Helena Dvořáková

herečka / Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

18. 10. 2019
11. 6. 2015
Helena Dvořáková / Z médií
Týdeník Rozhlas
9. 12. 2019
Týdeník Rozhlas
9. 12. 2019

Po absolvování Akademického gymnázia v rodném Brně, studovala Helena Dvořáková obor činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění, který úspěšně dokončila v roce 2002. Role Yermy v Lorcově dramatu Yerma, Pláňka, inscenovaném ve studentském divadle Marta, jí předurčila na cestu dramatických ženských postav. Ještě před koncem studia získala angažmá v Městském divadle Brno, kde zůstala pět sezon a vytvořila tu řadu rolí činoherních i muzikálových (Máša v Rackovi, Lavínie ve Smutek sluší Elektře, Sally Bowles v Kabaretu, Ronny v Hair a mnohé další).

Na prknech Městského divadla se také setkala s režisérkou Hanou Burešovou, s níž nastudovala roli Coralliny v inscenaci Kamenný host aneb Prostopášník a hlavní ženskou roli Julie v Calderónově Znamení kříže. Za tuto postavu byla nominována na Cenu Alfréda Radoka a v MDB získala cenu pro nejpopulárnější herečku. Spolupráce s Hanou Burešovou ji posléze přivedla k hostování a od začátku sezony 2006/07 i k přijetí angažmá v Divadle v Dlouhé.

Vedle Městského divadla Brno hrála či stále hraje také v Divadle U stolu (Život je sen, Macbeth - za roli Lady Macbeth byla nominována na Cenu Thálie i Cenu Alfréda Radoka). Hostovala také v Praze v Divadle Ungelt (Niekur/Nikde, Origami) a v Činoherním klubu (Ivanov). Pracovala i v Německu, kde zpívala hlavní ženskou roli v Muži z La Mancha a v Šumaři na střeše.Dobrý proti severáku / Helena Dvořáková / foto Alexandr HudečekDobrý proti severáku / Helena Dvořáková, Pavel Oubram / foto Alexandr HudečekDobrý proti severáku / Pavel Oubram, Helena Dvořáková / foto Alexandr HudečekDobrý proti severáku / Helena Dvořáková, Pavel Oubram / foto Alexandr HudečekDobrý proti severáku / Pavel Oubram, Helena Dvořáková / foto Alexandr HudečekDobrý proti severáku / Pavel Oubram, Helena Dvořáková / foto Alexandr HudečekDobrý proti severáku / Helena Dvořáková, Martina Schlegelová / foto Alexandr Hudeček
Helena Dvořáková / Z vašich ohlasů

Dobrý proti severáku, 21. 10. 2019

Komorní příběh o osudovém překlepu v e-mailové adrese zdobí přesné herecké výkony Heleny Dvořákové a Pavla Oubrama. Svým postavám propůjčují dávku autenticity natolik adekvátní, aby publiku nechala nahlédnout nejen pod pokličku jejich intimních pocitů, ale současně i těšit se s nimi na každý další e-mail a s tím spojený vývoj děje. Celistvost diváckého prožitku zintenzivňuje citlivý režijní výklad Martiny Schlegelové, dbající na souhru proneseného slova, jemných, čitelných gest a scénografické i hudební složky. Více takových emočně silných a působivých inscenací, kořeněných vyváženými dávkami dojetí i milého humoru. Enter! 80 %
Helena Grégrová, i-divadlo.cz

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 44 + 42 je: