Amir Khan

tenor / Opera
 

/ Repertoár - archiv

1. 10. 2021
19. 9. 2020
1. 2. 2020
12. 10. 2018

 

Slovenský tenorista, rodák z Čadce, přijal od ledna 2019 angažmá v plzeňské opeře. Je absolventem Státní konzervatoře v Bratislavě, kde v letech 2010-16 studoval u prof. Dagmar Livorové. Vedle studia zpěvu studoval také medicínu na Lékařské fakultě Univerzity Komenského a získal titul doktora všeobecného lékařství. V současné době je zaměřen na pěveckou profesi, když získal ceny na několika pěveckých soutěžích. Hostuje ve Slovenském národním divadle (Prodaná nevěsta, Il Signor Bruschino, Krútňava) a v Jihočeském divadle, kde vytvořil Jeníka v Prodané nevěstě. Plzeňským divákům se připraví ve všech nových operních inscenacích – v Idomeneu, v Iris i v opeře Šelma sedlák.

V Jihočeském divadle se přestavil v hlavní roli Jeníka v Prodané nevěstě, a nyní nově nastudoval úlohu Ismaela ve Verdiho opeře Nabucco.Evžen Oněgin / Amir Khan, Csaba Kotlár / Foto Petr ZikmundEvžen Oněgin / Amir Khan, Csaba Kotlár / Foto Petr ZikmundProdaná nevěsta / Jana Šrejma Kačírková, Amir Khan / foto Michal SiroňProdaná nevěsta / Amir Khan, Jan Šťáva / foto Michal SiroňProdaná nevěsta / Amir Khan, Jana Šrejma Kačírková / foto Michal SiroňAmir Khan / foto Petr Zikmund
Amir Khan / Z vašich ohlasů

Prodaná nevěsta, 21. 10. 2018

Komická opera Prodaná nevěsta z dílny libretisty Karla Sabiny a hudebního skladatele Bedřicha Smetany se vrátila po více než dvou desetiletích na pódium Jihočeského divadla. Jsem ráda, že jsem u toho mohla být. Šla jsem na premiéru tak trochu z donucení, protože opery opravdu nemám ráda a nic mi to neříká. Ovšem to co jsem zažila na představení, bylo neuvěřitelné a vykouzlilo mi to úsměv na tváři. Hned po zvednutí opony mi došlo, že vše bude jinak, než jsme zvyklí. Nádherná scéna vytvořená jednoduchými prvky. Protože v jednoduchosti je krása. Oživení přináší do inscenace i baletní soubor Jihočeského divadla. Neuvěřitelné moderní pojetí, které mi určitě pomohlo najít cestu i k opeře, pro mne už tak ztracenou. A to, že je zakomponován s lehkostí sponzor, mě vůbec nepohoršuje, je to provedené s lehkostí a každý kdo v dnešní době přináší něco nového…ví, že to bez sponzorů není možné. A měli jsme štěstí i na neuvěřitelné obsazení Jeníka - Amir Khan, Mařenku ztvárňuje - Jana Šrejma Kačírková a neuvěřitelný výkon Vaška – Aleš Voráček…Bylo mi ctí u toho být a děkuji, že máte odvahu přinášet jiný pohled na operu.
Pavla Svobodová

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 410 + 106 je: