Římské noci

/ 25. 11. 2011

Franco D´Alessandro

Je to 35 let od doby, kdy Simona Stašová nastoupila do Jihočeského divadla a strávila zde dvě úspěšné sezóny. Jako připomínku této doby jsme se rozhodli připojit k DK Metropol, který právě tuto oblíbenou českou herečku představí během podzimu 2011 na svých prknech hned v několika jejích úspěšných představeních. V Jihočeském divadle ji lze vidět v pátek 25. listopadu 2011 ve hře Římské noci (Franco D´Alessandro).

 

Účinkují

Bude doplněno.
Z médií
Týdeník Budějovicko
5. 10. 2011

Příběh třicetiletého přátelství mezi americkým dramatikem Tennessee Williamsem a italskou herečkou Annou Magnani. Hra začíná koncem čtyřicátých let minulého století, kdy se Williams během svého pobytu v Římě konečně setká s herečkou, pro niž touží psát. Prakticky ihned najdou porozumění jeden pro druhého, a tak v období, které následuje, předkládá autor divákům životní peripetie obou umělců. 



Představení se Simonou Stašovou a Oldřichem Víznerem, které Divadlo v Řeznické uvádí od roku 2006.



Z vašich ohlasů

Římské noci, 30. 11. 2011

Římské noci byl díky představitelům zážitek, na který se nezapomíná. Ovšem taky bude k nezapomenutí nedomyšleně vytvořená scéna, díky které diváci na balkóně třetinu představení neviděli. Vzhledem k ceně vstupenek, mi tento laxní přístup k práci nepřipadá v pořádku. Přeji vedení divadla, aby se příště vyvarovalo těchto chyb a divákům aby jejich zážitek nic nekazilo.
V. Kostková