Taneční delikatesy

/ Czech Dance Highlight

baletní večer premiéra: 19. 11. 2010 derniéra: 21. 4. 2012 počet repríz: 11

Baletní trojvečer složený z choreografií Jiřího Kyliána "Un Ballo" na hudbu M. Ravela, Attily Egerháziho "In and out" na hudbu A. Dvořáka a Václava Kuneše "Neen-Ya" na hudbu N. Simone.

 
Choreografie / Un Ballo Jiří Kylián
Choreografie / Neen-Ya Václav Kuneš
Choreografie, scéna a světelný design / In and out Attila Egerházi
Kostýmy / Un Ballo Joke Visser
Scéna a světelný design / Un Ballo Kees Tjebbes
Asistent choreografie / Un Ballo Shirley Esseboom
Kostýmy / Neen-Ya Marianne Nilsson
Světelný design / Neen-Ya Loes Schakenbos
Asistent choreografie / Neen-Ya Rei Watanabe
Asistent choreografie / In and out Linda Svidró Schneider
Kostýmy / In and out Andrea T. Haamer

 
Více...
Z vašich ohlasů

Taneční delikatesy, 13. 4. 2012

YOU GUYS ARE THE BEST!!!! :) SEE YOU SOON!!!! XXX
Jiří Kylián

Taneční delikatesy, 5. 5. 2011

Dobrý večer, moc děkuji za dnešní představení. Vrátila jsem se téměř se slzami v očích. Ne snad proto, že by byla vystoupení tak emočně prodchnuta. Spíše jsem si uvědomila, že je strašně milé, když umění nejen bourá a ničí zažité hodnoty, když se snaží být neustále inovátorské a revoluční, originální, nové..., ale když také dokáže být LIDSKÉ a člověka pohladí po duši. Závěrečná třetí část byla tak jemně abstraktní, tak ženská a mužská... Nedokážu to vyjádřit slovy, ale ačkoli jsem se po první a druhé části cítila trochu rozpačitě (např. kvůli anglickým promluvám, kterým člověk nerozuměl - což nemuselo být samozřejmě úplně podstatné), posledním vystoupením jsem dala úplně sbohem analytickému rozumu a konečně mohla bezpečně otevřít srdce. Ještě jednou děkuji!!!
Jana

Taneční delikatesy, 28. 2. 2011

Děkuji za skvělý večer, "Lahůdky" mne opravdu potěšily. Skvělé výkony tanečníků p. Kubáně, sl Šneiderové, sl. Coufalové...
Linda

Taneční delikatesy, 6. 1. 2011

DELIKATESY,které jsme "ochutnali" v Jihočeském divadle, byli po všech stránkách skvělé. Všechny tři části byly výborně zatančeny a ne jen stroze odcvičeny. Především prostřední část na písně Niny Simone, kterou máme rádi, byla umocněna skvělými výkony. Nejen jim, ale vůbec všem účinkujícím a jejich šéfovi moc děkujeme za krásný zážitek. Ještě jednou BRAVO!!! 
Katka a Libor Vrbatovi

Taneční delikatesy, 6. 1. 2011

Veliká poklona nad dnešním představením. V první části jsem se pohodlně usadila na sedačce, nechala se unášet příjemnou atmosférou, byla jsem mile překvapena tím, že balet se dá tančit.... :-) V druhém vystoupení jsem zjistila, že nedýchám a cosi mi stéká po tváři. Při třetím vystoupení jsem se nadechla a na konci tleskala, že mě ruce pálí ještě nyní. Jásám a křičím bravo nad dnešním vystoupením!
Veronika

Taneční delikatesy, 6. 1. 2011

Dobrý den, dnes jsem viděla představení Taneční delikatesy a mohu vřele doporučit. Bylo to nádherné. Zajímavá choreografie, výborní tanečníci, příjemná hudba a krásná scéna.
Pavla Matějů

Taneční delikatesy, 29. 11. 2010

Děkujeme baletu za nádherný večer při představení Baletní delikatesy naplněný skvělým vystoupením celého souboru. Jako vždy nezklamal Zdeněk Mládek jeho úžasné propojení pohybu s hudbou opravdu chytne za srdce.  BRAVO!!!!
Válkovi

Taneční delikatesy, 19. 11. 2010

Úžasná podívaná, zážitek, který člověka nabíjí ... Balet tančil až se tajil dech. Slavní choreografové dodali představení exkluzivitu. Určitě se do Jihočeského divadla na balet zase brzy vypravíme.
Libuše H.

Taneční delikatesy, 22. 11. 2010

Páteční premiéra byla jedním slovem nádherná... Jen tak dál!!
Iveta

Taneční delikatesy, 22. 11. 2010

Musím se přiznat, že jako milovnice divadla mám v divadle - obecně - ne vždy pocit dokonalosti z dění na jevišti. Dokonalou syntézu všech jevištních složek je samozřejmě nutné hledat ve všech divadelních žánrech, jsem ale přesvědčena, že v žánru baletu ji možno nalézt nejsnadněji . Pokud ovšem je balet na tak vysoké úrovni jako ve vašem divadle! Navštívila jsem s přítelkyněmi páteční premiéru Tanečních delikates a shodly jsme se, že ač tři různorodé balety, jedna dokonalost. Připojuji ještě jednu - možná hříšnou - myšlenku, že nejdokonalejší část delikates byla choreografie šéfa baletu Egerháziho na Dvořákovu hudbu. Dala mi největší prostor pro moji fantazii. 
Jana Nováčková

Taneční delikatesy, 22. 11. 2010

V pátek jsme viděli nejlepší balet, jaký jsme kdy měli možnost v Budějovicích vidět. Úžasný kolektivní výkon celého souboru. Pastva pro oči a pohlazení pro duši zvláště posledni choreografie Jiřího Kyliána. Také mě nadchnulo vystoupeni Nikol Šneiderové a Cristiny Porres v choreografii p. Kuneše! Bravo! Bravo! Bravo!
Karel Bláha

Taneční delikatesy, 22. 11. 2010

Moc děkuji za fantastický zážitek z páteční premiéry Taneční delikatesy, velkou poklonu celému souboru a obrovský dík za emoce, které jste díky tanci a skvělé hudbě dokázali probudit - doufám si říci, že - snad v každém...:-)
Veronika Homolková