Rendez-vous s paní Operetou

koncert premiéra: 2. 3. 2012 derniéra: 10. 2. 2014 počet repríz: 8

Milovaná i zavrhovaná, leč nesmrtelná je paní Opereta!

Dokumenty
Plakát k představení
foto Richard Nowak / design Marek Vácha
Tisková zpráva
Z médií
Deník
2. 3. 2012
MF dnes
2. 3. 2012
Divadlo.cz
28. 2. 2012
Nejlepsi-adresa.cz
29. 2. 2012
Deník
3. 4. 2012
Týdeník Budějovicko
28. 3. 2012
Jihoceskenovinky.cz
2. 3. 2012
Deník
4. 3. 2013
 
Hudební nastudování Martin Peschík
II. dirigent Josef Zaplatílek
Sbormistr Josef Sychra
Představení řídí Zdeňka Dubská

 

Kytici nestárnoucích operetních melodií nejen z českých luhů a hájů všem milovníkům lehkonohé múzy přináší velká operetní show, v níž za doprovodu orchestru opery JD účinkují její přední sólisté a také soubor baletu JD.

Večerem provází Ivana Šimánková.Fotografie Petr Zikmund.Z vašich ohlasů

Rendez-vous s paní Operetou, 13. 3. 2013

Když jsem šel 6.3.2013 z představení Rendez-vous s paní operetou,mimochodem velmi spokojen s výkony všech kumštýřů včetně průvodce - rozhlasovou redaktorkou Ivankou Šimánkovou, říkal jsem si škoda, to mohla být show s lehkými draperiemi,hrou světel atd. Zřejmě by to bylo finančně náročné, všude i v divadle se musí šetřit. Uplyne šest dní a jdu do stejného sálu v Metropolu na Hello Dolly, vcházím do sálu a zůstal jsem stát, jak zkoprnělý........scéna otevřená a na ní dekorace, kterou jsem si vysnil pro Rendez. V duchu si říkám to přece není možné.......s manželkou usedáme v sedmé řadě, za chvíli začalo představení, které plně ukázalo možnosti celého rozsáhlého teamu inscenace. Od perfektního výkonu operního orchestru pod taktovkou Martina Peschíka, přes operní sbor-Váš výkon obzvláště cením a nejen pěvecky,ale i hereckým dotvářením situací. Můžu s klidným svědomím pozvat své přátele do Jihočeského divadla je to další špičkové představení opery Jihočeského divadla. Při bouřlivé děkovačce jsem si říkal,nezasloužilo by si už konečně Jihočeské divadlo novou budovu s odpovídajícím zázemím, když podávají na všech frontách takové výkony??  
Emilián Vaněk

Rendez-vous s paní Operetou, 6. 3. 2013

V pondělí jsme byli na operetním koncertu a byli jsme v sedmém nebi. Ne třešnička, ale perla na dortu byla paní Evička Štruplová. To byl tedy zážitek! Také měla parádní aplaus. Je prostě skvělá! Teď Honza nemluví o ničem jiném... 
Jana a Honza

Rendez-vous s paní Operetou, 19. 4. 2012

Děkujeme za hezký sobotní večer s Paní operetou. Krásné melodie vystřídalo zajímavé povídání o slavných osobnostech. Tolik diváků jsem v Jihočeském divadle ještě nezažila. Těším se na Hellou Dolly. 
Vladimíra Malá

Rendez-vous s paní Operetou, 17. 4. 2012

Rendez-vous s paní Operetou 17.4.2012 Dostala jsem lístky na toto představení k narozeninám. Myslím, že jsem lepší dárek nemohla dostat, protože jsme strávily nádherný večer. Bylo to nádherné.
Anna Vlažná

Rendez-vous s paní Operetou, 17. 4. 2012

Vážení českobudějovičtí divadelníci! V sobotu 14.4.2012 jsme s několika kamarádkami navštívily představení, dá se říci - koncert - a to překrásný koncert - nesoucí název Rendez-vous s paní Operetou. Byly jsme samozřejmě zvědavé, nepatříme už mezi nejmladší a jihočeské divadlo navštěvujeme spoustu let. Byly jsme velmi mile překvapené, protože jak výkony všech zpěváků a zpěvaček, doprovod divadelního sboru,balet, sympatické slovní provázení paní Ivany Šimánkové, bylo něco jako pohlazení po duši. Při některých známých melodiích jsme si zavzpomínaly např. na pana Fuka, Štěpánku Hraničkovou a další, s některými si i zazpívaly, příjemný byl i rozhovor s panem Václavem Janečkem. Shrnuto a podepsáno, byl to velice krásný večer, velká pochvala panu režisérovi Veselému, díky, díky, díky!!! Těšíme se na další takové večery. Vlasta Altmannová s kamarádkami Renatou, Janou a Marií.
Vlasta Altmannová

Rendez-vous s paní Operetou, 8. 3. 2012

K páteční premiéře Rendez-vous s paní operetou: Vynikající dramaturgický záměr. Výborná režie. Většinově perfektní výkony sólistů. Velmi příjemný výkon moderátorky pořadu. Hezká baletní podpora. Celkový dojem - krásně prožitý večer s dlouhodobým emočním dopadem. Děkujeme. Ano, Jihočeské divadlo umí.
Jan Voldřich

Rendez-vous s paní Operetou, 5. 3. 2012

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem účinkujcím, kteří mi zpříjemnili sobotní podvečer. Výběr těch nejkrásnějších melodií z našich a světových operet se opravdu vydařil. Při áriích pana Voráčka mě příjemně mrazilo a opět mne nezklamala paní Volfová, na jejíž výstupy se vždy velmi těším. Škoda, že takových představení není více.
Věra Malá