Kdo je tady ředitel?

Lars von Trier

komedie, DO 15 LET NEVHODNÉ! premiéra: 12. 11. 2010 derniéra: 15. 1. 2013 počet repríz: 23

Když chcete, aby vás měli všichni rádi, nemůžete být šéfem žádné firmy.

Dokumenty
Plakát k představení
fotografie / Ivan Pinkava, design / Robert V. Novák
Z médií
MF dnes
11.11.2010
Právo
12.11.2010
Deník
12.11.2010
Sedmička
18.11.2010
MF dnes
22.11.2010
Deník
15. 1. 2013
 
Vizuální koncepce Ivan Pinkava
Technologická spolupráce Pavel Krejčí
Dramaturgie Olga Šubrtová
Představení řídí Jaroslav Kukrál
Text sleduje Jan Saska

 

Příjemnější je hrát si na kolegu a tlumočit příkazy neexistujícího šéfa ze zámoří. Když ale přijde zásadní zlom, při kterém ředitel být musí, zbývá jediné a dost riskantní řešení – najmout na roli ředitele profesionála. Herec bez práce po takové příležitosti skočí a kolotoč šílených situací se roztáčí... V hlavních rolích Zdeněk Kupka a Ondřej Volejník.

KOMEDIE KOŘENĚNÁ NEJEN VULGÁRNÍMI VÝRAZY.Překlad filmového scénáře / František Fröhlich, divadelní adaptace / Olga Šubrtová a Martin Glaser, fotografie z představení Petr NeubertZ vašich ohlasů

Kdo je tady ředitel?, 2. 11. 2012

Už je to nějaký čas, co jsem toto představení shlédla. Samozřejmě jsem si přečetla recenze, než jsem se rozhodla se jít podívat. Několikrát jsem se dočetla, že je to hra plná vulgarismů, ale jinak zdařilá. Vulgarismy mně, dvacetileté studentce, rozhodně nevadily, proto jsem pozvala kamarádky a vyrazily jsme „za kulturou“. Vím, že nejsem žádný divadelní znalec, proto bych neměla kritizovat, ale z mého pohledu “obyčejného diváka“ mě (ani mé kamarádky) divadlo nezaujalo. Vulgarismy se tam občas objevily, to uznávám, ale v nijaké přemrštěné míře. Bohužel vtípky vázly, zasmály jsme se za celé představení asi 2x a odcházeli jme nepotěšené a nenadšené. Snad to bylo tím, že to nebyl náš šálek kávy, protože jiná představení se mi v Jihočeském divadle velmi líbí.  
Petra

Kdo je tady ředitel?, 19. 12. 2011

Vulgarismy v divadle? Hnus. Na takovou kulturu chodit odmítám. Kultura má člověka povznášet a ne ho učit, že to, co dnes kolem sebe denně slyšíme je vlastně normálka.
Pavel

Kdo je tady ředitel?, 31. 10. 2011

Kdo je tady ředitel? Herecké výkony jako vždy uchvátí. Bohužel to je tak celé, čím tato hra zaujme. Naprosto trapný scénář, který jediné co dokázal, bylo ukolébávat diváka ke spánku. Jediné čím se tuto hru snažil vyzvednout byly vtipy, které za každou cenu musely obsahovat vulgaritu jelikož by na nich nebylo nic vtipného.
M. P.

Kdo je tady ředitel?, 31. 10. 2011

Z této hry mám smíšené pocity. Jedny kladné, a to z výkonu herců, které byly vydařené, prožité, bylo na co koukat. Negativní z přehnaných vulgarismů i zbytečné soulože, která byla nevkusná, nevěrohodná, zbytečná. Z počátku mě hra bavila, byla vtipná,ale druhá půlka u mě zcela propadla a z divadla jsem odcházela zklamaná. Dnešní doba je hnusná sama o sobě, ano vulgarismů kolem sebe slyšíme víc než dost, ale nemusí se z toho dělat přece něco normálního a brát to tak, že když tak mluví kde kdo, tak je to normální a řiďme se tím všichni a koukejme na to i v divadle. Možná mám zastaralé názory, ale divadlo by nás svým způsobem mělo vychovávat, odcházet z něj a přemýšlet nad tím co jsme viděli, mělo by nás obohatit, dělat vzdělanější, zachovávat určitou kulturu. A ne si úpadek naši společnosti a morálky dávat ještě do divadla a brát to jako novou normu. Je mi 22, nejsem nějaká stará a přehnaně konzervovaná baba, přišlo mi to jednoduše trapné a nevkusné.
J. Kusová

Kdo je tady ředitel?, 14. 2. 2011

Představení Kdo je tady ředitel? se mi moc líbilo. Spousta humorných scén, i vážných chvilek. A to, že se v dialogu objevily vulgarismy? Slýcháme je mnohem častěji v reálném životě, tak proč se urážet při divadelním představení, které je psáno životem... Za mě dávám hercům jedničku a těším se na další představení. Držím palce
Josef Janšto

Kdo je tady ředitel?, 14. 2. 2011

Včerejší hra mi udělala velkou radost. Byl to herecký koncert. A skvělá sonda do našeho současného tragikomického světa, dobře jste dávkovali jeho bizarnost a absurdnost. Pro mě je nejdůležitější, že se mi opět dostalo toho, proč do divadla chodím - dávky energie, sdíleného porozumění a prožitku. Děláte velmi dobře svou práci!
Magda Mašková

Kdo je tady ředitel?, 3. 1. 2011

Mezi svátky jsem konečně viděl komedii Kdo je tady ředitel a odcházel jsem opravdu velmi spokojený. Měl jsem totiž šanci vidět stejné představení v pražském Švandově divadle a měl jsem velkou radost, že tady máme tak skvělý soubor, který umí udělat moderní a nepodbízivé divadlo, u kterého se ten, kdo chce, může opravdu dosyta zasmát. Když si čtu ohlasy, tak je mi ale naprosto jasné, že kdyby budějovičtí udělali z Triera stejně tupou řachandu, jako Pražáci, tak by se všichni smáli, až by se za břicho popadali. A těch pár sprostých slov a jedna soulož  by nikoho nepřiměla k demonstrativnímu odchodu z divadla. Buďme rádi, že tady máme tak šikovnou partu lidí, která si poradí i s tak těžkým autorem, jako je Lars von Trier! Nepovedlo se to ani borcům z Národního!
Petr Novotný

Kdo je tady ředitel?, 31. 12. 2010

No myslím, že tu někteří zbytečně hysterčí! Jako komedie to bylo dost dobré a ta vulgárnost prostě do současného světa patří, tak jaképak přetvařování!  
L.M.

Kdo je tady ředitel?, 17. 12. 2010

16.12. jsem byla na představeni Kdo je tady ředitel? Byla jsem v šoku jak se dá dělat divadlo. Co slovo to prostota, bylo mi studno se na takové představení dívat a tak jsem v polovině odešla.V hledišti byly i děti, protože jsme si kupovali lístky na komedii. Raději jsem chodila 1,5 h po vánočně vyzdobených Budějovicích a čekala na autobus než se koukat na hru kde se soulož opravdu naznačovala věrohodně.
Vondráková

Kdo je tady ředitel?, 18. 11. 2010

Ve hře Kdo je tady ředitel? jsem byla především uchvácena úžasným hereckým výkonem pana Volejníka a pan Kupka byl taktéž výborný. Gratuluji, pánové! Velice mile mě překvapil svým hereckým výkonem pan Veselý, kterého jsem po dlouhé době viděla v jiné roli než kladného milovníka. Ano, bylo tam hodně vulgarismů, ale to bohužel k dnešní době patří, takže mě to neurazilo, nešokovalo a ani mě to nevadilo. Slečna překladatelka vulgární výrazy přednesla s elegancí :-)
Hana Krejzová

Kdo je tady ředitel?, 15. 11. 2010

Kdo je tady ředitel? Navrhoval bych povinnou účast v rámci managerských kursů, protože sondy do mezilidských pracovních i nepracovních vztahů jsou jedinečně trefné Stejně tak i tematický šlágr všech školení jakým jsou komunikační dovednosti ... prostě super! Jen mně dost často při představení vrtalo hlavou, zda Finnur rozumí Dánsky nebo ne s postupem obchodních jednání asi hodně pochytil, protože už nečeká na překlad půvabné slečny překladatelky. I tak mě  herci přijdou s každým novým představením přesvedčivější, lepší, jistější ... jen tak dál ...
Vladimír Vancl

Kdo je tady ředitel?, 15. 11. 2010

Jsem předpaltitelem prémiových představení. Po shlédnutí druhého letošního představení budeme s manželkou zvažovat zakoupení na příští rok. Jestliže může být (a nebo je), úspěšné představení jen to, které je naplněno-přeplněno vulgarismy, pak děkuji nechci se na tom podílet. Mimochodem při cestě v pátek z představení jsem si obdobný názor vyslech ve skupince návštěvníků před námi. S pozdravem Josef Spurný
Josef Spurný

Kdo je tady ředitel?, 15. 11. 2010

Z dnešní premiéry Kdo je tady ředitel jsem odcházela poněkud v rozpacích. Moc jsem se těšila na komedii a její novou tvář, ale mé pocity po jejím shlédnutí byly nijaké. Ani mě to nenadchlo, ani nezklamalo. Výkony herců byly báječné, ale velký problém jsem cítila v režii. Myslím, že modernost za každou cenu není nutností, někdy dokáže spíše uškodit. Moderní tvorbě se vůbec nebráním, naopak jsem vděčná za modernější pojetí činohry Jihočeského divadla, ale tady se to evidentně nepovedlo, text dle mého názoru není natolik nosný, aby se dalo hrát v tak prázdné scéně. A to jsem od pana režiséra Glasera viděla již mnoho inscenací, jako např.Nebezpečné vztahy, Odcházení, Očištění, Othello, dokonce i Prorok Ilja mě velice pobavil a obohatil, ale tato inscenace pro mě byla naprosto obrovským šokem a to v tom smyslu, že mi absolutně vůbec nic nedala, ani co se emocí týče a bohužel ani jinak, zkrátka nuda, protkaná trochou vtipných replik, ale jinak nic, žádná emoce, žádný vnitřní pocit, nic. Ve srovnání s vaší první premiérou sezóny, Komunismus, ze které jsem odcházela naprosto nadšená, jak pojetím scény, vtipem a zároveň mrazením v závěrečné scéně, odehrávající se na střeše, tato inscenace je naprosto o ničem. Obávám se ale, že v tomto případě neselhali herci, spíše jsem vnímala vedení týmu nesprávným způsobem. Čímž nechci nikoho urazit, pouze vyjádřit svůj názor, řekla bych poměrně častého a pravidelného diváka a fanouška českobudějovické činohry a  protože výše zmíněných kousků od pana Glasera si velice vážím, myslím, že i občasná kritika je na místě. Nicméně děkuji všem hereckým aktérům za odvahu a výsostnou práci. A samozřejmě i týmu okolo jeviště, bez kterého by se tato inscenace jistě neobešla.Děkuji za premiéru, těším se na již připravovanou Noční show a doufám, že jsem byla jediným kritickým divákem a tímto vyjádřením jsem nijak nedegradovala vaši výtečnou hereckou práci na prknech Jihočeského divadla. Hodně zdaru při další práci.
Petra Nová