Lenka Máčiková

/ Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

14. 7. 2016
Lenka Máčiková / Z médií
Scéna.cz
11. 7. 2016

Slovenská sopranistka narozená v Bratislavě, absolventka tamní VŠMU ve třídě prof. Zlatice Livorové, je dnes pravidelným hostem předních česko – slovenských i dalších evropských scén (Národní opera ve Varšavě, italské operní scény v Como, Brescii, Paviii a v Cremoně, Angers a Nantes ve Francii) a koncertních pódií (Katar, Stockholm, Sarajevo, Pražské jaro…). S pražským Národním divadlem absolvovala japonské turné jako Pamina v Mozartově Kouzelné flétně a v roce 2014 zde debutovala jako Bystrouška v inscenaci Janáčkových Příhod lišky Bystroušky pod režijním vedením Ondřeje Havelky. V jeho režii účinkovala také v hlavní roli hraběnky Clarice v inscenaci opery Giuseppa Scarlattiho Kde je láska, tam je žárlivost, jejíž záznam pořízený v prostorách zámeckého barokního divadla v Českém Krumlově v roce 2013 vydala na DVD renomovaná gramofonová společnost Opus Arte.
Lenka Máčiková se s úspěchem představila i na prestižním festivalu v anglickém Glyndebourne, kde ztvárnila Zerlinu v Mozartově Donu Giovannim. V současné době ji v Čechách i na Slovensku můžeme vidět jako Mozartovu Zuzanku (Figarova svatba v Košicích), Paminu (Kouzelná flétna v Bratislavě), Despinu (Così fan tutte v Praze) nebo jako Penelopku v dětské opeře Čarokraj skladatele Marka Ivanoviće v inscenaci bratří Formanů v ND Praha. K jejím „erbovním“ úlohám patří rovněž Eurydika z Gluckovy opery Orfeo ed Euridice, v níž se v režii světoznámého operního mága Mariusze Trelińského představila na prknech Teatra Wielkego ve Varšavě.Příhody lišky Bystroušky / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jorge Garza, Lenka Máčiková / foto Pavel Hejný
Lenka Máčiková / Z vašich ohlasů

Příhody lišky Bystroušky, 18. 7. 2016

Liška Bystrouška točnu doběhla i předběhla. Takovéto inscenace dávají fenoménu otáčivé hlediště smysl. Byl jsem okouzlen, operu dělají pěvci a opera JD má skvělé obsazení. Bravo, paní Rusko, bravo, paní Máčikové, jsem rád, že jsem mohl vidět obě premiéry. 
L. Rychlík

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 556 + 4 je: