Kráska a zvíře

František Hrubín

hra premiéra: 9. 6. 2006 derniéra: 6. 7. 2009 počet repríz: 44

Jedna z nejpůsobivějších českých pohádek napsaná velkým básníkem přímo pro otáčivé hlediště.

Z médií
Deník
15.8.2007
MF dnes
15.8.2007
Právo
17.8.2007
Deník
15.8.2007
 
Pohybová spolupráce Libuše Králová
Dramaturgie Olga Šubrtová

 

Příběh Krásky a Zvířete, který uvádíme na scénu, stěhuje se po celá staletí od národa v různých variacích, v detailech se obměňuje ... ale: vždycky v něm je růže, vždycky v něm je hodná skromná Kráska, čisté děvče, které se obětuje nejprve za otce a podruhé za netvora, v jehož srdci roznítila jiskřičku lásky: ta plamenem sžehne zvířecí podobu a jasně se zaskví v lidské tváři: láska proměňuje, očisťuje, láska nás činí lepšími.Upozornění: Z provozně technických důvodů již nebudou na Otáčivém hledišti v prodeji vstupenky k stání (na schody). Děkujeme za pochopeníVíce...
Z vašich ohlasů

Kráska a zvíře, 7. 7. 2009

3.7.2009 jsem shlédla představení Kráska a zvíře a jsem z něj maximálně nadšená. Klobouk dolů před herci z tohoto vystoupení. Přestože počasí chvílemi hodně nepřálo, představení se odehrálo s přestávkou až do konce. Zdeněk Kupka byl neskutečně úžasný, stejně tak Věra Hollá, ale i ostatní herci. Doufám, že se brzy dostanu zase do jižních Čech a shlédnu další představení. :)
Monika Dratvová

Kráska a zvíře, 7. 7. 2009

Děkuji za krásné sobotní představení Kráska a zvíře.
Zuzana Mistrová

Kráska a zvíře, 7. 7. 2009

2.7.2009 jsme shlédli představení Kráska a zvíře. Vloni v červenci jsme zde byli na Sluhovi dvou pánů. Je to zážitek na celý život, něco překrásného.Věříme a přejeme si, abychom se do Českého Krumlova mohli vracet každý rok. Děkujeme!
Jindra Trojánková

Kráska a zvíře, 7. 7. 2009

Dne 30. června tohoto roku jsem spolu s manželkou navštívil představení "Kráska a zvíře". Nádherný zážitek. Představení perfektní a atmosfera nenahraditelná. Nevím, kdo může mít tak nesmyslný nápad zrušit tak nádherný kulturní stánek. I když je to pro mne dosti dlouhá cesta, rád se tam budu vracet. V každém případě jsem za zachvání tohoto zařízení.
Václav Bohman

Kráska a zvíře, 7. 7. 2009

Zdravím všechny, taky sem měla možnost navštívit toto představení a bylo vážně úplně super. Škoda jen, že není něco obdobného u nás na Moravě, i když by to asi nebylo ono, ale přece jenom mě mrzí, že nemůžu navštívit víc představení, protože to opravdu stojí za to. Díky vám všem. 
Marse

Kráska a zvíře, 10. 7. 2006

Chtěla bych Vám poděkovat za okouzlující představení na Otáčivém hledišti. Kráska a zvíře patří k nejpůsobivějším a nejkrásnějším hrám, které jsem kdy v Krumlově viděla, a že jich nebylo málo. Ještě jednou děkuji, byl to úžasný zážitek!
Lucie Hovorková