Božena Steinerová

klavíristka / Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

23. 3. 2018
Božena Steinerová / Z médií
Tanecniaktua-
lity.cz
31. 3. 2018
Zakultu-
rou.cz
4. 4. 2018
Alarm Revue
15. 1. 2019

 

Pochází z národnostně smíšeného Těšínska, má německé občanství a židovské kořeny. Vystudovala pražskou HAMU, studovala na Moskevské státní konzervatoři P. I. Čajkovského, v Budapešti i ve Vídni. Od roku 1975 koncertovala v Londýně, Paříži, Berlíně, Mnichově, Kolíně nad Rýnem, Bambergu, Moskvě, Singapuru, Tokiu aj. Řada jejích interpretací je nahrána na CD. Jejími partnery při nahrávkách jsou významní dirigenti (mj. J. Bělohlávek, E. Gracis, O. Trhlík) a hudební tělesa (např. Česká filharmonie, Pražští symfonikové, Symfonický orchestr Čs. rozhlasu, Dresdner Staatskapelle). V roce 1985 emigrovala do Německa. Zde prohloubila své interpretační umění na četných koncertech a nahráváním především pro německý a japonský rozhlas a zároveň pedagogicky působila na Univerzitě v Regensburgu. V roce 1994 se vrátila zpět do vlasti. Navázala tu na svou dřívější koncertní a pedagogickou činnost, nahrávala klavírní skladby (mj. W. A. Mozarta a F. Schuberta) a v roce 1997 také Koncert pro klavír a orchestr Petra Ebena se SOČRem (dir. O. Kukal). V následujících letech se její pozoruhodně pestrá kariéra rozšířila i do USA, kde vznikla i její nahrávka Koncertu pro klavír a orchestr Jindřicha Felda. Své působení rozšířila posléze na Nový Zéland, Itálii a Tchaj-wan, kde vyučovala na místní univerzitě a provedla zde i svůj oblíbený klavírní koncert Petra Ebena. Po tříměsíčním hostování na australské University of Tasmania se může pochlubit koncertní a pedagogickou činností na všech kontinentech světa.

 Klíče odnikud / Božena Steinerová, Barbora Coufalová / foto Michal SiroňKlíče odnikud / Božena Steinerová, Barbora Coufalová / foto Michal SiroňKlíče odnikud / Božena Steinerová, Julie De Meulemeester / foto Michal Siroň
Božena Steinerová / Z vašich ohlasů

Klíče odnikud, 6. 12. 2018

Tradičně dobrý námět, režie a hlavně choreografie Petra Zusky. Po "experimentech" Attily Egerházi, který se snažil přesvědčovat, že jedině on dělá skutečný tanec-balet. Konečně povedené představení s dobrým výběrem hudby našich skladatelů, včetně živého provedení klavírního výběru Boženou Steinerovou. V roli ONA tanečnice si potlesk zasloužila Ayano NAGAMORI. Přeji šéfovi baletu panu Lukáši Slavickému i celému souboru ať vzbudí opět zájem o balet u příznivců divadla. Děkuji.  
Karel Přibyl

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 598 + 10 je: