Hledám děvče na boogie woogie

Josef Stelibský, Antonín Procházka

hudební crazy komedie premiéra: 25. 2. 2011 derniéra: 2. 4. 2014 počet repríz: 27

Neodolatelně komické příhody svérázných prvorepublikových figurek v hotelu U Veselého kamzíka, jež skladatel (ne)zapomenutelných hudebních komedií Ostrov milování, Podej štěstí ruku či Grandhotel Riviera doprovodil šlágry, které dnes vnímáme jako osvěžující retro ve stylu Melody Makers Ondřeje Havelky.

 

Účinkovali

Alexandr Myška, výrobce sýrů značky Bernardýn
Marcela, jeho dcera
Annie Dobrmanová, výrobkyně sýrů značky Dobrman
Zuzana, její neteř
Pavel Zemanský, syn majitele hotelů
Václav Nezbeda, pražský fotograf
Čížek, ředitel hotelu U Veselého kamzíka
Anežka Zemanská, podvedená manželka
Dr. Šalamoun, advokát
Alois, vrchní
Tramp
Sokolka
Dokumenty
Plakát k představení / foto Petr Hasal, design Marek Vácha
Z médií
Deník
25.2.2011
MF dnes
24.2.2011
Právo
25.2.2011
Sedmička
10.3.2011
Musical-opereta.cz
23. 2. 2011
Regionální noviny.cz
7. 11. 2011
 
Hudební nastudování a instrumentace Martin Peschík
Pohybová spolupráce Petr Miler
Sbormistr Josef Sychra
Asistent režie Jan Štěch
Hudební příprava Pavel Baxa, Josef Zaplatílek
Představení řídí Michaela Freudenschussová
Text sleduje Alena Vozábalová

 

Texty písní / J. Mottl, K. Melíšek, fotografie z představení / Petr HasalVíce...
Z vašich ohlasů

Hledám děvče na boogie woogie, 3. 4. 2014

"Ve stejný čas,za rok zas" nebojte se nepomátl jsem se, jen jsem si dovolil použít název z představení, které jsem před mnoha léty dělal v JD. Proč za rok zas? Inu představení o němž chci napsat pár řádek jsem s manželkou shlédl  28.3.2013 to jsem je v  JD viděl podruhé a třetí dnes (2.4.2014 a to bylo bylo derniérou). Uvedu-li tandem autorů hudba: Stelibský  text Procházka ví znalci,že píši o "HLEDÁM DĚVČE NA BOOGI VOOGI". Dnes řídil orchestr opery Martin Peschík, který bravůrně vykličkoval z minirozjetí s "vrchem" - to však patří k živému projevu  vždycky říkával takový mistr, jakým byl Jiří Kosina (dlouholetý skladatel a dirigent JD). Derniéra byla opětr ve znamení vysokého nasazení celého teamu inscenace. Díky všem nejen na jevišti i mimo něj za  báječný večer.
Emilián Vaněk

Hledám děvče na boogie woogie, 28. 3. 2013

Hledám děvče na boogie woogie - 27.3.2013 -když si vyberete takové představení očekáváte příjemný večer. Inscenátoři renovovali pro dnešek hudební crazy komedii natolik zdařile, že se děj jinak nenáročné (jak taky jinak- v operetě) hry odvíjí jako sled obrazů v hudebním filmu, podloženým skvěle zpracovaným a vyváženým zvukem,kde máte všech ingrediencí -tak akorát. Instrumentace a provedení Stelibského, byla pro nás, co máme rádi hudbu první republiky přímo bombónkem. Velká škoda, že se nemůže děkovat celý dnes hrající orchestr-tak alespoň jsme potleskem vzdali hold dirigentovi dnešního skvělého výkonu panu J. Zaplatílkovi. Opakoval bych se, jak mne všichni doháníte k slzám radosti, ale je tomu tak. Na všech bez rozdílu je vidět, že máte své povolání jako poslání tím myslím všechny i ty co jsou v zákulisí scény a bez jejich přičinění by to nebylo takové, fajnové inspice – světla –zvuk – scéna –garderoba – vlásenky – rekvizity – uvaděči - šatny, prostě všichni. Ještě jednou, Vám všem v tomto diváckém maratonu (kdy v týdnu uvidím 3 představení) moc děkuji bývalý kolega Emilián Vaněk  
Emilián Vaněk

Hledám děvče na boogie woogie, 5. 11. 2012

Velice jsme se bavili na operetě ve středu.Velmi vtipné, s prvorepublikovou nostalgií. Super,více takových komedií.   
Alena Bártová

Hledám děvče na boogie woogie, 2. 11. 2012

Dnes jsme navštívili představení Hledám děvče na boogie woogie. Moc se nám líbilo, jihočeský operní ansábl má nejen pěveckou, ale i hereckou úroveň. Užívali si to nejen v hledišti, ale i ti na jevišti. Byl to moc pěkný večer. Velmi děkujeme.  
Jan Voldřich

Hledám děvče na boogie woogie, 7. 11. 2011

Ve čtvrtek 3. listopadu jsem byla na operetce Hledám děvče na boogie woogie a celý večer jsem se příjemně bavila. Vůbec mi nevadilo, že se po mne ohlíželi někteří diváci, když jsem se upřímně smála při komických scénách. Děkuji touto cestou především paní Volfové a panu Průdkovi. Byli skvělí. Pana Průdka jsem poprvé viděla, coby dítko školou povinné, v Mozartově opeře Figarova svatba a musím říct, že dodnes neztratil nic na svém šarmu. Ještě jednou děkuji za opravdu krásný večer a přála bych si více podobných představení.
Veronika

Hledám děvče na boogie woogie, 30. 9. 2011

V sobotu 24.9.2011 jsem viděla Vaše představení Hledám děvče na boogie woogie a bylo to úžasné. Určitě se ještě jednou přijedu podívat i s dcerkou.
Jitka

Hledám děvče na boogie woogie, 6. 5. 2011

Hledám děvče na boogie woogie - 2.5.2011 Jsem s manželem věrný návštěvník divadel, především těch pražských, protože tam to máme přece jen blíže, než do Budějovic. Dostalo se nám příležitosti zhlédnout Vaše představení a bylo to naprosto super. S perfekcionalismen profesionálů a s nadšením ochotníků. Bylo vidět, že nejen diváci, ale i herci se dobře baví. Výborná atmosféra a skvělé pěvecké a herecké výkony. Ta cesta stála za to, i když jsme se pak vraceli domů a dorazili jsme ve tři ráno. Jsem přesvědčena, že si to brzo zopakujeme. Fakt to stálo za to! Díky a budeme se těšit zase na nějaký ten pěkný kousek.
Eva Votíková

Hledám děvče na boogie woogie, 4. 4. 2011

Zhlédl jsem dokonalé představení Hledám děvče na boogie woogie. Chtěl bych poděkovat Romaně Strnadové za výborné ztvárnění mladé distingované dámy i dalším hercům za skvělý večer.

Hledám děvče na boogie woogie, 14. 3. 2011

Viděli jsme Vás v pátek, úžasné představení, krásná výprava i výkony všech herců, přeji mnoho repríz a vždy plné hlediště. Myslím, že přijdu ještě.
Alča

Hledám děvče na boogie woogie, 2. 3. 2011

Včera jsme byli na druhé premiéře Hledám děvče... - byla jste úžasná i s tou ortézou. Moc nás mrzelo, že jste nedostala kytičku, ale tleskalo se tentokrát jako o život.
Lída N.

Hledám děvče na boogie woogie, 28. 2. 2011

Viděla jsem generálku a bylo to super. Přeji hodně repríz a dnes držím palce.
Alča