Sen noci svatojánské

Felix Mendelssohn-Bartholdy

taneční burleska premiéra: 4. 2. 2011 derniéra: 21. 2. 2012 počet repríz: 11

Jedna z nejoblíbenějších Shakespearových komedií inspirovala německého romantika Mendelssohna ke skladbě, která založila jeho světovou slávu. Právem – romantická náladovost, dokonalá klasická forma i programová fantasknost nesmírně “sluší” alžbětinské veselohře, ve které jsou tentokrát zbytečná slova, ale nezbytná řeč těla. Děti mají v doprovodu dospělých vstup zdarma!

 
Scéna a kostýmy Kristina Novotná
Dramaturgie a světelný design Attila Egerházi
Představení řídí Zdeňka Dubská

 

Umělecký šéf baletu JD Attila Egerházi by chtěl v této inscenaci za pomoci Mendelssohnovy hudby učinit viditelným Shakespearův sen, který autor komedie vyjádřil slovy.Z vašich ohlasů

Sen noci svatojánské, 28. 2. 2012

21.2.2O12 SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ derniera - S krásným pocitem jsme odcházeli z představení. Děkujeme všem baleťákům a především p. Zdeňku Mládkovi a p. Světlaně Mládkové - byli jste úžasní, sehraní, krásní a nejlepší. Díky a mnoho úspěchů v další práci...
Spilkovi

Sen noci svatojánské, 9. 5. 2011

Díky, díky, díky za krásný večer s baletem ve Snu noci svatojánské. Byli jsme uchváceni, nadšeni celým představením. Pohádková souhra Oberona v podání p. Zdenka Mládka a Titanie p. Světlany Mládkové neměla chybu. Jen tak dále. BRAVO!!!!!
rodina Malíčkova

Sen noci svatojánské, 3. 5. 2011

Děkujeme souboru baletu za nádherné představení, Sen noci svatojánské byl opravdu skvělý, především pak hlavní protagonisté pí. Mládková, sl. Mormeneo a další. Všichni jste byli úžasní, my i naše děti jsme si to skutečně užili. Hlasité BRAVO!!!
Martincovi

Sen noci svatojánské, 2. 5. 2011

Díky za skvělý čtvrteční SEN, bylo to doopravdy jako ve snu. Nejlepší byla Titánie s Oberonem a Puk. Díky pane Egerházi!
Pavel Malík

Sen noci svatojánské, 29. 4. 2011

Moc děkuji všem za představení Snu noci svatojánského, moc jsem se bavila a zejména pak výkony Z. Mládka, paní S. Mládkové a slečny C. Porres Mormeneo byly až neuvěřitelné. Děkuji za skutečně skvělý zážitek. Všem jen doporučím!!!
Lenka Přerovská

Sen noci svatojánské, 22. 4. 2011

Ale představím si ještě jeden Sen noci svatojánské, ten z Jihočeského divadla… A zapomínám na knihu a jsem překvapena, že jeden geniální Maďar dokáže vyjádřit všechnu tu krásu v jedné hodině - beze slov, pouze prostřednictvím nádherného propojení tance, hudby, světel, barev a pohybu - tak úžasně, že zůstávám bez dechu a beze slov v údivu, a pociťuji nepopsatelnou radost, krásu a štěstí.
Jaroslava Vlčková

Sen noci svatojánské, 14. 2. 2011

V pátek 11.2. jsme shlédli představení Sen noci svatojánské v podání baletního souboru. Co napsat - krásné, úsměvné, pohodové, radostné, výborné výkony tanečníků počínaje Oberonem, přes Puka a konče poslední vílou. Za to patří dík celému souboru baletu Jihočeského divadla a jeho uměleckému vedoucímu Attilovi Egerházimu. Děkujeme.
Lída a Honza

Sen noci svatojánské, 14. 2. 2011

Sen noci svatojánské byl super, nejvíc se mi líbil výkon paní S. Mládkové a jejího manžela Z. Mládka. Celkově prostě super. Díky
Daniel Kopička

Sen noci svatojánské, 8. 2. 2011

Premiéra byla úžasná. Viděl jsem představení na Krumlově a musím říci, že přenesení představení do zděného divadla se p. Attilu Egerhazimu  povedlo. Ovšem na rozdíl od názoru rodiny Válkovi si myslím, že slečna Schneiderová nelze pí. Mládkovou nahradit. Srovnání  vyznělo lépe pro slečnu Schneiderovou. Paní Mládková byla bohužel méně výrazná.  Jinak velký dík patří všem členům baletního souboru
Ivan Brož

Sen noci svatojánské, 8. 2. 2011

Musíme se připojit k ostatním kladným ohlasům, páteční premiéra Snu noci svatojánského byla fantastická. Skvělé výkony celého souboru, především pak Světlany Mládkové a Zdeňka Mládka jsme s přítelkyní přímo hltali. Jejich souhra nás naprosto uchvátila a zanechává v nás i nadále přetrvávající pocit  harmonie a naděje, že i přes chamtivost a rozdíly jejich rolí byla právě láska ta co vítězí. Umělci se zhostili svých rolí s neskutečnou opravdovostí, která se pak za pomocí nádherné hudby přelila snad do každého diváka. Gratuluji všem účinkujícím,celému orchestru, dirigentovi a v neposlední řadě také šéfovi baletu Attilovi Egerházimu za skvělý výběr interpretů a vůbec celého díla. Děkujeme Jihočeskému divadlu za skvělý zážitek!!!
Petr

Sen noci svatojánské, 7. 2. 2011

Včera to bylo velice hezké; je vidět že tančíte ráda, že jste baletka  tělem i duší. Nedalo mi to a chtěl jsem vědět, kde jste se tu  s takovým  cizokrajným jménem vzala. Tedy z Katalánska... Malá, živá a velice  pohyblivá Sagrada familia! P. S. Ten cyklus Portrait of a Ballerina na www.tanc.fenyezo.hu/galleries/2009/cristy je nádherný. Hodně dalších úspěchů!
Jiří Sláma

Sen noci svatojánské, 7. 2. 2011

Dnešní premiéra byla naprosto skvělá!!!!
Iveta

Sen noci svatojánské, 7. 2. 2011

Premiéra baletu Sen noci svatojánské mě naprosto uchvátila. Především ztvárnění rolí Titanie (paní Mládková), Oberon (pan Mládek) a Puka (slečna Mormeneo) si mě toto představení skutečně získalo. BRAVO, děkuji vám.
Lenka Botelová

Sen noci svatojánské, 7. 2. 2011

Děkujeme baletu za SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ, který v nás zanechal pohádkovou náladu. Skvěle a s noblesou zatančil svou roli Zdeněk Mládek (THALIE mu patří právem) a Světlana Mládková plně nahradila svým projevem Lindu Schneiderovou. Těšíme se na další představení.
Válkovi