režie, choreografie, efekty a v prvé řadě opět famózní výkony pánů herců a dam hereček - máte mé „standing kation“ :) !!  
Pavla Haršániová

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 12. 6. 2013

Dobrý den, poprvé jsem navštívila spolu s kolegy divadlo s otáčivým hledištěm, moc jsem se na představení těšila, zámecká zahrada je opravdu nádherná, kulisy a kostýmy také, ale představení bylo více jak slabé. Nicméně oceňuji herecký výkon, protože zahrát takový výkon je opravdu neuvěřitelné. Kdyby šlo během představení opustit hlediště, jistě by již spusta míst byla prázdná. Je velká škoda, že tak krásné prostředí, kulisy a kostýmy kazí příšerné vystoupení.
Jana P.

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 11. 6. 2013

Dobrý den. Na otáčivé hlediště chodíme pravidelně a viděli jsme téměř všechny hrané hry. Bohužel ale hra Král duchů a Třeštil byla opravdu velice slabá. Bylo to suveréně nejhorší představení, které jsme viděli. Herci byli skvělí, ale celková koncepce hry byla velmi špatná. Nejlepší na hře bylo, když jsme pochopili, že hra skončila a my jsme probudili spící maminku a šli jsme domů. Kdyby byla během představení přestávka, tak si myslím, že by minimálně polovina diváků odešla. Když jsme se totiž vraceli k autu, tak jsme neslyšeli žádný pozitivní ohlas. Opravdu mě hra velice zklamala a pověsti otáčivého hlediště určitě bude hodně škodit.  
Roman Pieknik

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu, 11. 6. 2013

Vynikající divadlo na divadle a především o divadle! Po zhlédnutí vynalézavé režie a choreografie (B. Rychlík a L. Košíková) jsem byl velmi potěšen, že po režijním debutu Davida Radoka před Otáčivým hledištěm v Shakespearově komedii Jak se vám líbí máte před točnou další zdařilý činoherní režiní debut. Navíc představujete neznámý, ale jak se ukázalo výsostně divadelní text. Vaše herecká "Jihočeská kočovná společnost herecká" je vzácně vyrovnaná. Z vůle autora má samozřejmě největší prostor Roman Nevěčný v titulní roli Třeštila a Pan Stříbřitý v podání Tomáše Drápely, ženský živel nejoslnivěji představuje Táňa Kupcová v roli Třeštilovy dcery Málinky. Ale klobouk dolů před artistností doslova všech! Příjemným osvěžením této velevtipné komedie byly rovněž "funésovské" střihy T. Drápely a "polívkovské" reminiscence R. Nevěčného. BRAVO !
prof. Bulf