Kasha Jandáčková

Režie / Malé divadlo
 

/ Repertoár - archiv

21. 10. 2022
16. 10. 2021

Po absolvování Pražské konzervatoře v oboru herectví pokračovala ve studiu divadelní režie na KALD DAMU. Během studia realizovala mnoho klauzurních představení, která završila absolventskou inscenací v divadle DISK s názvem K smrti šťastní, kterou posléze převzalo pod záštitu divadlo NoD.
Ve vlastní tvorbě se zaměřuje na aktuální osobní i společensko-politická témata a na hledání nových forem skrze předmět, pohyb, nová média a vlastní autorskou tvorbu.
Mezi inscenace, které režírovala patří projekt Ve dne v noci, u kterého je také autorkou scénáře a který uvádělo divadlo NoD, dále pak autorský projekt Městečko Fake News se souborem 11:55 v divadelním prostoru Jatka78, Čtyři světové strany autora Rolanda Schimmelpfenniga pro Divadlo v Dlouhé, inscenace textu Marka Haddona a Simona Stephense Podivný případ se psem pro Východočeské divadlo v Pardubicích, autorská inscenace Les sebevrahů v pražském nezávislém Divadle LETÍ, spoluautorská inscenace pro děti s názvem Jak se směje Zubatá pro Malé divadlo v Českých Budějovicích, inscenace textu Davida Greiga Události pro Jihočeské divadlo, Maryša pro Východočeské divadlo a v neposlední řadě Cherry men dramatika Ivana Vyrypajeva pro činohru Národního divadla s uvedením ve Stavovském divadle.
Za původní hru Ve dne v noci získala Cenu Evalda Schorma za rok 2016. V roce 2021 byla nominována na Cenu divadelní kritiky jako talent roku a její text Les sebevrahů byl nominován na hru roku.
Mimo režii má zkušenosti s dramaturgií na velkém divadelně-filmovém projektu Live cinema NEVINA a je také autorkou scénáře k filmu Hranice lásky.
A především je z Tábora 😊