Lucia Škandíková

scénografka / Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

1. 2. 2020
20. 10. 2017

Absolvovala obor kostým a maska na DAMU u prof. Jany Zbořilové. Půl roku pobývala na studijní stáži na Institut del Teatre v Barceloně.

Věnuje se divadelní a filmové scénografii a kostýmu, v autorské tvorbě se zaměřuje na dokumentární divadlo, instalace a design.

Spolupracuje s režiséry Danielem Špinarem, Viliamem Dočolomanským, Janem Fričem, Janem Nebeským, Veronikou Riedlbauchovou, Matijou Solcem atd. Jako scénografka realizovala řadu představení jak v České republice, tak v Evropě (Slovinsko, Estonsko), například Hamleta ve Švandově divadle, Informátory v Divadle Ponec, Odtržení v galerii DOX, Velvet Havel v Divadle Na zábradlí, Žebráckou operu v Klicperově divadle v Hradci Králové, Můj romantický příběh v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, Valmonta v brněnské Redutě nebo Zkrocení zlé ženy v rámci Letních shakespearovských slavností atd.

Na scéně Stavovského divadla spolupracovala s Danielem Špinarem na inscenaci Othello, benátský mouřenín a se Štěpánem Páclem na Modrém ptákovi. Na Nové scéně se podílela na inscenacích Zemětřesení v Londýně a Spolu/Sami. V Národním divadle vytvořila scénu pro operu Z mrtvého domu a Manon Lescaut, obojí v režii Daniela Špinara.