Škola základ života

Jaroslav Žák

hudební retro komedie premiéra: 20. 4. 2012 derniéra: 2. 2. 2017 počet repríz: 44

Noblesní i třeskutě vtipná komedie Jaroslava Žáka, kterou se nejen díky slavnému filmu Martina Friče bavíme už bezmála osmdesát let.

 

Účinkovali

Pan ředitel
Čeněk Kolísko, třídní septimy (čeština)
Antonín Lejsal (němčina, latina)
Narcis Gábrlík (přírodověda)
Armand Cafourek (franština, tělocvik)
Boženka Lachoutová, aspirantka profesury
Eufrosina Suchánková (historie)
Soňa Švihlíková, elegentní profesorka (chemie)
Celestýn Mleziva, definitivní školník
Zemský školní inspektor / Vlivný tatíček–továrník
Tonda Holous, footballový idiot
Daniel Boukal, básník a estét
Ludvík Krhounek, šplhoun
Jindra Benetka, správný kluk
Áda Čuřil, repetent, švencíř, světák
Anda Pařízková, energická žába
Marta Nováková, tiché děvčátko
Irma Jánská, „Lotosový květ“
Dokumenty
Plakát k představení
fotografie Ivan Pinkava / design Robert V. Novák
Tisková zpráva
Z médií
Nejlepsi-adresa.cz
17. 4. 2012
Divadlo.cz
16. 4. 2012
Deník
19. 4. 2012
Právo
20. 4. 2012
Mezinami.cz
27. 4. 2012
Semtam.net
24. 4. 2012
Jihoceskenovinky.cz
20. 4. 2012
Týdeník Budějovicko
25. 4. 2012
MF dnes
7. 5. 2012
Český rozhlas České Budějovice
Silvie Vojíková / Kulturní revue
Deník
26. 9. 2012
Deník
1. 10. 2012
Regionální noviny.cz
9. 12. 2012
MF dnes
23. 10. 2013
MF dnes
23. 10. 2013
Instinkt
18. 9. 2014
Deník
2. 2. 2017
 
Hudební spolupráce a nastudování Václav Marek
Choreografie Karolína Hejnová
Představení řídí Jaroslav Kukrál
Text sleduje Jan Saska

 

Tak kdo zvítězí tentokrát? Kantoři nebo Študáci? Jestli to není nakonec jedno. Nejde o to vyhrát, ale... zúčastnit se stejně musí každý, neboť je to už od dob Marie Terezie povinné. Kdo „přinese domovníkovi psaní“, ten z toho možná dokáže nejlíp vybruslit... Přesný návod a mnoho dalších užitečných informací dozvíte se v nejnovějším čísle Řevu septimy a v Jihočeském divadle!V představení zazní živý hudební doprovod / Václav Marek a jeho Blue Star. Taneční spolupráce / Anna Hůlková, Barbora Hřebačková, Jan Kabelka (Swing Busters). Fotografie / Petr Neubert.Z vašich ohlasů

Škola základ života, 26. 2. 2016

Nádherné představení, které povznáší duši. Dlouho jsem nebyla v divadle, protože použité vulgarismy v některých inscenacích mi vadí. Škola základ života bylo velmi příjemné pohlazení. Děkuji.
Jitka

Škola základ života, 22. 12. 2014

Úžasné představení a skvělý umělecký zážitek.Byla jsem na hře v sobotu 20.12. a chci poděkovat za příjemně strávený večer a famózní výkon herců JD.A všem přeji šťastné Vánoce
Tereza

Škola základ života, 11. 2. 2014

Dovolte mi  lehkou parafrázi názvu dnešního představení v historické budově JD. Nazval bych jej  ŠKOLA RADOSTI ZE ŽIVOTA  nebo  lépe:  LEKCE RADOSTI ZE ŽIVOTA.  Obojí snad plně vystihuje, co jsme snad všichni vnímali  téměř 140 minut, kdy nás okouzlovaly tóny první republiky v podání  Blue Star orchestra řízený Václavem Markem za neméně zdatného pěveckého ztvárnění šlágrů členy činohry Jihočeského divadla. Velmi mile jste mne překvapili, zejména mladší pánové čistotou hlasů. Herecké výkony v celém představení jsou prodchnuty radostí  z toho, že Vás baví hrát, těšit své diváky, posluchače a za to Vám všem na jevišti, v nastudování inscenace a jejího technického provedení patří velikánský dík. ( to je jedna z velmi dobrých cest dramaturgie činohry - jen tak dál - hledejte a uvádějte na scénu JD ku potěše diváka.   
Emilián a Libuše Vaňkovi

Škola základ života, 22. 1. 2014

Posledni,co jsme videli byla Skola zaklad zivota. Moc se nam hra libila, ale stejne tak se nam libila i vsechna predchozi predstaveni.
Eva Pazderová

Škola základ života, 30. 12. 2013

Super představení :-) Doporučuji.
Michaela Mlynářová

Škola základ života, 2. 12. 2013

Výborné představení!
Bittner

Škola základ života, 18. 3. 2013

Dnes jsme navštívili krásné představení, Škola, základ života a jsme naprosto nadšeni. Má úžasný náboj a krásnou atmosféru. Krásné výkony všech herců, k tomu živá hudba, opravdu famózní. Všem vřele doporučuji. Moc povedené.  
Věra Klímová

Škola základ života, 18. 3. 2013

Škola základ života Včera jsme shlédli toto představení a jsme nadšeni. Všichni herci předvedli nejen skvělé herecké, ale i pěvecké a taneční výkony. Živá hudba pak vše ještě povznesla na nezapomenutelný zážitek. Moc děkujeme za krásný večer a těšíme se na další skvělé divadlo.  
Jitka Kerlová

Škola základ života, 25. 2. 2013

V pátek 22.2.2013 jsem byla na představení Škola základ života. Děkuji za parádní kulturní zážitek. Herecké výkony byly super, ze všech bych asi vyzvedla Lenku Krčkovou, kde při duetu s Tomášem Drápelou byla naprosto dokonalá. A děkuji i za zařazení písničky Sám já chodívám rád. V podání Jana Huška měla úžasnou atmosféru :)  
Pavlína

Škola základ života, 22. 2. 2013

Děkuji všem hercům na jevišti za úžasný zážitek ... díky nim jsem prožila krásný čtvrteční večer a dobrá nálada mě neopustila ještě teď. Nádherná muzika, skvělé herecké výkony, prostě pastva pro oko diváka, takové něžné pohlazení na duši. Jen tak dál:))  
Daniela

Škola základ života, 3. 1. 2013

Krásný silvestrovský zážitek, všem hercům a celému divadlu přejeme rok takový, aby se sami cítili jak v pohádce a p. Šestákovi děkujeme za moc pěknou řeč v onen silvestrovský den.  
Mirka

Škola základ života, 3. 12. 2012

Představení jsme navštívili se studenty, a ti byli opravdu nadšeni, stejně jako já. Velmi příjemné je, že hra nekopíruje filmovou předlohu doslova, v místech, kde se od ní odlišuje, je právě nejpovedenější. Člověk se ale neubrání srovnání s filmem, a tak některé pasáže poněkud drhnou, například dialog "Ich habe gesagt" je v podání pánů Peška a Kreuzmanna nepřekonatelný, proto na jevišti působí poněkud matně. Velmi povedené jsou dobové písně a tance, členové JD mě překvapili suverénními pěveckými čísly. Celkový dojem - vynikající.  
Petr Kuba

Škola základ života, 30. 11. 2012

Představení bylo úžasné. Poděkování si zaslouží všichni, kteří se na něm podíleli. Skvělá scéna, výborná hudba, vynikající herci... Byl to opravdu krásný zážitek. Uvažuji o tom, že představení navštívím ještě jednou :-).  
Denisa Sedláčková

Škola základ života, 29. 11. 2012

Škola základ života je kouzelné představení a slečně Branne to neskutečně slušelo :-)  
Michal

Škola základ života, 29. 11. 2012

Děkuji za příjemný večer s JD! Obzvláště mě jako hudebního nadšence nadchla živá hudba a za pobavení vděčím především Ondřeji Veselému, jehož herecké výkony mě stále více příjemněji překvapují!  
Eva Žitná
starší >>