Tlustý prase

Neil LaBute

tragikomedie premiéra: 27. 10. 2006 derniéra: 31. 3. 2014

To přece není možné, aby si úspěšný a atraktivní muž něco začal s holkou tlustou jako prase. Česká premiéra komedie světoznámého autora!

Z médií
Reflex
27.9.2007
Deník
26.10.2006
MF dnes
26.10.2006
Deník
4.10.2007
Lidové noviny
15.11.2007
Literární noviny
30.10.2006
Právo
22.2.2007
 
Představení řídí Eva Boříková, Dana Křížová
Představení řídí a text sleduje Markéta Vejdovcová

 

To přece není možné, aby si úspěšný a atraktivní mladý muž něco začal s holkou tlustou jako prase! Možná, že je milá, chytrá a zábavná, ale je příšerně, ohavně tlustá. A všichni kolem jsou perfektní. Ten kluk se zbláznil! Česká premiéra komedie světoznámého autora. Tlustý prase získalo Cenu studentské poroty na GRAND festivalu smíchu v Pardubicích v roce 2007.Překlad / Dana Hábová, fotografie z představení / Petr NeubertZ vašich ohlasů

Tlustý prase, 10. 10. 2013

Myslím si, že hra jen popisuje skutečný stav společnosti na jednom poměrně markantním příkladu, tedy obezitě. Stejně tak by mohla mít Helena jakýkoli jiný malicherný handicap. V pohádce by to možná dopadlo jinak, ale v realitě, v níž žijeme, je zcela jisté, že by hlavní hrdina podlehl tlaku okolí a opustil ji. Nejde o to dělat si legraci z tlustých lidí. Ale když už jsme u toho, je v moci každého z nás zkrátka nevypadat jako tlusté prase. Kdyby si hra dělala legraci např. z vozíčkářky, chápal bych vaše rozhořčení, ale svou váhu jsme schopni ovlivnit (samosebou vyjma těch pár případů u nichž je tloušťka způsobena nemocí) ale jistě jste si všimla, že Helena se ráda a vydatně cpe, čili si za svou váhu jistě může sama. Koneckonců divadlo má vzbuzovat emoce a pozitivní i negativní reakce jsou více než na místě. Dobře je, že vás hra zasáhla.
HT

Tlustý prase, 10. 10. 2013

Toto představení,bylo pro mě velkým zklamáním.Asi si každý tuto hru vyloží po svém,ale seč nemám 100 kg,tato tragikomedie,mě více méně utvrdila v tom,že hubené anorektičky to mají v tomto světě jednodušší,než boubelky a že chlapi,si vyberou raději podle vzhledu a v hlavě prázdno,než inteligentní a chytrou. Nejsem ani boubelka,ale toto mě naštvalo z pohledu boubelatých žen, A ten konec? Čekala jsem, že to skončí,že třeba za čas se potkají a Helena bude štíhlejší,ale rozchod na firemním večírku je ubohé a slabošské,Nelíbilo se mi to vůbec i když výkon herců a hlavně Heleny,byl úžasný,nikdy už na to nepůjdu a kdo má kila navíc odejde asi těžce deprimovaný  
Šárka

Tlustý prase, 27. 1. 2012

Jdu příští úterý a už se memůžu dočkat. V televizi jsem to zkoukla víckrát - nádhera a co teprve na živo. Jen se omlouvám, že na konci budu dost brečet (brečím totiž pokaždé, když si to pustím).
Lenka

Tlustý prase, 20. 6. 2011

Skvělá Taťáno, o víkendu jsem si konečně pustil Tlustý prase a byl jsem nadšen. Vy i Vaši kolegové jste hráli báječně. Jsem rád, že  v mojí generaci (jsem taky ročník 78) jsou takoví herci jako Vy.  Děkuji tedy za mimořádnou podívanou. Máte nového fanouška. Mnoho úspěchů přeje
Tomáš Salaba

Tlustý prase, 16. 6. 2011

Chtěl bych Vám poděkovat za tragikomedii Tlustý prase, asi se opakuju a možná že už to může lézt na nervy, ale na druhou stranu je třeba ocenit výborný herecký výkon po boku Pavla Oubrama. Tuto inscenaci vidím jako (pravdivou) sondu do mužského způsobu uvažovaní ;-) Díky a přeju hodně profesních i osobních úspěchů!
frankee.the.second

Tlustý prase, 16. 6. 2011

Včera jsem si náhodou zapnul televizi a shlédl záznam Vašeho divadelního představení Tlustý prase od LaButa. Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat a pogratulovat k výbornému představení. Byl to opravdu zážitek. LaBute je vynikající autor, který jde pod kůži a to přesně inscenace dokázala. Velkou měrou úžasnými hereckými výkony hlavní čtveřice. Bohužel je neznám odjinud a do jižních Čech se nedostanu do divadla tak často:-), ale byli opravdu skvělí. Výborná byla i hudba a některé inscenační nápady. Kolem divadla se celkem pohybuji (nejlepší kamarád je divadelní producent), a tohle představení je pro mě jasná špička současné domací tvorby. Prostě, podtrženo sečteno, dobrá práce a umělecký zážitek pro diváka! Rozhodně mě to nalákalo k návštěve JD.
Patrik Kastner

Tlustý prase, 22. 10. 2010

Dnešní Tlusý prase naprosto odzbrojující. Viděno úplně poprvé a teda musim říct, že konec byl pro mě překvapující. A vždycky, když začali hrát na plný pecky Placebo, tak mi běhal mráz po zádech :). Potlesk byl nekonečnej! Vy a Ondřej = skvělé výkony!
Andrea Vodičková

Tlustý prase, 12. 4. 2010

Dobrý den, včera jsme navštívili vaše představení Tlustý prase v rámci vaší žižkovské štace v Praze a byli jsme opět nadšeni - jezdíme pravidelně na Otáčivé hlediště v Českém Krumlově a vždy odjíždíme opravdu velmi spokojeni a máme jen slova chvály a je mi velmi líto jsme nemohli na představení Osiřelý západ. Doufám, že se vaše žižkovská štace bude opakovat a opět budeme moci obdivovat vaše herecké umění. Ještě jednou všem děkuji.
Horčicovi

Tlustý prase, 7. 1. 2009

Děkuju za úžasný kulturní zážitek ze včerejšího představení Tlustý prase. Všechno bylo dokonalé - choreografie, hudba a především výkony Pavla a Táni... z divadla jsem odcházela s mrazením v zádech, které mě doteď nepřešlo... myslím, že tenhle kus stojí za to vidět znovu, jen tak dál...!!!
Hanka

Tlustý prase, 21. 10. 2008

Dobrý den,v sobotu jsem shlédl vaši divadelní hru Tlustý prase. Nejsem žádný divadelní znalec, ale ta hra byla ve vašem podání super. Jak dramaturgií, hereckým obsazením, tak hudebně... Téma je pro dnešní společnost myslím hodně aktuální. Hodně lidí se muselo v té hře poznat, a to vždy diváky vede k zamyšlení a posouvá je dál.Byl jsem nadšen.Díky a přeji mnoho dalších skvělých představení.S pozdravem M. Lepík, Ostrava
Martin Lepík

Tlustý prase, 20. 10. 2008

Na Tlustý prase jsem se opravdu těšila, měla jsem možnost vidět kousek záznamu na ČT2 a tak jsem si řekla, že to určitě vidět chci. Opravdu mě to nadchlo a skládám za to všem poklonu, především Pavlovi a Táně. 
Katka

Tlustý prase, 14. 10. 2008

Chtěla bych Vám složit hold za představení Tlustý prase. Ještě dlouho po jeho shlédnutí jsem o něm přemýšlela. Skvělý zážitek z hereckých výkonů podtržený výbornou hudbou Placeba a Snow patrolu. Škoda jen že to takle ve společnosti oravdu chodí :-) 
Eva

Tlustý prase, 14. 10. 2008

Už dlouho jsem nebyl u televize tak spokojený, jako ten den, kdy jsem viděl představení TLUSTÝ PRASE. Konečně program, na který se dalo koukat. Děkuji Vám všem, kteří jste se na tomto představení podíleli. Mám malou prosbu. Pokud existuje DVD s tímto představením, rád bych si ho zakoupil. Ještě jednou děkuji za krásný kulturní zážitek.
Michal Belobrad

Tlustý prase, 14. 10. 2008

Musím Vám složit poklonu za představení Tlustý prase (sobota 4.10. na ČT2)Perfektně zvládnuté představení, špičkové výkony všech čtyř herců, klobouk dolů. Takhle se má dělat divadlo. Bravo!Pane režisére, dámy a pánové herci, DĚKUJI. Od teď jsem "Váš".Pozn. Informace pro Michalu, která se ptala na "zpěváka anglických písní". Umělci použili 3 kapely - Placebo, Snow Patrol a Tool. Vy ale jistě máte na mysli Snow Patrol - Make This Go On Forever.Radovan
Radovan Kratochvíl

Tlustý prase, 6. 10. 2008

Moc se mi líbilo představení Tlustý prase. Můžete mi prozradit zpěváka anglických písní?
Michala
starší >>