Čarodějka Jennifer

Elaine L. Konigsburgová

činoherní adaptace nejlepší americké dětské knihy premiéra: 26. 11. 2011 derniéra: 16. 1. 2014

Elizabeth po cestě do školy potká novou spolužačku. Jennifer je čarodějka a ty mají úplně jiné starosti než obyčejné holky. Objevují se na místech, kde je nikdo nečeká, domlouvají se vzkazy psanými šiframi, mají výstřední chutě a umějí zaříkávat. Elizabeth zatouží stát se čarodějskou učednicí.

Dokumenty
Plakát k představení
Z médií
Deník
25.11.2011
Deník
25. 11. 2011
Deník
26. 11. 2011
 
Dramaturgie Zdeněk Jecelín
Asistent režie a inspice Ewa Kociemska

 

Podle literární předlohy v překladu Jarmily Emmerové. / Vhodné pro děti od 6 let.Fotografie / Petr HasalZ vašich ohlasů

Čarodějka Jennifer, 2. 12. 2013

Na dopolední představení Čarodějky Jennifer jsem jela minulý týden do Budějovic se zvědavými obavami. Když jsem před lety překládala dětskou knihu, která je základem zpracování pro jeviště, připadaly mi některé situace zdlouhavé a některé pasáže s příliš didaktickým podtextem. Měla jsem možnost setkat se s americkou autorkou E.L.Konigsburgovou, velmi milou starší dámou, ale na spisovatelku pro dětské čtenáře trochu bez jiskry. Proto mě moc příjemně překvapilo nápadité zpracování výchozího textu, režie i výkony herců ve veselé čiperné nadsázce. Ve svém dojmu, že to je zdařilé představení pro dětské obecenstvo, jsem se utvrdila, když při závěrečném děkování herců řada desetiletých kluků sedících za mnou nadšeně volala: "To bylo hezký!" S díky a pozdravem celému souboru
Jarmila Emmerová

Čarodějka Jennifer, 27. 11. 2013

V pondělí 25.11. 2013 jsem byla se ZŠ Ledenice na Čarodějce Jennifer - bylo to moc pěkné vystoupení. Děkuji, bylo to hezké, doufám, že tam se školou ještě někdy pojedeme :-).  
Adéla