Jak se vám líbí

/ Otáčivé hlediště

William Shakespeare

komedie premiéra: 9. 6. 2011 derniéra: 21. 7. 2012 počet repríz: 27

Komedie Williama Shakespeara v režii významného českého režiséra Davida Radoka.

Dokumenty
Plakát k představení
fotografie Patrik Borecký, design Lenka Ostrá
Plakát k představení
fotografie a design / Patrik Borecký
Z médií
Deník
1.10.2010
Deník
2.6.2011
MF dnes
3.6.2011
Právo
2.6.2011
Právo
8.6.2011
Deník
8.6.2011
Lidové noviny
25.5.2011
Sedmička
9.6.2011
MF dnes
9.6.2011
Právo
9.6.2011
MF dnes
9.6.2011
Deník
13.6.2011
Právo
10.6.2011
Hospodářské noviny
13.6.2011
Týden
10.6.2011
Lidové noviny
11.6.2011
Právo
16.6.2011
Deník
17.6.2011
MF dnes
23.6.2011
Český rozhlas
Divadelní noviny
29.6.2011
Divadelní noviny
14/2011
Deník
20. 9. 2011
Deník
20. 9. 2011
MF dnes
20. 9. 2011
Právo
29. 12. 2011
MF dnes
9. 7. 2012
Nejlepsi-adresa.cz
12. 7. 2012
Deník
18. 7. 2012
TV magazín
27. 9. 2012
Deník
29. 9. 2012
 
Scéna a kostýmy Zuzana Ježková
Světelný design Torkel Blomkvist
Pohybová spolupráce Ivana Dukić
Dramaturgie Olga Šubrtová
Asistent režie Mikoláš Tyc
Představení řídí Jaroslav Kukrál, Jan Saska

 

Překlad / Martin Hilský, inscenační úprava / David Radok, Olga Šubrtová, fotografie z představení / Patrik BoreckýVíce...
Z vašich ohlasů

Jak se vám líbí, 1. 10. 2012

Dobrý den, 17. 7. 2012 jsme byli s celou rodinou na této komedii. Velice se nám představení všem líbilo. Lístky jsme rovněž kupovali pro manželovo babičku a dědu, kterému jsme to věnovali k 85. narozeninám. Také jsme s sebou měli 6. letého syna, který vydržel až do konce a opravdu všem se nám to líbilo. Obzvlášť výkon Zuzany Stavné byl skvělý. Je až obdivuhodné, kolik textu si musela zapamatovat a ani jednou se nepřeřekla. Skvělá byla i role Orlanda i Teresa Branna byla skvělá. Synovi se velice líbily ovečky. Opravdu jsme si celé představení krásně užili a hlavně závěr byl krásný a dojemný. Přístí rok půjdeme určitě zase na nějaké představení na Otáčivé hlediště.  
M. a M. Padrtovi

Jak se vám líbí, 1. 10. 2012

Jako divák záznamu představení ČT2 (29.9.2012) nemohu hodnotit přímý zážitek, přesto myslím, že se jednalo o velkou reklamu Jihočeského divadla. Nápad s ovcemi byl svěží vtip, v jedné scéně se ovce vrhaly k zemi jak vojáci do krytů, což smíchem mimo mě ocenili i diváci v publiku:). Snad všichni herci podali výborný výkon a dali vzniknout příjemné komedii, nicméně pro mě nejvíce zazářila Zuzana Stavná (ostatní herci mi, doufám, prominou). Svou roli nejen zahrála, ale navíc si s ní krásně hrála. Nejsem divadelním kritikem, ale jako pouhý divák a laik bych si přál, aby byla více vidět, protože takové herečky nerostou na stromech, a pokud bude v jiných rolích alespoň z poloviny tak energická a plná života, jako v kůži Rosalindy (a zejména Ganymeda:),pak to bude pro každého diváka potěšením. A v neposlední řadě ji ´Orlandovi´ závidím:)
Marek Špot

Jak se vám líbí, 3. 8. 2012

V sobotu 21. 7. 2012 jsme navštívili představení Jak se vám líbí. Přestože bylo chladné počasí a krápalo, představení se vydařilo a herci podávali velmi dobré výkony. Ocenili jsme také hezkou výpravu, vtipný nápad s ovečkami a hlavně kouzelný závěr s hudbou. Na představení budeme dlouho vzpomínat a už se těšíme zase za rok!!!
Zuzana Štěpánková

Jak se vám líbí, 23. 7. 2012

Děkuji za úžasné představení, které se konalo v pátek 20. 7. 2012, jak říkala pani, po začátku začalo silně pršet, ale nikoho jsem neviděla aby odcházel během představení. Bylo to fakt krásné. Děkuji.
Dana Benešová

Jak se vám líbí, 23. 7. 2012

Včera jsme s rodinou shlédli představení Jak se vám líbí. Líbilo se a moc. Nádherné prostředí, skvělé výkony herců, zejména excelentní výkon Zuzany Stavné. To vše nám připravilo nezapomenutelný zážitek. Musím ještě dodat, že s námi byl i 17. letý syn, který byl nadšený a už se těší na další sezonu. Děkujeme.
Jana Kovářová

Jak se vám líbí, 23. 7. 2012

Smekám před výkony všech herců na představení hry Jak se vám líbí v pátek 20.7. Půl hodiny po začátku představení se spustil silný liják, který trval celé představení. Ale čím víc déšť sílil a čím víc jsme se my v hledišti halili do nepromokavých bund a teplých svetrů, tím přesvědčivější a profesionálnější byly výkony herců na rozmáčené trávě, mezi stromy či na bahnité cestě. Prostě úžasné představení s perfektním výkonem, geniální jazykové hříčky a závěrečné „All you need is love“ jsem si zpívala ještě cestou do Prahy. V lijáku:) Díky!
Alena Čípová

Jak se vám líbí, 20. 7. 2012

Děkuji za včerejší nezapomenutelný zážitek. Hra se světlem měla opravdu magickou atmosféru. Nápad s ovečkami byl vtipným osvěžením. Smekám před vynikajícím výkonem Zuzany Stavné.
Roman Ludvík

Jak se vám líbí, 16. 7. 2012

Vážení herci vystoupení Jak se vám líbí z večera 15. července, dovolte abych vám poděkoval za nevšední zážitek. Na otáčko jezdím již přes dvacet let, ale až teprve včera jsem poznal kapky deště pod největším divadelním stropem na světě. I přes velkou nepřízeň počasí a silný déšť v závěru vás herce ani nás diváky neodradil od toho, abychom se pobavili a potěšili krásnou hrou. Díky vám za profesionální a skvělý výkon. Máte můj obdiv za to jak, někteří herci a hlavně herečky v lehkých róbách to ustáli a odehráli jste super kousek. Obdiv patří jistě i lidem, kteří s vámi byli i když jsme měli pláštěnky i přes tu zimu a trocha vody nás to nechalo v klidu a všichni jsme se i přes tu slotu bavili spolu s vámi. Všem vám ještě jednou děkuji a přeji lepší počasí a hlavně hodně teplého moku, abyste nás bavili ještě dlouho. A ještě jedno, kdo včera seděl na otáčku jistě chápe proč si ho považujeme a proč ho chceme. To jen Brusel, UNESCO a pár rádoby ochránců ničeho, kteří si říkají památkáři jenž jsou schopni do barokní stavby zasadit nemoderní zateplovací okno na straně jedné, ale historický technický skvost na straně druhé jim leží v žaludku. I když o konci otáčka je asi rozhodnuto. Tak krumlovské otáčko v zámeckém parku nemá chybu a přežilo i přes dávné doby až do současnosti. Bohužel současná moc, ale chce vše měnit a rušit a vést to k nejhoršímu. A v tom nejsou jako oni je ještě horší zejména ta současná. Otáčko mám rád a včera to byla ukázka toho, jak ho lidi milují.
Ladislav Beran

Jak se vám líbí, 2. 9. 2011

(Ohlas k představení Ženy Jindřicha VIII.) Včera jsme se opravdu pobavili, skvělí pánové Vízner a Nevěčný, nehledě na to jak jsou všichni perfektně sehraní, vážně skvělá komedie. A taky se nám moc líbili "zmanipulovaní vesničané" :-). A pro paní Lenku Královou, pod představením Jak se vám líbí jsem zde napočítala nějakých patnáct ohlasů.
Alena

Jak se vám líbí, 1. 9. 2011

Jak se vám líbí? Musím bohužel napsat vůbec ne. Od doby kdy  téměř každoročně  navštěvuji otáčivé hlediště (poprvé asi v 8 letech na Snu noci svatojánské s rodiči) je toto první předtavení, které se mi nelíbilo. Nekonečný vtip Fébééé, kostrbatě upravený děj a vše nezachránila ani rádoby velkolepá závěrečná scéna. Shakespeare je můj oblíbený autor. Doma mám téměř všechny jeho hry, ale ve vašem představení z něj zbylo skutečně velmi málo. Nevadí mi moderní pojetí - letos jsem byla na Zkrocení zlé ženy na Shakespearovských slavnostech a byla jsem nadšená - ale  to co jsem viděla na otáčku :-( Když porovnám cenu vstupenky a kvalitu.... Jediné co mě těší, že jsem s ohledem na věk a pozdní konec nevzala starší dceru místo manžela. Také mě překvapilo, že zde na toto představení není žádný ohlas. Mluvila jsem s několika dalšími lidmi, kteří vaše představení také viděli a jejich reakce byli podobné. Proto jsem se rozhodla opožděně reagovat a doufám že můj ohlas  projde cenzurou.
Lenka Králová

Jak se vám líbí, 4. 7. 2011

Show was great. I didn't understand all of stuff but still had a good time. Acting was cool, especially Zuzana Stavna and Teresa Branna. Unforgetable memory! Thanks a lot. / Představení bylo úžasné. Všemu jsem sice nerozuměl, přesto jsem si to užil. Herecky skvělé, zvláště Zuzana Stavná a Tereza Branna. Nezapomenutelný zážitek! Děkuji moc!
Ethan Blake

Jak se vám líbí, 26. 6. 2011

Díky, paní Nováková. Díky Vám a díky první řadě jsem byla ostražitější než ostatní a pozornější, hledala chyby. Samozřejmě, že tam určitě nějaké byly. Ale mně se například chtělo tleskat i po některých jednotlivých výstupech, chtělo se mi i smát nahlas při představení. Pořád jsem ale měla na paměti Vaši recenzi. Na konci představení jsem se na Vás trochu zlobila. Mně se to líbilo, všeho bylo tak akorát. Kdyby se scéna více otáčela, herci častěji pobíhali po celé scéně, zapomněla bych se soustředit na text. A o ten přeci jenom také šlo. Takže, příště budu tleskat a smát se, kdykoli se mi to bude líbit.
Monika Strejcová

Jak se vám líbí, 26. 6. 2011

Milé, velice milé představení! Slečna (nebo paní) Zuzana Stavná byla skvělá, Orlando v podání Jana Huška, příjemný.  Celé představení má spád a diváci se zcela určitě nenudí. Šašek (pan Martin Hruška) byl vtipný a prima. Na to, že občas zapršelo (a hrálo se dál !!!!), to všechno bylo bezva!!!!!! Moc jsme se bavili! Díky! E. Mejtová
Mejtová

Jak se vám líbí, 26. 6. 2011

Děkuji za včerejší zážitek,určitě přijedu zase.
Eva

Jak se vám líbí, 26. 6. 2011

Točna představila opět jinou tvář divadla pod širým nebem, tentokrát nudnou a smutnou. Není něco špatně, když se u jedné z nejlepších komedií  Williama Shakespeara skoro nikdo z diváků za celou dobu, i přes velké úsilí všech herců, upřímně nezasměje? Pochopil jsem myšlenku pana režiséra Radoka tak, že se snažil diváky vrátit do dob W.S. včetně nepoužívání všech technických vymožeností jako jsou zvukové efekty /bouřku nepouští z reproduktorů, ale postaví technika s plechem přímo na scénu, stejně tak zvuky lesa atd/. Nápad to není špatný, ale do originálního přostředí OH nevhodný. Celé představení se hlediště téměř nepohnulo  a proto by mohlo být nasazeno do kteréhokoliv kamenného divadla. Tím nebylo využito potenciálu a prostředí ani na 10%. Úplně nesmyslné mi připadá prohlášení pana Radoka, že nechtěl, aby se hlediště moc točilo. Příjde mi to tak absurdní, jako chtít po slunci, aby nesvítilo. Pane Radoku, proto sem lidi jezdí!! Zmíněné nové nasvícení scény a parku spočívá v přidání asi 10 boďáků na každou stranu točny, které většinu představení osvětlují pouze přední část “jeviště”naprosto klasicky a divadelně. Zajímavé nasvícení prostoru /jako například u famozních scén z Macbetha/ se nekonalo.  Pokud někdo navštívil  hru Jak se vám líbí, odcházel možná nadšený /to protože zatím nic jiného neviděl a byl zde poprvé/ nebo zklamaný /protože už měl na OH mnohem intenzivnější zážitky/. Největší ironií je to, že letošní premiéra, na první pohled nejlacinější provedení činohry za všech 12 představení, co jsem viděl, byly vstupenky absolutně nejdražší. Musím se domnívat, že největší část spotřeboval honorář pro pana Radoka /jistě to nebyly 2 otýpky větví, rezavý sud, kus igelitu a100 svíček/.  Bohužel ani povedená, závěrečná 10minutová scéna nezachránila předešlou 2hodinovou nudu.  Pro mě to bylo absolutně nejslabší představení  /v závěsu je Sluha dvou pánů, take spojené s velkým jménem režiséra Jiřího Menzela/. A proto – není všechno zlato, co se tř  pytí… Mě ale neodradíte, děkuji za kulturní žážitek  a za rok přijedu opět a  doufám, že se dočkám opět představení hodné otáčivého hlediště.
Ervín Jakovec
starší >>