Romeo a Julie

/ Otáčivé hlediště

Attila Egerházi, Sergej Prokofjev

balet premiéra: 5. 7. 2012

Shakespearův příběh je věčné mistrovské dílo lásky a nenávisti. Taneční drama řečí těla vyjadřuje vztahovou strukturu lásky mezi mlýnskými kameny nenávistné společnosti.

Dokumenty
Plakát k představení
foto Richard Nowak / design Marek Vácha
Tisková zpráva
Z médií
MF dnes
2. 7. 2012
Deník
3. 7. 2012
Nejlepsi-adresa.cz
2. 7. 2012
Topzine.cz
18. 7. 2012
Haló noviny
3. 9. 2012
 
Choreografie a režie Attila Egerházi
Asistenti choreografa a baletní mistři Shirley Esseboom, Linda Svidró Schneider
Světelný design Loes Schakenbos
Světelný re-design Attila Egerházi
Představení řídí Michaela Freudenschussová

 

foto Petr Neubert Z vašich ohlasů

Romeo a Julie, 15. 3. 2013

Balet má velmi dobrou choreografii i výborné baletní výkony (Julie). Ale celkový dojem bohužel kazí dle mého názoru naprosto nevýrazné kostýmy. Je velká škoda, že divák, který chce vidět krásu a příběh ztvárněný tancem, má problém poznat Monteka od Kapuleta a tržní scénu od plesové. Myslím, že i proto zazněl při našem představení potlesk na otevřené scéně jen jednou a celkově bylo publikum chladné. Jak se máme nadchnout, když se celé představení díváme na šedou a béžovou? Hana Pazderníková  
Hana Pazderníková

Romeo a Julie, 2. 1. 2013

Skvělá podívaná. Děkuji  
Olga Eliášková

Romeo a Julie, 9. 7. 2012

Romeo a Julie na Otáčku včera bylo skvělé, jak výkony všech hlavních představitelů, tak i dalších. Jakub Sadílek byl opět výborný, ale i další...představení se povedlo, atmosféra byla úžasná.
Pavel

Romeo a Julie, 9. 7. 2012

Při závěrečném potlesku jsme volali BRAVO!!! Před chvílí jsme se vrátili z baletu Romeo a Julie hraného před otáčivým hledištěm. Moc děkujeme všem, kdo se na představení podíleli. Hloubka našeho zážitku se nedá ani slovy vyjádřit. Díky. Díky. Byli jste skvělý.... Propracovaná choreografie, úžasné nasvětlení, působivé prostředí zahrady, krásné počasí a především skvělé výkony tanečníků a tanečnic si zaslouží velkou pochvalu a uznání. Celé dílo vyzařuje ve vašem podání radost, přirozenost a pohodu (i když se jedná o tragedii) a je za ním samozřejmě vidět obrovský kus práce. Ještě jednou děkujeme. P.S. Představitelé Romea a Julie byli kouzelní. :-)
Lukovi