Jakub Kopecký

scénograf / Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

14. 7. 2016
6. 5. 2016
6. 5. 2016

Narodil se 1977 v Liberci. Po střední Výtvarné škole Václava Hollara vystudoval DAMU obor scénografie na Katedře alternativního a loutkového divadla. Pro SKUTRy se stal významným spolutvůrcem jejich divadla ať už v Divadle Archa (Nickname, Understand, Duší dítě) nebo na jiných scénách českých divadel (Hrdinové v ND Praha, Plyš v Divadle Na zábradlí, Radúz a Mahulena ND Brno, Muži Divadlo Ponec, Don Giovanni ND Praha, Liška Bystrouška ND Brno, Sen noci svatojánské LSS, Labutí jezero Klicperovo divadlo HK, Human Locomotion ND Praha, Výlety páně Broučkovy ND Moravskoslezské) a nebo v zahraničí (Army House of Culture v polské Legnici).

Spolupracuje s řadou dalších zajímavých tvůrců. Navrhl scénografie pro Jana Kodeta (Čarodějův učeň ND Praha), Jiřího Adámka (Tiká, tiká, politika nebo Evropané), Jiřího Nekvasila (Perikles v Klicperově divadle HK) a nebo přední taneční soubor DOT504 (Muh hunt a Perfektní den) Cirk La Putyka (Dolls). Věnuje se i vlastní autorské divadelní tvorbě (experimentální projekty Pollygone a Údolí).

Mimo divadlo se věnuje počítačovým animacím a grafice (např. 2006 - 2007 grafický design pro teatro NoD, 2008 - 2009 grafický design Česká taneční platforma, 2009 – grafický design Tanec Praha).

OCENĚNÍ

Za projekt Bouda III ND Praha (I. Klestilová: Hrdinové) byl v roce 2006 nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii scénografie roku.