Nikol Kouklová

herečka / Činohra
 

/ Repertoár - archiv

6. 6. 2018
Nikol Kouklová / Z médií
idnes.cz
5. 7. 2019

Nikol Kouklová se narodila v Praze. Herectví se začala věnovat v roce 1998 jako žákyně dramatického kroužku na Základní umělecké škole v Praze u Z. Oubramové. V 11 letech byla přijata na taneční konzervatoř, ale po pár dnech se rozhodla z taneční školy odejít, protože se jí nezdálo, že by pro ní tanec bylo to pravé povolání. Zůstal však její velkou vášní a dodnes se mu intenzivně věnuje (studium na New Yorské škole Stella Adler Studio of Acting, spolupráce s DAP Company, Surrealis company, externí spolupráce ve Vinohradském divadle, Divadlo Archa apod. ). Mezi její další zájmy patří např. zpěv, blogování (www.femmearmeria.com) nebo cestování.
Vystudovala tedy nakonec humanitní gymnázium v Praze a na uměleckou školu se vrátila v 16ti letech, tentokrát ale na studium herectví na Pražskou konzervatoř, kde nastoupila do ročníku F.Laurina a J.Tesařové. V roce 2009 se dostala na DAMU do ročníku k E.Salzmannové a tuto školu ukončila absolvenstkými rolemi v divadle DISK v představeních Punk Rock (Cissy, K.I.Kubák ), Buchty a bohyně (Nikol, J.Frič ) a úspěšným projektem Norway.Today (Jůlie, K.Pavelka ). Momentálně účinkuje na několika pražských scénách, především v Divadle Bez zábradlí, Městských divadlech pražských a Národním divadle. Pravidelně spolupracuje také na projektech na alternativní scény.
Z jejích filmových zkušeností jmenujme např. Normal (2008, Ida Reughter, J.Šefčík ), Holka 180 (2010, Lucina, T.Mielnik ) nebo film Lovci a oběti (2013, Karin, D.Beránek ). Zahrála si také v několika českých seriálech z nichž nejvýraznější příležitost dostala v Ordinaci v růžové zahradě, kde ztvárnila postavu Barbory Barešové. Spolupracovala také se zahraničními produkcemi na projektech Die Rebellin (2009, Waitress, U.Wieland ), Royal Affair (2012, Catherine The Booth, N.Arcel ), 1854 (2013, Maid, O.Bornedal ) a Legends (2015, Adriana Varga, J.Jones ).Dracula / Veronika Lapková, Teresa Branna, Nikol Kouklová, Václav Švarc / foto Petr NeubertDracula / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Veronika Lapková, Nikol Kouklová, Teresa Branna, Ondřej Veselý / foto Petr Neubert