Slaměná židle

Sue Glover

poetické ostrovní drama premiéra: 6. 5. 2011 derniéra: 31. 3. 2012 počet repríz: 11

Stalo se vám někdy, že to, co jste chtěli změnit, nakonec změnilo vás? Nevšední hra skotské autorky, která poetickým jazykem hovoří o věcech zcela všedních.

 

Účinkovali

Isabela, pastorova žena
Aneas, pastor
Ráchel, nepohodlná manželka
Oona, ostrovanka
Dokumenty
Plakát k představení
foto Ivan Pinkava / design Robert V. Novák
Z médií
MF dnes
5.5.2011
MF dnes
5.5.2011
Nejlepsi-adresa.cz
6.5.2011
Deník
6.5.2011
Právo
11.5.2011
i-divadlo.cz
Deník
17. 10. 2011
MF dnes
3. 11. 2011
Český rozhlas
recenze Silvie Vojíkové
Divadlo J. K. Tyla
MF dnes
31. 1. 2012
Deník
18. 2. 2012
Deník
28. 2. 2012
Sedmička
29. 3. 2012
Deník
23. 4. 2012
 
Pohybová spolupráce Lenka Vágnerová
Představení řídí a text sleduje Jan Saska

 

Představte si, že se ocitnete na kamenitém ostrově uprostřed moře. Co vám tam bude nejvíc chybět? Stromy, ruch městské ulice nebo obyčejná židle? Budete se snažit to místo změnit, nebo se mu přizpůsobíte? Sue Glover ve své pozoruhodné hře zachycuje příběh čtyř lidí, kteří spojili své životy se skotským ostrovem Hirta. Někteří se tu narodili, někteří přišli dobrovolně, někteří naopak... Pro každého z nich ale mělo tohle setkání zásadní význam, stejně jako židle vyrobená ze slámy. Příběh Isabely a jejího muže Anease, Ráchel a Oony je autorkou sice zasazen do 18. století, ale k naší současnosti má blíž, než by se na první pohled zdálo.Překlad / David Drozd, fotografie z představení / Petr NeubertZ vašich ohlasů

Slaměná židle, 4. 4. 2012

Paní Bambasová nás znovu a znovu přesvědčuje o svých hereckých kvalitách. O tom, že byla (bohužel už v minulém čase) výborná i ve Slaměné židli, svědčí její nominace na Thalii právě za toto představení.
Zuzana

Slaměná židle, 3. 4. 2012

Je škoda, že představení s takovým silným příběhem a neskutečným výkonem p. D. Bambasové v roli Lady Ráchel, vydrželo v repertoáru tak velmi krátkou dobu. Sama Herecká asociace svým rozhodnutím zařadit tuto herečku do širší nominace na cenu Thálie, poukázala na mimořádnost tohoto představení. Věřím, že p. D. Bambasová bude mít ještě možnost nám všem ukázat neobyčejnost svého hereckého talentu. Na závěr musím vyzvednout a poukázat na velmi citlivý a profesionální přístup mladého režiséra Adama Ruta, který vytvořil pro herečku správný prostor a dokonale odhadnul její velikost a sílu.
Šárka B.

Slaměná židle, 3. 4. 2012

Slaměná židle bylo jedno z nejsilnějších přestavení, které jsem v poslední době viděla. Nádherný herecký koncert paní Bambasové i skvělé výkony ostatních účinkujících, silný příběh. Škoda jen, že hra byla tak brzy stažena z repertoáru, jistě by stálo za to, vidět ji s odstupem ještě jednou. Nebo i víckrát...
Hana

Slaměná židle, 2. 4. 2012

Poslední dvě představení Vašeho divadla, které jsem měl možnost zažít, byla Slaměná židle a Rok na vsi. V obou případech to byl obrovský zážitek a je škoda, že byl tak skvělý titul - v případě Slaměné židle - po relativně málo reprízách stažen z repertoáru. Excelentní výkon podala především Daniela Bambasová, která svým autentickým ztvárněním svých rolí prokázala jedinečný herecký talent, naplněn vším, co k němu patří. V Roku na vsi bych kromě D. Bambasové rád zmínil také Romana Nevěčného, který rovněž předvedl velké herecké umění.
Martin

Slaměná židle, 2. 4. 2012

Slaměná židle? Jedním slovem ZÁŽITEK! S velikým obdivem jsem sledoval erupci citů, živočišnosti až lehké vulgárnosti, kterou obdařila svoji Lady paní Daniela Bambasová ,která ani na okamžik nedala divákům vydechnout. Dlouhotrvající potlesk, bravo a standing ovation byly zaslouženou tečkou za dvěma hodinami hodnotné zábavy. Všem čtyřem hercům patří pochvala, ale hvězdou večera byla, snad mi ostatní prominou, paní Daniela.
Pavel Kolář

Slaměná židle, 20. 2. 2012

Daniela Bambasová zraje jako víno.Je bezkonkurenční.Gratulujeme!Slaměná židle je zážitek díky jejímu hereckému koncertu.Bravo!
manželé Hájkovi

Slaměná židle, 30. 1. 2012

Gratulace paní Bambasové za nominaci na cenu Thálie. Slaměnou židli jsme viděla a je to opravdu Paní Herečka a nominaci si určitě zaslouží. Ale ani Ma rkéta Frosslová se neztratila a byla opravdu příjemným překvapením večera :-)
Irena S.

Slaměná židle, 27. 1. 2012

Že je paní Bambasová skvělá herečka , jsem věděla už dávno. A že je to TAK SKVĚLÁ herečka jsem se opět přesvědčila na představení Slaměná židle. To byl koncert, nádhera, bomba, neskutečně emotivní, silné, všem jsem věřila každé slovo. Díky za skvělý zážitek.  
Danča H.

Slaměná židle, 25. 1. 2012

Nádherný zážitek! Představení Slaměná židle můžu jen doporučit! Strhující výkon paní Bambasové, jednoduchá, ale působivá scéna, příjemná hudba. Určitě bych Slaměnou židli chtěla vidět ještě jednou.
Eliška

Slaměná židle, 19. 12. 2011

Herci hrají a paní Daniela Bambasová..svoji roli žije. Všechna ta beznaděj a bezmocnost, to stálé hledání vlastní sebeúcty schované za grimasou smíchu..od první vteřiny vše viselo mezi ní a obecenstvem. Židle, všudepřítomná, nejdůležitější a skoro jediná rekvizita. Ano, méně znamená více. Děkuji za nádherný zážitek, který mne vyburcoval...se zamyslet...Jak, kam a proč...? Režie, dramaturgie i kostýmy v tak náročném představení by měl každý víc než ocenit!!! A výkon paní Bambasové byl strhujicí!!!!.
Marcela Hradecky

Slaměná židle, 25. 11. 2011

Všem vám doporučuji SLAMĚNOU ŽIDLI .............. nádherný zážitek
Karel Korda

Slaměná židle, 25. 11. 2011

La math dhuit ! Slaměná židle - je zážitek, který se nedá popsat... ten se musí prostě vidět!!! Každé slovo, gesto, pohyb lady Ráchel - to vše, mne dokonale pohltilo ! Děkuji, po dlouhé době, za opravdové divadlo !
Michaela Vosmíková

Slaměná židle, 24. 10. 2011

Po zhlédnutí Slaměné židle jsem se opět přesvědčila o nesmirné profesionalitě a užasném hereckém výkonu paní Daniely Bambasové. Děkuji vám za krásný zážitek.
Kotýnková

Slaměná židle, 14. 10. 2011

Navštívila jsem představení Slaměná židle. Bylo to zvláštní, ale krásně zvláštní představení. Herci hráli úžasně a tak nějak jinak, než je divák zvyklý v JD. Děkuji za obohacující umělecký zážitek!
Hanka

Slaměná židle, 3. 10. 2011

Jsem nadšená z představení Slaměná židle. Takovou zvláštní hru jsem ještě neviděla. A lady Ráchel v podání paní Bambasové mě nadchla ze všeho nejvíc. Všichni hráli krásně, ale její  výstupy mě doslova přikovaly k židli (naštěstí ne slaměné:-)) Děkuji. Určitě půjdu znovu!
Kamila Duchková
starší >>