Kivá cadla

David Lindsay-Abaire

zběsilá komedie premiéra: 23. 11. 2012 derniéra: 2. 11. 2013

Claire trpí zvláštní poruchou krátkodobé paměti. Je schopná si zapamatovat pouze události probíhajícího dne. Musí začínat pořád od začátku. Večer usíná s několika vzpomínkami, ale ráno nepoznává ani členy vlastní rodiny. Jednoho rána se ale probudí do světa, který vypadá víc jako obraz v křivém zrcadle, než jako realita. Začíná den plný nečekaných setkání a šílených událostí, který přinese nejen rozluštění tajemství její amnézie. „Kivá cadla! Kivá cadla!“ Křičí jedna z postav hry, která má pro změnu poruchu řeči. Co vidí v oněch křivých zrcadlech? A co v nich uvidíme my!?

 

Účinkovali

Claire, většinou veselá žena s amnézií
Richard, její manžel
Kenny, syn
Gertie, matka Claire
Pajdavý muž
Millet, podivný muž s loutkou
Heidi, rázná žena v uniformě
Dokumenty
Plakát k představení
fotografie Ivan Pinkava / design Robert V. Novák
Tisková zpráva
Z médií
MF dnes
22. 11. 2012
Deník
22. 11. 2012
Divadlo.cz
21. 11. 2012
Nejlepsi-adresa.cz
21. 11. 2012
Deník
23. 11. 2012
Právo
23. 11. 2012
MF dnes
26. 11. 2012
Topzine.cz
23. 11. 2012
Týdeník Budějovicko
28. 11. 2012
Právo
28. 11. 2012
Topzine.cz
3. 12. 2012
MF dnes
10. 12. 2012
Deník
10. 12. 2012
Český rozhlas České Budějovice
recenze Silvie Vojíkové
Regionální noviny.cz
27. 11. 2012
Mezinami.cz
6. 3. 2013
 
Pohybová spolupráce Martin Pacek
Hudební spolupráce Jan Dvořák
Představení řídí Markéta Vejdovcová
Text sleduje Jan Saska

 

Česká premiéra zběsilé komedie od autora vyznamenaného Pulitzerovou cenou. Překlad Markéta Machačíková.

Toto představení bylo realizováno za podpory Státního fondu kultury ČRFotografie z představení / Petr NeubertZ vašich ohlasů

Kivá cadla, 16. 4. 2013

Ze včerejšího představení mám poněkud rozporuplné pocity. První dějství - velmi slabý děj, možná měl navodit atmosféru starých grotesek, ale jinak zbytečná hodinka. Druhé dějství dojem přeci jen vylepšilo, ale zběsilou komedii si opravdu představuji jinak. Vlastně nejsem vůbec přesvědčená, že šlo o komedii... Každopádně výkony herců byly skvělé a já jim tímto děkuji, že jsem neodcházela s pocitem ztraceného večera.
Pavlína V.

Kivá cadla, 3. 4. 2013

Kivá cadla skvělá, po minulé návštěvě jsem si tentokrát spravil chuť. Paní Bambasová a pan Nevěčný mě bavili celou dobu. Ostatní jen o trošičku méně. Díky  
David Potyš

Kivá cadla, 28. 12. 2012

Rozčarování a zklamání, takové jsou mé dojmy ze včerejšího představení. Označení hry jako zběsilá komedie mi nepřipadá nejvhodnější, naopak konec je hodně depresivní. Ve srovnáním s tím, jaké hry v posledním období JD uvádí, hry kvalitní, pro diváka přínosné, pak tato nesplňuje žádné kriterium. Nejen, že na mé tváři nevykouzlila úsměv, naopak mi bylo líto jak herců, že v tak slabém kuse musí hrát, tak i nás diváků... Příště prosím raději takové typy her ne!!!
Mirka

Kivá cadla, 28. 12. 2012

Dobrý večer. Právě jsem se vrátila z představení a podle ohlasů, co jsem tu četla, jsem očekávala super zážitek, opak je pravdou. Tato hra mě vůbec nezaujala a nechápu, jak se někdo smál od začátku až do konce, když téměř nebylo čemu. Humor byl křečovitý a nepřirozený. Z představení jsem si neodnášela příjemný kulturní zážitek, ale akorát rozladěnou náladu z nevydařeného večera. Jediné co bych vyzvedla byl herecký výkon paní Bambasové, ta jediná to aspoň trochu zachránila...
Mirka V.

Kivá cadla, 17. 12. 2012

Smála jsem se tak, že jsem vlastně "prošvihla" části představení a tak půjdu minimálně ještě jednou. A ráda. Některým absurdním situacím se dosmávám ještě teď, když to píšu... Poděkování dramaturgii za hledačství, režii za odvahu, nadhled a gejzíry režijních nápadů, hercům pak radostnou vděčnost za perfektně odvedenou práci, která asi nebyla vůbec lehká, obdiv za překvapivé pohybové schopnosti jednotlivců i celku při akčních scénách rvaček a honiček. Paráda! Děkuji celému uměleckému týmu za tento krásný dárek, za smích s lehounkým závanem smutku. Co víc si divadelní divák může přát?!  
Ivana

Kivá cadla, 5. 12. 2012

Komedie je opravdu bláznivá. Ze začátku jsem se lekla, že to bude nějaká blbost, ale nakonec se z toho vyloupla docela dobrá komedie a s manželem jsme si hru užili.  
Lucie D.

Kivá cadla, 5. 12. 2012

To byla parádní hra. Řvala jsem smíchy. Je to neskutečný zážitek. Podle mého názoru bylo to opravdu živé divadlo. Pan Roman Nevěčný byl skvostný. Děkuji všem!!!
Helena

Kivá cadla, 28. 11. 2012

Je to komedie, která pobavila nejen mě ale i moje rodiče. Rozhodně půjdeme ještě jednou. Takový kus jsem v tomto divadle ještě neviděla - vůbec jsem se nenudila, celou dobu jsme se strašně smáli a bavili se. Nechápu proč se takové komedie nehrají častěji. Jo, a ještě hudba byla také nádherná!!!  
Jana,Radim,Honza

Kivá cadla, 28. 11. 2012

Takhle jsem se dlouho nesmál. To je opravdu velmi netradiční a povzbuzující komedie. Každý, kdo ji uvidí se zaručeně pobaví a zároveň bude dojatý.  
Michal K.

Kivá cadla, 27. 11. 2012

Paní Bambasová,můžete nám prozradit váš recept na mládí? Jste neskutečná!! Děkujeme za pěkně "hustou" jízdu s Kivá cadla...:-D  
Káťa a Lucka

Kivá cadla, 27. 11. 2012

Paní Bambasová, ve hře Kivá cadla jste opět byla super, jako ve všem, děkuji Vám i kolegům za hezký zážitek.  
Pavel

Kivá cadla, 27. 11. 2012

Včera jsem byl opět nadšen...Kivá cadla v podání Jihočeského divadla bylo opět super.......byla to opravdu absurdní groteska......ze začátku jsem trochu váhal, zda se smát.....proto dávám představení 1- :-) ,ale celkově to bylo opravdu skvělé představení. Chtěl bych zejména ocenit výkon paní Bambasové ,jako vždy předvedla stoprocentní herecký výkon, dobrý byl i Jan Hušek, stejně i Věra Hlaváčková a vlastně všichni. Děkuji.  
Pavel

Kivá cadla, 27. 11. 2012

Komedie je opravdu crazy, nečekejte žádný těžký kousek. Šílený příběh v perfektním hereckém obsazení mne opravdu pobavil a rozesmál. Velmi mile mě v roli Kennyho překvapil Honza Hušek - tohle mu dokonale sedlo :-)  
Věra

Kivá cadla, 27. 11. 2012

Po včerejší zkušenosti s touto hrou budu dlouho přemýšlet zda vůbec ještě někdy půjdu do divadla...  
Petr O.