Don Giovanni

Wolfgang Amadeus Mozart

opera o dvou dějstvích premiéra: 1. 10. 2010 derniéra: 24. 2. 2013 počet repríz: 23

Opera oper, která svojí premiérou navždy zakreslila Čechy do mapy světové operní historie.

3. místo v divácké anketě Jihočeské Thálie o nejoblíbenějí inscenaci!

Dokumenty
Plakát k představení
foto Petr Hasal / grafika Marek Vácha
Z médií
Deník
1.10.2010
MF dnes
1.10.2010
Právo
1.10.2010
Sedmička
Harmonie
listopad 2010
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Režijní spolupráce Miloslav Veselý
Sbormistr Josef Sychra
Choreografie Attila Egerházi
Asistent režie Jan Štěch
Hudební příprava Pavel Baxa, Lilija Červená
Představení řídí Zdeňka Dubská
Text sleduje Alena Vozábalová

 

Oblíbený mýtus o potrestaném prostopášníkovi není v Mozartově zpracování pouhé „dramma giacoso“ – veselé drama, jak zní podtitul libreta. Žádnému skladateli se totiž nepodařilo stvořit dokonalejší divadlo světa a propojit groteskní prvky s vysloveně tragickými. Don Giovanni je opět zde a je připraven zlomit vaše srdce!Libreto / Lorenzo da Ponte. Nastudováno v italském origináleVíce...
Z vašich ohlasů

Don Giovanni, 17. 7. 2014

Pavel Klečka je úžasný pěvec i herec, Leporello v jeho podání je nezapomenutelný!
Věra Laštovičková

Don Giovanni, 12. 5. 2011

I saw the Don Giovanni performance in Passau on April 17 - and it was a great pleasure! Congratulations for this production! It was extremely interesting for me, because I know the baroque theatre of Cesky Krumlov rather well. My seat in Passau in fact was not the best one, so I would like to see this production in Ceske Budejovice for a second time. Could you please let me know if you are going to play it next season, too? Thank you very much! (Překlad: Viděl jsem představení Don Giovanni v Pasově 17. dubna - a bylo to pro mě velké potěšení! Gratuluji k tomuto představení, bylo to pro mě velmi zajímavé, protože mám raději barokní divadlo v Českém Krumlově.)
Stefan Tanzer

Don Giovanni, 25. 3. 2011

Jsem naprosto nadšená z Dona Giovanniho!! Ta výprava, kostýmy, kulisy a vůbec všechno:-). Připadala jsem si jak v krumlovském barokním divadle. Jsem vážně uplně unešená. Hodně mě nadchla Jana Kačírková, po dlouhé době jsem ráda viděla skvělého Svatopluka Sema a nejlepší byl Leporello. Zpívali všichni úžasně, a hlavně ta italština, ta zní :-). A celkově to asi byla nejlépe ztvárněná opera co jsem viděla. Děkuji.
Markéta

Don Giovanni, 25. 3. 2011

Byli jsem dne 24.3.na opeře Don Giovanni. Nedokážu popsat pocity, které v nás tato opera  vyvolala. Krása, nádhera !!!! Provedení a obsazení - dokonalé. Jsme parta nadšenců, hrajeme ochotnicky divadlo / operetky / a společně navštěvujeme převážně operní představení. Tato opera nás nadchla, někteří jsme odcházeli se slzami v očích.       Děkujeme !!!  Určitě  ještě toto představení navštívíme!!!
Markéta

Don Giovanni, 4. 2. 2011

Děkuji za krasne predstaveni Dona Giovanniho moc se mne libil........rada pujdu na nehe jeste jednou
Lucie

Don Giovanni, 19. 10. 2010

Don Giovanni - bravo, bravo, bravo. Nádherná výprava, vynikající pěvecké výkony, bezvadná režie a Mozartova hudba !!! O této opeře lze mluvit jen v superlativech.  Při áriích paní Kačírkové, pana Sema, pana Voráčka a pana Horáka až mrazí v zádech. Znovu Vám všem ve stoje tleskám, stejně jako při pondělním představení. Pokud mi to čas dovolí, půjdu příběh Dona Giovanniho prožít znovu. Děkuji za opravdu skvostnou operu.
Veronika