Komunismus

Viliam Klimáček

rudá love story premiéra: 22. 10. 2010 derniéra: 30. 4. 2011 počet repríz: 13

Nelze říct: „Jsem tak trochu těhotná.“, ani: „Jen tak trochu mě na tebe nasadila StB.“ Ďábel si vždycky bere celou duši. 80. léta 20. století – naše nedávná minulost – smutně i směšně. V hlavních rolích Roman Nevěčný a Jaroslava Červenková.

 

Účinkovali

On - Michal
Ona - Alena, jeho manželka
Viktor, jejich jediný syn
Soused - Cibula
Muž - důstojník StB
Alessandro Raspatti
Dokumenty
Plakát k představení
foto Ivan Pinkava / design Robert V. Novák
Z médií
Deník
15.9.2010
Juicy
říjen 2010
Deník
22.10.2010
Deník
21.10.2010
MF dnes
22.10.2010
MF dnes
22.10.2010
Právo
22.10.2010
Sedmička
27.10.2010
Právo
27.10.2010
Deník
1.11.2010
Divadelní noviny
30.11.2010
Lidové noviny
8.1.2011
MF dnes
30.10.2010
Deník
24.9.2011
 
Představení řídí a text sleduje Markéta Vejdovcová
Fotomontáže Patrik Borecký
Dramaturgická spolupráce Kateřina Suchanová
Pohybová spolupráce Živana Stupková

 

2. místo v divácké anketě Jihočeské Thálie o nejoblíbenějí inscenaci!Fotografie z představení / Petr NeubertZ vašich ohlasů

Komunismus, 16. 5. 2011

Pane "Rejpal" Možná se bude hrát o lidech, kteří.../přestože existuje SVOBODA SLOVA/....se neumí pod svůj příspěvek ani podepsat. Jestli je pro vás hra Komunismus "vulgární hrůza",.. pak je to přesné zrcadlo doby,ve které jsme žili 40 let!....takže představení splnilo svůj účel :-) Přeji vám více pozitivních zážitků v té "naší" době i v našem divadle!
Daniela Bambasová

Komunismus, 16. 5. 2011

Existuje ještě vůbec někdo, kdo má odvahu ty vulgární hrůzy, co dává v posledních letech činohra JčD, kritizovat? nebo budou sprosťárny povinné, jak výše doporučuje jedna z "fanynek"? Nu, počkejme si, co se jednou bude hrát o téhle "naší" době; to je teprv voliéra!
Rejpal

Komunismus, 4. 3. 2011

  Před chvílí jsem se vrátila z představení "Komunismus" - absolutně vynikající úžasné představení a neméně skvělé výkony herců - obzvláště pana Nevěčného a pana Hrušky!!!! Ovšem současně z děje hry jde mráz po zádech - i když jsem "temnou dobu totality" zažila - v nejmenším si nedokážeme představit ty hrůzy, které někteří lidé museli prožívat. Role v tomto představení byly ztvárněny tak živě a reálně, že opravdu v některých momentech - nejvíce v závěrečné scéně - šel opravdu mráz po zádech... kéž by toto představení bylo i varováním pro další generace... moc děkuji za skvělý zážitek!!!!!!!
Pavla Haršániová

Komunismus, 3. 3. 2011

Včera jsem navštívila představení Komunismus a ještě cestou domů mi "šel mráz po zádech". Děkuji za krásné a přesvědčitvé herecké výkony. Přestože jsem v této době prožila velký kus svého života a věděla jsem, co mě čeká, notně to se mnou zatřáslo. A nestydím se ani za slzičku na konci. Moc si přeji, aby na taková díla chodilo co nejvíc mladých lidí, kteří si uvědomí, že to není žádná fikce, výmysl ani sranda. Aby to brali jako varování... Tak silný zážitek jsem opravdu nečekala, ještě jednou vřelý dík za bravurní herecké výkony všech herců a perfektní dramaturgii.
Lída N.

Komunismus, 3. 3. 2011

Děkuji za zajímavé představení (3.3.11). Musím podotknout, že první polovina byla pro mě úžasná, promyšlená, chytře vystavěný překvapivý děj a vyústění před přestávkou. Druhá část ale veškeré mé nadšení a soustředění úplně rozbila. Závěrečná hodina byla pro mě naprosto prázdná, bez dějového zvratu (konec byl více než předvídatelný), nejisté emoce hlavních hrdinů se ke mně také nedostaly (hned po přestávce bylo "rozhořčení" ženy až příliš přehrané, podobně výčitky hlavního hrdiny nebyly tolik osobní a přesvědčivé). Pro mě tedy hra skončila v první půli, kde byly skvělé herecké výkony všech, skvělé náznaky v ději, skvělá scéna. Druhou půlku jsem se bohužel nudila (což se mi v JD stalo snad poprvé)...
Jana B.

Komunismus, 3. 3. 2011

Před chvílí jsem se vrátila z představení "Komunismus" - absolutně vynikající úžasné představení a neméně skvělé výkony herců - obzvláště pana Nevěčného a pana Hrušky !!!! Ovšem současně z děje hry jde mráz po zádech - i když jsem "temnou dobu totality" zažila - v nejmenším si nedokážeme představit ty hrůzy, které někteří lidé museli prožívat. Role v tomto představení byly ztvárněny tak živě a reálně, že opravdu v některých momentech - nejvíce v závěrečné scéně - šel opravdu mráz po zádech ......kéž by toto představení bylo i varováním pro další generace....moc děkuji za skvělý zážitek !!!!!!!
Pavla Haršániová

Komunismus, 24. 2. 2011

Budu se jen opakovat po ostatních, ale hra Komunismus je opravdu pecka!!! Neuvěřitelně působivé a silné představení se stejně ůžasnými hereckými výkony, pan Hruška ať zahraje cokoliv tak mu to doslova spolknu i s navijákem, pro Václava Lišku mám celkově slabost a pan Nevěčný-excelentní !!! Díky němu se mi tak posledních patnáct minut třásly nohy a srdce málem vyskočilo z hrudi, tak byl přesvědčivý. Bravo !!!!
Alena M.

Komunismus, 15. 2. 2011

Velmi příjmené a silné představení. Především výkony pana Hrušky a Nevěčného stojí za pozornost.
Petr Kuba

Komunismus, 24. 1. 2011

Dobrý den, chtěla jsem vám jenom poděkovat za představení Komunismus, který jsem shlédla včera 22. 1. 2011. Celou hru jsem měla mrazení v zádech a na konci jsem si i poplakala. Tato hra by měla být pro všechny povinná. Ještě jednou děkuji a hodně štěstí vám všem.
Kateřina Jiroutová

Komunismus, 21. 12. 2010

Dobrý den, 18.12.2010 jsem by na představení a bylo nádherné. Chtěl bych poděkovat hercům za skvělý výkon. Jen těch sprostých slov na můj vkus bylo přespříliš.
Poláček

Komunismus, 16. 12. 2010

Dnes jsem byla na tomto představení a jsem nadšená! Ani jsem nečekala, že budu tak spokojená. Herecké výkony úžasné, hudba chvílemi dodávala husí kůži nahánějící atmosféru.. Jsem moc ráda, že jsem do divadla šla, děkuji za skvělý večer díky tomuto představení.
Zuzana

Komunismus, 25. 11. 2010

Děkuji za inscenaci Komunismus ze dne 22.11., tak silné představení jsem dlouho neviděl. Krásné herecké výkony, výborná atmosféra. Naprosto báječná práce všech, která se v této inscenaci odrazila. Musím říct, že díky této hře začnu do divadla chodit pravidelně. Děkuji všem, byl to velmi silný zážitek. Všem vřele doporučuji. Určitě se na tuto divadelní práci jděte všichni podívat..Bravo, bravo, smekám a děkuji.
Pavel Kadleček

Komunismus, 23. 11. 2010

Díky za dnešní představení Komunismus....opravdu hodně hořká - rudá love story. Výborně zpracované...úžasné herecké výkony. Díky, díky, díky....
Jana Kadlecová

Komunismus, 23. 11. 2010

Dobrý den, z pondělní reprízy představení Komunismus jsem byl nadšen. Připomněl mi - že nic není doopravdy jak vypadá. Je to jako výborný český film Občanský průkaz - jen na divadle... Všichni herci výborní! Roman Nevěčný, Jarka Červenková, Martin Hruška, Petr Šporcl i Václav Liška! Tleskám ve stoje!
Jan Švejda

Komunismus, 8. 11. 2010

Když jsem šla na Komunismus, nemyslela jsem si, že se mi bude tak moc líbit. Ale je to hra která mi zůstane dlouho v podvědomí a přispěly k tomu jak skvělá scéna, tak výborné výkony všech herců. A navíc - když hraje Václav Liška těším se na děkovačku, protože se při ní vždycky moc krásně směje.
Marta Strnadová
starší >>