Hello Dolly!

Jerry Herman a Michael Stewart

muzikál premiéra: 10. 2. 2012 derniéra: 11. 4. 2014 počet repríz: 21

Nejslavnější broadwayský hit zlatých let šedesátých poprvé na prknech Jihočeského divadla, kde zazní ve své originální „velké muzikálové“ verzi.

 

Účinkovali

Dolly Leviová, zprostředkování všeho druhu
Horác Vandergelder, seno - píce
Ermengarda, jeho neteř
Gertruda, její chůva
Ambrosius Kemper, malíř
Kornelius Hackel, příručí
Barnabáš Tucker, jeho pomocník
Irena Molloyová, majitelka kloboučnictví
Minie Fayová, její pomocnice
Ernestina Monneyová, slečna na vdávání
Rudolf, vrchní
Hary
Dokumenty
Tisková zpráva
Z médií
Deník
9. 2. 2012
Deník
9. 2. 2012
MF dnes
9. 2. 2012
MF dnes
9. 2. 2012
Deník
20. 2. 2012
Týdeník Budějovicko
15. 2. 2012
Musical-opereta.cz
13. 2. 2012
Nejlepsi-adresa.cz
7. 2. 2012
Kulturne.com
10. 2. 2012
Deník
15. 3. 2012
Operaplus.cz
6. 2. 2012
Jihoceskenovinky.cz
10. 2. 2012
Regionální noviny.cz
13. 2. 2012
Deník
12. 3. 2013
Scéna.cz
3. 3. 2014
 
Choreografie Sergej Škalikov
Asistent režie Jan Štěch
Hudební příprava Pavel Baxa, Lilija Červená
Představení řídí Michaela Freudenschussová
Text sleduje Alena Vozábalová

 

Příběh o dohazovačce sňatků, která se zručností sobě vlastní získá nakonec ženicha i sama pro sebe. Téměř třemi tisíci reprízami „Dolly“ předčila na Broadwayi dokonce slavnou My fair lady a rovněž její filmové zpracování s Barbrou Streisandovou jen potvrdilo kvality tohoto mimořádného díla. Muzikál podle hry The Matchmaker Thortona Wildera. Český text Ivo Osolsobě a Alexandr Kozák. Účinkuje baletní skupina pod vedením Sergeje Škalikova, orchestr opery JD, koncertní mistři Martin Červinka (housle) a Josef Žák (violoncello). Fotografie Petr Zikmund.Více...
Z vašich ohlasů

Hello Dolly!, 14. 4. 2014

Hello Dolly 11.4.2014 Tak nám Dolly, poslední oponou, odešla do jihočeské divadelní historie. Díky všem, co se na ní podíleli. Dnes jsem, díky Vám, získal další mladé diváky. Mé malé vnučce jste otevřeli svět hudebního divadla.  
Emilián Vaněk

Hello Dolly!, 14. 4. 2014

Včera jsem podruhé navštívila představení Hello Dolly! a musím říci, že se mi líbilo ještě více než před rokem. Pěvecké i herecké výkony pana Veselého jsou nepřekonatelné. Děkuji za krásný zážitek a těším se na další hezká představení.  
Marta Hrstková

Hello Dolly!, 13. 3. 2013

Když jsem šel 6.3.2013 z představení Rendez-vous s paní operetou,mimochodem velmi spokojen s výkony všech kumštýřů včetně průvodce - rozhlasovou redaktorkou Ivankou Šimánkovou, říkal jsem si škoda, to mohla být show s lehkými draperiemi,hrou světel atd. Zřejmě by to bylo finančně náročné, všude i v divadle se musí šetřit. Uplyne šest dní a jdu do stejného sálu v Metropolu na Hello Dolly, vcházím do sálu a zůstal jsem stát, jak zkoprnělý........scéna otevřená a na ní dekorace, kterou jsem si vysnil pro Rendez. V duchu si říkám to přece není možné.......s manželkou usedáme v sedmé řadě, za chvíli začalo představení, které plně ukázalo možnosti celého rozsáhlého teamu inscenace. Od perfektního výkonu operního orchestru pod taktovkou Martina Peschíka, přes operní sbor-Váš výkon obzvláště cením a nejen pěvecky,ale i hereckým dotvářením situací. Můžu s klidným svědomím pozvat své přátele do Jihočeského divadla je to další špičkové představení opery Jihočeského divadla. Při bouřlivé děkovačce jsem si říkal,nezasloužilo by si už konečně Jihočeské divadlo novou budovu s odpovídajícím zázemím, když podávají na všech frontách takové výkony??
Emilián Vaněk

Hello Dolly!, 30. 1. 2013

24.1. jsem viděla muzikál Hello Dolly. Bylo to moc krásné představení,zvlášť výborné byly výkony hlavních představitelů.  
Vendula Hanžlíková

Hello Dolly!, 7. 12. 2012

Dne 15. 11. 2012 jsem byli na představení Hello Dolly. Všem velice děkujeme za skvělý kulturní zážitek. Do nového roku přejeme mnoho úspěchů a pracovního nadšení.  
Jarka

Hello Dolly!, 30. 11. 2012

Moc pěkné představení Hello Dolly, velmi jsme se bavily. Vedle ostřílených zpěváků se nám líbil i Lukáš Randák. Doporučuji všem. 
VĚRA B.

Hello Dolly!, 26. 10. 2012

20. 10. 2012, Hello Dolly - Velmi milé překvapení. I jako příležitostný návštěvník muzikálů jsem se upřímně bavil. Vedle zkušenějších umělců, kteří jsou si „jistí v kramflecích“, nebojí se jít nad rámec své role a strhnout diváky svým živelným herectvím (např. role Ernestiny), zde září i mladí představitelé ústředních postav. Ti baví situačními gegy i příjemně civilním herectvím. Když k této činoherní složce připočtu velmi kvalitní zpěv, není divu, že se ke konci nechaly i ostatní diváci strhnout k interakci s herci! Díky, že i takto zprofanovanou hru můžete nabídnout ve sympaticky osobité a nesterilní podobě.  
Petr

Hello Dolly!, 26. 10. 2012

Byli jsme na muzikálu Hello Dolly v sobotu 20.10. a bylo to opět super, byli jsme již podruhé, zpěv, hraní, kostýmy a herci prostě neměli chybu. Vyrazila taková menší skupinka od nás z Velešína a všichni si moc chválili. Takže děkujeme za muzikál a jen tak dál. Ať se divadlu a hercům daří a zase někdy příště na viděnou!  
Petr Honner

Hello Dolly!, 30. 4. 2012

Reakce na anonym:  Přestože jsme se rozhodli neuveřejňovat urážlivé a anonymní ohlasy od diváků, reagujeme tímto vyjímečně na obdržený anonym ze dne 30. 4. 2012: Pane anonyme, nejprve jsem se myšlenkou odpovědět na Váš dopis nezaobíral, ale když se objevil po nějaké době podruhé jen s tou obměnou, že jste podepsal jako Viktor, ale kontakt si nepřejete uvést a přitom požadujete odpověď, nemám jinou možnost než reagovat touto formou veřejně. Přecházím všechny urážky a drzosti s úsměvem a radím Vám, aby jste se zbytečně nestresoval návštěvou našeho divadla. Zůstaňte pěkně doma, pusťte si nějaký povedený seriál, zajímavé jsou i přenosy na 2. programu z poslanecké sněmovny a pokud budete mít tu odvahu přijít za mnou do divadla osobně, slibuji, že Vám proplatím minulé představení Hello Dolly! ze svého, když jste tolik trpěl.
Miloslav Veselý - šéf opery JD

Hello Dolly!, 30. 4. 2012

Opět musím napsat jen samou chválu. V sobotu 28.4. - vlastně po 14ti dnech, jsem navštívila Jihočeské divadlo - Hello Dolly - něco nádherného. Úžasná výprava, pěvecké výkony fantastické, komičnost p. Veselého a p. Volfové, i p. Veselou jsem takto neznala, zkrátka opět nádherný večer a nádherný zážitek. Díky a do dalších takovýchto večerů přeji hodné úspěchů.
Vlasta Altmannová

Hello Dolly!, 30. 4. 2012

Dobrý den. Musím poděkovat, za krásný zážitek. Dnešní Dolly se prostě povedla. Vyprodané hlediště, skvělí protagonisté, báječná hudba, nadšený potlesk, zkrátka nádherné představení. Těšíme se na další kusy.
Jan Pavlečka

Hello Dolly!, 17. 4. 2012

Dnešní Hello Dolly byl neskutečný a krásný zážitek. Všem moc děkuji!!!! Jste fakt úžasní.
Eva Nováková

Hello Dolly!, 20. 3. 2012

Byli jsme ve čtvrtek na repríze Hello Dolly. Moc hezké, líbilo se nám snad více než 1. premiéra, kterou jsme rovněž zhlédli. Svěží, nejen hezky zazpívané, ale i zahrané, zejména hlavní představitelé. Moc hezký zážitek. Děkujeme.
Jan Voldřich

Hello Dolly!, 19. 3. 2012

Včerejší představení se nám moc líbilo. Byli jsme i na generální zkoušce , ale paní Veselá se nám líbila víc. Fandili jsme i novým tvářím které jsme v opeře ještě neviděli. Ať se vám stále daří.
A. Hálková

Hello Dolly!, 13. 2. 2012

Zúčastnil jsem se včerejší I. premiéry a jsem skutečně nadšen. Krásné barevné zpracování s krásnými zpěvy a zvlášť vtipnou Dagmar Volfovou. Úžasné.
Vojtěch Adamčík
starší >>